İçeriğe Yönlendir

Pilot Garage Oto Ekspertiz Mağduriyeti

Volkan Ceneviz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
37 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Çamurluk boyalı mı peki gerçekten, haberin yok muydu? :unsure2:

Emmi şu sis farı ile ilgili mesajları bi silsek, satarken sıkıntı çıkmasın  :crazy:

Çamurluk boya ölçümüne göre bariz boyalı.. arabanın diğer yerleri 40-50 mikron çıkarken, arka sağ çamurluk 100-120

Bagajın boyalı olduğunu biliyordum zaten ama bagajın da bazı yerleri 40-50 çıkarken bazı yerleri 90-100 çıktı.

Çamurluğu bilmiyordum. 

Önemi yok benim için, 10 yaşında araba.

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Otorapor ve Ümran Oto ile birer kez tecrübem oldu, diğer yol üstü firmalara göre gayet başarılıydılar. Otorapor'da İspark borcu dahi çıkmıştı, tramer bilgileri vermişlerdi. Ankara'da açılan Ümran Oto'nun şube müdürü kuzenim havalimanı yolunda. Diğer firmalarda fiyatlama nasıldır bilmem ama 190 lira gibi bir ücretleri vardı, kaporta ustası bulmanın zorluğundan bahsetmişti. Aldıkları elemanlar eğitimden geçerek iş başı yapıyormuş filan kurumsal oluşlarını anlatmıştı.

Forum için reklam olur mu bilemem (olursa silinebilir de) Ankara içi ekspertiz ihtiyacı hasıl olur, yolunuz düşerse adımı verirseniz mutlaka %25-30 indirim yapacak, araca olması gerekenden daha fazla itina gösterecektir. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

O zaman forumdan ziyade kişiye göre düşünmek lazım, mesela senden araba alacak olsam 3 gün yemek yemeden gelirim [emoji3]
2 kilo biftek yedirmeden göndermem

Çok konu sildim ben [emoji4]
Arabayı satacağım abi şu konular görünmesin dendiğini çok gördüm. 
Tabi yazmayanlar da var.. 

Arabayı bayiye takasa teklif etmek de güzel bir ekspertiz yöntemi..  [emoji4] Cumartesi günü suzukiye takasa teklif ettim benim arabayı, her yerini incelediler.. 
Bagajın garip yerlerinde boyalar çıktı, sağ arka çamurluk boyalı çıktı.

Aynen, neler duyuyoruz sonradan :)
Çamurluk boyalı mı peki gerçekten, haberin yok muydu? default_unsure2.gif

Emmi şu sis farı ile ilgili mesajları bi silsek, satarken sıkıntı çıkmasın  :crazy:
Ruhumuza işledi trent
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Otorapor ve Ümran Oto ile birer kez tecrübem oldu, diğer yol üstü firmalara göre gayet başarılıydılar. Otorapor'da İspark borcu dahi çıkmıştı, tramer bilgileri vermişlerdi. Ankara'da açılan Ümran Oto'nun şube müdürü kuzenim havalimanı yolunda. Diğer firmalarda fiyatlama nasıldır bilmem ama 190 lira gibi bir ücretleri vardı, kaporta ustası bulmanın zorluğundan bahsetmişti. Aldıkları elemanlar eğitimden geçerek iş başı yapıyormuş filan kurumsal oluşlarını anlatmıştı.

Forum için reklam olur mu bilemem (olursa silinebilir de) Ankara içi ekspertiz ihtiyacı hasıl olur, yolunuz düşerse adımı verirseniz mutlaka %25-30 indirim yapacak, araca olması gerekenden daha fazla itina gösterecektir. 
Benim bacanak ta İzmit şubesinin sahibi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
5 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Tabiki akşama kadar usta usta gezemezsin ama iki boyacı iki kaportacıya göstermek çok zaman alacak şeyler değil hocam. 

Ama şunu çok görüyorum; ilginç şekilde expertiz merkezlerine güven var. Sanayide yıllardır kaporta işi yapan ustaya güvenmeyip expertiz daha kurumsal göründüğü için oraya

Kaporta ustası güzüyle kontrol eder. Diğeri cihazla bakıyor. Bizim garip bir huyumuz var, elektronik hata yapmaz diye düşünüyoruz. Tansiyon aleti çıktı mesela, koluna tak iki tane AA pille kalp ritmini, tansiyonunu falan ölçüyor. Anneme bakarsan tam donanımlı hemşire, özel çantasında duracell pillerle falan taşıyor. Sonra bilmem kaç tansiyon ölçümünü hatırlıyor, dünya standartları ile karşılaştırıyor vs. Ekspertiz işi de öyle, çıkar makineye iki gazla motor %60 de, sanayinin kralı gelsin aksine ikna edemez müşteriyi. Cihaz 60 dedi abi der durur.. :D Çok ince elersen nazar değer... 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
28 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Kaporta ustası güzüyle kontrol eder. Diğeri cihazla bakıyor. Bizim garip bir huyumuz var, elektronik hata yapmaz diye düşünüyoruz. Tansiyon aleti çıktı mesela, koluna tak iki tane AA pille kalp ritmini, tansiyonunu falan ölçüyor. Anneme bakarsan tam donanımlı hemşire, özel çantasında duracell pillerle falan taşıyor. Sonra bilmem kaç tansiyon ölçümünü hatırlıyor, dünya standartları ile karşılaştırıyor vs. Ekspertiz işi de öyle, çıkar makineye iki gazla motor %60 de, sanayinin kralı gelsin aksine ikna edemez müşteriyi. Cihaz 60 dedi abi der durur.. :D Çok ince elersen nazar değer... 

Serkan hocam sende sonuna kadar haklısın. Kaportacı veya boyacılarda ölçüm cihazı genelde oluyor. Ben gittiğimde cihaz ile ölçtük. 

Benim demek istediğim expertiz raporuna aşırı güven ve sadece onunla yetinilmesi. Expertiz yaptır git iki de ustaya göster. İşini sağlama al. Yine söylüyorum ortalık üçkağıtçı dolu. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Forumdan araç almanın önemi burada çıkıyor ancak forumda ilana koyulan aracı en çok da maalesef biz öldürüyoruz. Kıymetini bileceğimiz yere. Fiyatlar almış başını gitmiş, bilindik temiz forum arabasına iki kuruş fazla vermeyi çok görüyoruz. Halbuki yabancı bir araba iki ustaya gösterilse aynı hesaba gelecek. Tabi satıcı arkadaşın da bu durumu pazarlıkta kullanmaması gerek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Forumlarda içerden araç alışı zayıf. Herkes çok beklenti içinde olduğu için sanırım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Ceneviz
On 15.01.2018 at 18:36, Sani Gerşon yazdı:

Ekspertizlere hiç bir zaman güvenemiyorum. Bir kere dahi arabamı götürmedim, götürmem de.

Bundan sonra mecbur götürmek zorunda kalacaksınız yeni yasada Noterden ekspertiz raporu istenecek yasal hale gelecek. 

On 15.01.2018 at 19:33, Çağlar Bayur yazdı:

4 hangi parça değişmiş? araç marka modeli kaç?

ön parçalar ve arka kasa kapağı Mıtsubıshı L200 2009 

On 15.01.2018 at 22:12, Ramazan Turan yazdı:

Hangi ilde oldu bu olay? 

Giresun merkez Pilot garage firması. Ana bayileri bile bir şey yapamadıklarını söylüyor böyle lanet bir firma aman derim uzak durun uzak durdurun. 

On 17.01.2018 at 09:01, Mustafa Arıkan yazdı:

Tabiki akşama kadar usta usta gezemezsin ama iki boyacı iki kaportacıya göstermek çok zaman alacak şeyler değil hocam. 

Ama şunu çok görüyorum; ilginç şekilde expertiz merkezlerine güven var. Sanayide yıllardır kaporta işi yapan ustaya güvenmeyip expertiz daha kurumsal göründüğü için oraya güveniliyor. Bana da tam aksi expertiz merkezleri hiç güven vermiyor. 

Ben ne yaptım onu yazayım; araç alırken hiç expertize sokmadım. Boyacı, kaportacı ve motor ustasına götürdüm. Boyaları öğrendim, kaportada düzeltilmiş veya başka sorun olup olmadığına baktırdım. İki farklı motor ustası da baktı. Özellikle kullandı ve sorun olmadığını söyledi. Ben bu aracı motor ustası olan çocukluk arkadaşımdan aldım. Ona rağmen bunları yaptım.

Diğer aracı alırken de aynıları yaptım yine hiç expertize sokmadım. 

Çok şükür şu ana kadar sürpriz yaşamadık. 

<Yeni yasa onaylandı Artık noterde yapılan satışlarda ekspertiz raporu istenecek 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
On 17.01.2018 at 19:50, Mehmet Göktürk yazdı:

Forumlarda içerden araç alışı zayıf. Herkes çok beklenti içinde olduğu için sanırım.

Sanırım her kırılanı döküleni, eksiğini gediğini yazdığımız için hocam

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bende 2 farklı araçta benzer durumla karşılaştım. 2'si arkadaşların sattığı araçtı, araçta değişen parçayı anlayamadı ekspertiz yapan sadece boyalı dedi geçti. Biz alıcıya söyledi değişen parçaları.

Uzak bir yerden araç alsam belki sokarım ekspertize ama eğer yakından alıyorsam sanayide tanıdığım güvendiğim ustaya gösteririm.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

4 civatanin sökülüp değiştiği parçaya takilmam. Eksik parça yoksa. Ama kupa bütünlüğü bozulmuş kesme biçme varsa yanaşmam. Mekanik masrafa bakarim. O da eğer kolay düzeltilebilir bir şeyse pazarlığını ona göre yaparım. İç kozmetik kötü olmamalı. Paranla ugrastirmamali. Sanayide laf anlatmak zor. Yeri geliyor trilyon para doksen istediğin sonucu alamiyorsun.

Boya alacalı bulacali değilse komple boya daha bile güzel :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

4 civatanin sökülüp değiştiği parçaya takilmam.

Boya alacalı bulacali değilse komple boya daha bile güzel :)

Budur

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Budur

Alırken güzel oluyor da satarken kafa farklı olunca debellesiyoz o ayrı. 

Adam sanayide wunder filitre takar. 5w30 yerine 10w40 yağ koyar sorsak arabası bakımlı.

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
10 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Alırken güzel oluyor da satarken kafa farklı olunca debellesiyoz o ayrı. 

Adam sanayide wunder filitre takar. 5w30 yerine 10w40 yağ koyar sorsak arabası bakımlı.

Hella balata takani gordu bu gozler

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Hella balata takani gordu bu gozler
Selektör yapınca daha iyi duruyormuş araba
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Geçen hafta C5 i alan arkadaş Pendik de bir ekspertiz firmasına götürdü aracı. Ben daha önce bu kadar detaylı rapor veren bir yer görmedim. Aracın sıfırdan itibaren hangi plakayı taşıdığı. Hangi tarihte hangi plaka ile kaç km de muayeneye girdiği. Hasar kaydında yazılı tutarın nasıl bir hasara ait olduğunu nelerin değiştiğini buna tampon braketi dahil aracın dyno verileri fren durumu ne aklınıza gelirse. Ve verilen rapor imzalı kaşeli. Bana dürüst bir firma olarak göründü. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
On 17.01.2018 at 13:18, Servet Aydın yazdı:

2 kilo biftek yedirmeden göndermem 

Ben araba bile almadan ne bifteği,2 kuzu yemişimdir şimdiye dek Servet abimden.. araba alsam düşünemiyorum olacakları?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
4 saat önce, Murat Ersel Çevik yazdı:

Geçen hafta C5 i alan arkadaş Pendik de bir ekspertiz firmasına götürdü aracı. Ben daha önce bu kadar detaylı rapor veren bir yer görmedim. Aracın sıfırdan itibaren hangi plakayı taşıdığı. Hangi tarihte hangi plaka ile kaç km de muayeneye girdiği. Hasar kaydında yazılı tutarın nasıl bir hasara ait olduğunu nelerin değiştiğini buna tampon braketi dahil aracın dyno verileri fren durumu ne aklınıza gelirse. Ve verilen rapor imzalı kaşeli. Bana dürüst bir firma olarak göründü. 

İsimde ver abi de götürmek isteyen olur belki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ben araba bile almadan ne bifteği,2 kuzu yemişimdir şimdiye dek Servet abimden.. araba alsam düşünemiyorum olacakları?
Landı alsan bizon keserdim kapıda
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
3 saat önce, Tahir İlter yazdı:

İsimde ver abi de götürmek isteyen olur belki.

Hatırlasam yazacaktım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...