İçeriğe Yönlendir

Pilot Garage Oto Ekspertiz Mağduriyeti

Volkan Ceneviz

Recommended Posts

Volkan Ceneviz
(düzenlendi)

Kurumsal firma olan pilot garage ekspertiz firmasinin magduruyum aracta toplam 4 parça degisen olmasina ragmen tarafima iletilmeyip degisensiz olarak rapor tarafima sunuldu genel mudurlukleri ile iletisime gectigim halde kendileri bir sey yapamayacaklarini tamamen ekspertizi yapan bayi ile aramda ki bir konu olup en son yasal olarak haklarimi aramami soylediler ve verdikleri raporda kase ve imza atilmayip aradan 5 ay kadar zaman gectikten sonra aracta ki boya ve vernik atmalari gunes yaniklari sebebi ile oto boyaciya goturup yaptirmak istedigimde ogrendim bu durumu nasıl aşabilirim. Hakkimi nerelerde kesin olarak arayabilirim

tarihinde Volkan Ceneviz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
TamerErdoğan

Firma ile iletişime geçebilirsin ki yapmışsındır diye tahmn ediyorum onların sana dönüşü 5 ayda basına ne geldi bilemeyiz diye bir cevap vericektir muhtemel...cok yapıcak bişiyin olduığunu sanmıyorum.sıkıcı bi durum gerçekten,gerçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
22 dakika önce, TamerErdoğan yazdı:

Firma ile iletişime geçebilirsin ki yapmışsındır diye tahmn ediyorum onların sana dönüşü 5 ayda basına ne geldi bilemeyiz diye bir cevap vericektir muhtemel...cok yapıcak bişiyin olduığunu sanmıyorum.sıkıcı bi durum gerçekten,gerçmiş olsun

Peşlerini birakmak istemiyorum canları yansın benim gibi diye elimden geleni yapacağım

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Verilen raporlar 24 saat geçerli diye biliyorum.

Bu ülkede  sıfır alınan araçlar 2 3 parça boyalı çıkıyor mahkemeler yıllarca sürüyor.

Allah kolaylık versin cidden can sıkıcı bir durum. 4 sene önce kuzenime bir fusion almıştık ankarada exper yaptırdık  hiç bir şey yok diye aldık.

Tramerdede bir şey yoktu 6 ay sonra aracı değiştirmeye karar verdik. ilahı hatasız boyasız diye açtık  müşteri geldi  aracı expere götürdük ön taraftan hasarlı olduğunu sol çamurluğun değiştiğini vs söylediler. adamada mahçup olduk yol masrafını  karşıladık . sonuç olarak  tramerde 6.000 tl hasar kaydı çıkmıştı.

aracı piyasanın 3.000  altına vermiştik

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Rapor elinizde mi.
Küçük yazılarda neler yazıyor yükleyin de bi bakalım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ekspertizlere hiç bir zaman güvenemiyorum. Bir kere dahi arabamı götürmedim, götürmem de.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hatasız diye rapor verildiyse kasıt aramak lazım. Sanırım aracı satan kişi ile anlaşmış olan bir firmaya denk geldiniz

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat

Ekspertiz raporlarının 48 saat geçerliği vardır imza ve kase varsa sizin raporda da kase ve imza olmadığına göre ve üzerinde 5 ay geçtikten sonra bir şey yapılabilir mi sanmıyorum.

Geçmiş olsun moral bozucu bir durum hakikaten.

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Raporların 24 ya da 48 saat geçerliliği olması (eğer varsa) çok saçma bana göre. Raporun, ancak kapıdan çıkana kadar geçerliliği olması gerekir, yani o an ki durumu belirtir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Oto ekspertiz firmalarının yetkilendirme ve belgelendirme gibi bir statüsü yok, herhangi bir bakanlık veya müsteşarlık iznine tabi değiller. Verdikleri raporların üzerinde 48 saat 12 ay vs... yazmaları da bir anlam teşkil etmiyor maalesef.  Sonuç itibari bu tarz firmalardan  alınan raporun bir geçerliliği yok. Nitelikli dolandırıcılıktan dolayı belki hak aramaya girebilirsiniz ancak bunu da ispat edemezsiniz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bu expertiz işini garanti altına almanın tek yolu mahkemeden tespit yaptırmaktır ama o da uzun süreli geçerli olmaz ama anlık değişeni boyayı resmi yazıyla almış olunur.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ekspertiz işi ustanın o anki görebildiği kadar şeyleri size rapor etmesidir. Usta ben burayı göremedim der mi, bence der.. Anlamsız olan bizim ikinci el piyasası. İkinci el araç kıymetli olunca bu tür şeyler devam edip gidecek maalesef. Güzel bir iş kolu oldu sadece, kaporta işini bırakıp ekspertiz işine giren insanlar oldu. Birileri kaza yapıp gelecek diye beklemektense her gün işleyen bir ikinci el piyasasından pay almak daha iyi..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Genelde ''kanaatimizce'' ifadesi yer alıyor zaten raporlarda. Adamlar yükü orada atıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Geçmiş olsun. Kötü bir durum ama neden sadece expertiz raporu ile araç alıyorsunuz? Bir kaç ustaya daha mutlaka göstermek lazım. Ortalık üçkağıtçı dolu.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
12 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Geçmiş olsun. Kötü bir durum ama neden sadece expertiz raporu ile araç alıyorsunuz? Bir kaç ustaya daha mutlaka göstermek lazım. Ortalık üçkağıtçı dolu.

Akşama kadar usta usta dolaşılmıyor maalesef, biz aldık mesela dün, yetkili servise oradan ekspertize götürdük, tramere baktık. Daha ne kadar bakılabilir ki? ,

Lüks segmentte 24 saatlik ekspertiz yapan firma görmüştüm.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Tabiki akşama kadar usta usta gezemezsin ama iki boyacı iki kaportacıya göstermek çok zaman alacak şeyler değil hocam. 

Ama şunu çok görüyorum; ilginç şekilde expertiz merkezlerine güven var. Sanayide yıllardır kaporta işi yapan ustaya güvenmeyip expertiz daha kurumsal göründüğü için oraya güveniliyor. Bana da tam aksi expertiz merkezleri hiç güven vermiyor. 

Ben ne yaptım onu yazayım; araç alırken hiç expertize sokmadım. Boyacı, kaportacı ve motor ustasına götürdüm. Boyaları öğrendim, kaportada düzeltilmiş veya başka sorun olup olmadığına baktırdım. İki farklı motor ustası da baktı. Özellikle kullandı ve sorun olmadığını söyledi. Ben bu aracı motor ustası olan çocukluk arkadaşımdan aldım. Ona rağmen bunları yaptım.

Diğer aracı alırken de aynıları yaptım yine hiç expertize sokmadım. 

Çok şükür şu ana kadar sürpriz yaşamadık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
5 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Tabiki akşama kadar usta usta gezemezsin ama iki boyacı iki kaportacıya göstermek çok zaman alacak şeyler değil hocam. 

Ama şunu çok görüyorum; ilginç şekilde expertiz merkezlerine güven var. Sanayide yıllardır kaporta işi yapan ustaya güvenmeyip expertiz daha kurumsal göründüğü için oraya güveniliyor. Bana da tam aksi expertiz merkezleri hiç güven vermiyor. 

Ben ne yaptım onu yazayım; araç alırken hiç expertize sokmadım. Boyacı, kaportacı ve motor ustasına götürdüm. Boyaları öğrendim, kaportada düzeltilmiş veya başka sorun olup olmadığına baktırdım. İki farklı motor ustası da baktı. Özellikle kullandı ve sorun olmadığını söyledi. Ben bu aracı motor ustası olan çocukluk arkadaşımdan aldım. Ona rağmen bunları yaptım.

Diğer aracı alırken de aynıları yaptım yine hiç expertize sokmadım. 

Çok şükür şu ana kadar sürpriz yaşamadık. 

İşini hakkıyla yapan da var tabelayı koyup algı yaratan da.

Bence forumla tanıştıktan sonra araba arayanların ortak fikri "keşke forumda birinden bulsam da kafam rahat alsam. En azından yüzyüze bakıyoruz, arabanın konusu var, gizli saklı olma ihtimali düşük/yok derecesinde olur."

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
2 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bence forumla tanıştıktan sonra araba arayanların ortak fikri "keşke forumda birinden bulsam da kafam rahat alsam. En azından yüzyüze bakıyoruz, arabanın konusu var, gizli saklı olma ihtimali düşük/yok derecesinde olur."

Kesinlikle. 

Yine araç alacak olsam önceliğim forumlarda bildiğim tanıdığım araç olur. Ona rağmen yine yukarıdaki işlemleri yaparım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Maalesef tam öyle değil. Yanlış anlaşılmasın, her kırıp döktüğümü yazarım. Biz gibi kaç kişi var her kusurunu yazan? Bence çok fazla yok. Öyle ki, yılların demir üyeleri sadece iyi şeyleri yazıp, kırılan döküleni gizledi ve hâlâ gizliyor. Yarın satarken sıkıntı olmasın diye.
  • Beğen 6
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
53 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Maalesef tam öyle değil. Yanlış anlaşılmasın, her kırıp döktüğümü yazarım. Biz gibi kaç kişi var her kusurunu yazan? Bence çok fazla yok. Öyle ki, yılların demir üyeleri sadece iyi şeyleri yazıp, kırılan döküleni gizledi ve hâlâ gizliyor. Yarın satarken sıkıntı olmasın diye.

O zaman forumdan ziyade kişiye göre düşünmek lazım, mesela senden araba alacak olsam 3 gün yemek yemeden gelirim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
53 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Çok konu sildim ben :)

Arabayı satacağım abi şu konular görünmesin dendiğini çok gördüm. 

Tabi yazmayanlar da var.. 

Arabayı bayiye takasa teklif etmek de güzel bir ekspertiz yöntemi..  :) Cumartesi günü suzukiye takasa teklif ettim benim arabayı, her yerini incelediler.. 

Bagajın garip yerlerinde boyalar çıktı, sağ arka çamurluk boyalı çıktı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Arabayı bayiye takasa teklif etmek de güzel bir ekspertiz yöntemi..  :) Cumartesi günü suzukiye takasa teklif ettim benim arabayı, her yerini incelediler.. 

Çamurluk boyalı mı peki gerçekten, haberin yok muydu? :unsure2:

Emmi şu sis farı ile ilgili mesajları bi silsek, satarken sıkıntı çıkmasın  :crazy:

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Allah o galerileri bildiği gibi yapsın abi :D geçen ekim kasım aylarında takasa vereyim dedim, biri senin motor ölmüş enjektörler gidik deyip 17 verdi, benden araba alma dedi resmen, diğeri değişmeyen kapıya değişik dedi motora bir kaç marşa bastı 22 verdi, ikisinin arası 1 saat. Alakasız alakasız fiyatlar işte.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...