İçeriğe Yönlendir

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Ahmet Ekici

Recommended Posts

Koray Demir
Doğan Arşiray yazdı:

Adam keske "kaçip" gitse de tutanak ile kasko firnasi taksiciye çökse.

Kaçıp giden araç için de polis raporu lazım değil mi kasko çift taraflı kazada kolay kolay tek taraflı beyan ile doğrudan ödemede bulunmaz diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Koray Demir yazdı:

Kaçıp giden araç için de polis raporu lazım değil mi kasko çift taraflı kazada kolay kolay tek taraflı beyan ile doğrudan ödemede bulunmaz diye biliyorum.

Kamera kaydı var, polis raporu gerekmeyebilir belki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Her sigorta şirketinde prosedür aynı mı tam bilmiyorum bazılarında zabıt tutanağı isteniyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Muhammet Ölmez yazdı:

Cep telefonları için Mobil kaza tutanağı uygulaması var Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin. Fotoğraf da eklenebiliyor.

Evet onu biliyordum ama bugun tekrardan profil oluşturarak bilgileri kaydettim. Ne olur ne olmaz.

Doğan Arşiray yazdı:

Taksiciyi mi?

Haketti

Selçuk Bakış yazdı:

Çok çabuk 5 kişi olabilirler ama ıslak odun tarafları eşitleyebilir.

5 değil abi 25 dakikada belkide 50 tane taksi durmaya yeltendi adam gönderdi rahat 5 tanesi durdu geldi baktı sonra devam etti. Orası tam yuvalarının çıkışı. 

Doğan Arşiray yazdı:

Ben olsam ekip cagirip beklerdim. CUNKU kasit var. Ayrica kanit var. Gerekirse 4 saat ekip beklenir o taksici icin.

Videoda izleyince kasıt olduğunu anladım ben de. Ama adam inince beni sıkıştırdılar dediği için inandım.

Koray Demir yazdı:

Ekip gelmeyebilir genelde yoğun oluyorlar. Yaralı şahıs, ehliyetsiz, akli dengesi bozuk veya alkollü sürücü, kamu aracı, sigortasız belgeler eksil ya da çalıntı araç yoksa aranızda tutanak tutup devam edeceksiniz diyorlar. Bir de taksici bu kadar süre beklemez o esnada basıp giderse karakola uğrayıp dert anlatması var.

Bas konuş cihazları var anında kırmızı kod verebiliyorlar. 20 taksiye kadar çoğalabilir. Çete gibi.

+1

Koray Demir yazdı:

Geçmiş olsun her gün neredeyse bir benzerini yaşadığım olay aynadan takibe alıp duruma göre mecburen frene abanmak suretiyle tehlikeyi savuşturuyorum. Minibüs jantlarına da kasten sivri çubuk tarzında bir aparat takıyorlar. Ankara’da araç kullanabilmek için çok sağlam sinirlerinizin olması gerekiyor.

Artık o sabır diye birşey kalmamış abi. Bu kadar kuralsız araba sürülen yer görmedim bugune kadar.

Alpay Sumer yazdı:

eski aracıma park halinde,  bende evdeyken kamyon sürtmüstü.. Arayıp aracınızın basına gidermisiniz dediler.. bende siz de gelin benim gitmem olayı daha karmasıklastıracak dedim.. Yok artık biz gelmiyoruz dediler.. Ozaman zahmet edip niye aradınız komsu mahalleli zaten haber verirdi dedim.. Ki dedikleri gibi gelmediler..

Gittigimde daha arabaya yaklaşmadan abi bisey yok vallaha yok baaak sesleri yükselince ozaman neden cagrttınız dedim.. Ufak tefek izlerle yırtmıstık.. 

Vesselam kim kime dum duma bir durumdur.. Allah kimseye göstermesin..

Amin abi

Doğan Arşiray yazdı:

Adam keske "kaçip" gitse de tutanak ile kasko firnasi taksiciye çökse.

Kaskom fena değil çökerdi demi Emmi?

Koray Demir yazdı:

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Koray Demir yazdı:

Her sigorta şirketinde prosedür aynı mı tam bilmiyorum bazılarında zabıt tutanağı isteniyor. 

Kayıt var hatta devamı da var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Macit Aliyev yazdı:

Bu plastik çizikleri nasıl giderilir peki? İnce zımpara yapıldıktan sonra plastiği boyamak mı lazım? Yoksa başka bir yolu var mı? Bazı çizikler yüzeysel bazıları tırnağa geliyor.

Geçmiş olsun. Plastik kısımları sıcak su ve pril kullanarak sıkıca silin, öyle kalsın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Rıdvan Ergün yazdı:

Geçmiş olsun. Plastik kısımları sıcak su ve pril kullanarak sıkıca silin, öyle kalsın. 

Teşekkürler. Deneyeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

tamam. zaten ben olsam polisi çağırırdım demiştim.

çünkü kasıtlı olarak mal zarar verme var. iddiam bu şekilde bu durumda. adam gelip takıp geçiyor. kamera kaydı var ve adam 100 de 100 suçlu.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Karşı tarafın alkollü olup olmadığını nereden bileceğiz. Alkollü diye şüphelendim diyerek polis çağırılsa gelmezlermi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ersen Tapan yazdı:

Karşı tarafın alkollü olup olmadığını nereden bileceğiz. Alkollü diye şüphelendim diyerek polis çağırılsa gelmezlermi ?

Alkol şüphesi varsa polis gelir.  Gelmek zorunda 

Koray Demir yazdı:

Kaçıp giden varsa gelen polis ancak görgü tespit tutanağı yapar. Kaza tutanağı yapamaz. 
Kaçıp gideni tutanağa yazamaz. Dolayısı ile rücu da edilemez.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Macit Aliyev yazdı:

kz17mal.jpg

Bu hasar için tutanak tutmaya değmezdi.  

Boşver.  Bir tamponcuya git.  O halleder 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Vay kanı bozuk adi vay. Bilerek yapmış. Bununla geçmiş olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaçıp giden varsa gelen polis ancak görgü tespit tutanağı yapar. Kaza tutanağı yapamaz. 
Kaçıp gideni tutanağa yazamaz. Dolayısı ile rücu da edilemez.  

Peki böyle bir durumda ne yapmamız lazım Mehmet abi. Arabada kamera da yoksa.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Mahmut Yıldız yazdı:

Vay kanı bozuk adi vay. Bilerek yapmış. Bununla geçmiş olsun. 

Sağolun. Bilerek yaptığını sonradan videoyu izlediğimde öğrendim. O an sağa dönecektim diye soluma bakmıyordum. Bakmış olsaydım belki görürdüm. Ozaman tutanak tutardım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Gedik yazdı:

Peki böyle bir durumda ne yapmamız lazım Mehmet abi. Arabada kamera da yoksa.

Çarpıp kaçtılar dersen kasko öder. Ama indirimin bozulur. 

Görüntü varsa, polise şikayetçi olabilirsin. zararının ödenmesi için icra takibi başlatabilirsin. 

Ama görüntü olsa bile tutanak yoksa indirimin yine de bozulur. 

Allah insan evladıyla karşılaştırsın. 

Kaçana bir şey olmuyor. 

Macit Aliyev yazdı:

Sağolun. Bilerek yaptığını sonradan videoyu izlediğimde öğrendim. O an sağa dönecektim diye soluma bakmıyordum. Bakmış olsaydım belki görürdüm. Ozaman tutanak tutardım.

Bence bilerek yapmadı, bildiğin artislik yapmış.. aceleci davranmış.. senin önünden çıkmak istemiş çıkamayınca sana makas atıp önüne girmek istemiş.. Becerememiş. 

Durdukları her an zarardalar bu sebeple bilerek arabalarını çarpacaklarını sanmıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çarpıp kaçtılar dersen kasko öder. Ama indirimin bozulur. 

Görüntü varsa, polise şikayetçi olabilirsin. zararının ödenmesi için icra takibi başlatabilirsin. 

Ama görüntü olsa bile tutanak yoksa indirimin yine de bozulur. 

Allah insan evladıyla karşılaştırsın. 

Kaçana bir şey olmuyor. 

Bence bilerek yapmadı, bildiğin artislik yapmış.. aceleci davranmış.. senin önünden çıkmak istemiş çıkamayınca sana makas atıp önüne girmek istemiş.. Becerememiş. 

Durdukları her an zarardalar bu sebeple bilerek arabalarını çarpacaklarını sanmıyorum. 

Tabi bilerek çarpış demiyorum. Ama bilerek önüme kırmış. Keşke daha fazla tutsaydım adamı orda ))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Geçen gün hadımköy’de bi servis trafikten kurtulmak için kaldırımdan yaldır yaldır gidiyordu. Önündeki adamıda inip iteklemişti. 

adama 3200 lira ceza, servis plakasını da iptal etmişler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Geçen gün hadımköy’de bi servis trafikten kurtulmak için kaldırımdan yaldır yaldır gidiyordu. Önündeki adamıda inip iteklemişti. 

Ayrıca adamı işten çıkartmışlar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İçimin yağları eridi. Görmüştüm videoyu, inen yolcu da artistlik yapıyordu yaptıkları normalmiş gibi...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu videoya çok sinirlenmiştim. Ekmeğini kaybetmesine sevinmedim ancak ders alması gerekiyordu. Hem işten atılma hem cezanın vatandaş yüzünden olduğunu düşünüyordur, hatasının farkında bile değil. En kötüsüde bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Clio ile ben A8L nin buyusunden son anda birbirimizi gördük çamurluktan ve kapıdan beni öpecekti mikrofon kapalı imiş kazık fren sesi duyulmuyor 😅 Benim kör noktama geldi o ise sağ tarafa bakmıyordu.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Metin Akbal yazdı:

Clio ile ben A8L nin buyusunden son anda birbirimizi gördük çamurluktan ve kapıdan beni öpecekti mikrofon kapalı imiş kazık fren sesi duyulmuyor 😅 Benim kör noktama geldi o ise sağ tarafa bakmıyordu.

Kıl payı dedikleri bu olsa gerek.

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Önünüze bakın önünüze :) 

Ben zaten önüme bakıyorum 😅

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağlar Bayur yazdı:

kilyo ne yapsın, önünde bir duvar ile yol almakta

Bende çit ile duvar arasında kalacaktım 😅

Öner Kurukuz yazdı:

Kıl payı dedikleri bu olsa gerek.

Geçmiş olsun.

Aynen kıl payı teşekkürler 😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...