İçeriğe Yönlendir

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Ahmet Ekici

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Düz çizgiden geçenleri tam çizgi hizasından kesesim geliyor benim de, özellikle 2 tırmanış 1 iniş, 3 şeritli yolda kör noktada çift çizgiyi geçenleri 🤬

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Emniyet'ten giden minibüse niye laf etmiyorsunuz, artık bünyemize işledi galiba :)

Kural herkes için aynı Sani bey, şu iyi de şu kötü diyemeyiz. Risk sıralamasına göre bakarsak Insıgnia adını başa yazdırdı.

İyi akşamlar.

@Servet Aydın abi, çakmaklık 12v değil mi?

tarihinde Ahmet Ekici tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Kural herkes için aynı Sani bey, şu iyi de şu kötü diyemeyiz. Risk sıralamasına göre bakarsak Insıgnia adını başa yazdırdı.

İyi akşamlar.

[mention=13526]Servet Aydın[/mention] abi, çakmaklık 12v değil mi?

Evet. 12volt 4700mf 16v kondansatör denebilir veya 5volt çıkışa 330-470mf 10volt kondansatör denebilir
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sizce kim hakli. Kontrolsüz kapıyı açan mı, yoksa kapının biraz aralanmasına rağmen durmayan doblo mu? Şiddet de var sanırım

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sizce kim hakli. Kontrolsüz kapıyı açan mı, yoksa kapının biraz aralanmasına rağmen durmayan doblo mu? Şiddet de var sanırım

Kapının aralandığını görmemiş olabilir, gördüyse bile durmak için geç kalmış olabilir.. Kapı aralanmasına rağmen durmuyorsa bu Doblo'nun suçu niye olsun? Daha temkinli olunabilir tamam ama adam da zaten bile isteye çarpmamıştır. Passat sahibi kapıyı daha çok açsaymış keşke.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Yurdaer Elay yazdı:

Kapının aralandığını görmemiş olabilir, gördüyse bile durmak için geç kalmış olabilir.. Kapı aralanmasına rağmen durmuyorsa bu Doblo'nun suçu niye olsun? Daha temkinli olunabilir tamam ama adam da zaten bile isteye çarpmamıştır. Passat sahibi kapıyı daha çok açsaymış keşke.

Ben servet abi’nin fikrindeyim :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben servet abi’nin fikrindeyim :) 

Ben şiddete karşıyım, hem adama gücümüzün yeteceği garanti değil. Ama iç sesim Servet beye hak vermiyor değil :D 

Passat kapıyı tam açsaydı belki hayatı boyunca unutamayacağı acı tecrübeyi yaşayacaktı :) 

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Böyle saçmalık olur mu ya, doblonun hatası sıfır , hem suçlu hem güçlü. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Doblonun sürücüsü gariban ondan üzerine gidiyor adam iyi niyetli olmasa ezer geçer.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Vurmakla bitmez kaldı ki haklıyken haksız konuma düşmek var velev ki kendini savunmak kısmı müstesna ola. Bundan daha kati bir çözüm lazım çok daha eğitsel, teknik ve bilimsel. Türkiye, profesyonel bir beyzbol ligi olmamasına rağmen dünyada en çok beyzbol sopası satılan ülkeler arasında. Bu durumumuzun vehametini ortaya koyar sanırsam.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Doblocu gaza biraz daha bassa sorun ortadan kendiliğinden kalkacak 😊

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kapının biraz aralanmasına rağmen durmayan doblo mu

Durmak zorunda değil ki, kapıyı açmak için yolu kontrol etmesi gereken Passat sürücüsü. Bu şekilde kapı açılacağı zaman sağ elle az açıp, yol kontrol edilip sonrasında kapı açılır diye bir bilgi görmüştüm bir aralar.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Şiddet içerikli mesaj paylaşmayalım arkadaşlar, birbirimize iyi örnek olalım.. :)

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cem Işık yazdı:

Şiddet içerikli mesaj paylaşmayalım arkadaşlar, birbirimize iyi örnek olalım.. :)

ne demiş hitler: “şiddetin çözemeyeceği hiçbir olay yoktur”. Ondan daha mı iyi biliyorsunuz :) 

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Doblonun yerinde ben olsam adamın öfkeyle üzerime geldiğini görünce gaza basardım, net.

Yaşamak zor, araba kullanmak daha zor, anlık bu tip olaylarda bir anda hayatın seyri değişebiliyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ne demiş hitler: “şiddetin çözemeyeceği hiçbir olay yoktur”. Ondan daha mı iyi biliyorsunuz :) 

İnsanız tabi bazen aklımızdan geçiyor ister istemez ama özendirir gibi adlı adınca böyle ortamlarda yazmak hoş değil..

Şiddet çözüm değil. Eğitim eksiği olmasa böyle şeylere ihtiyaç kalmaz.

• Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cem Işık yazdı:

İnsanız tabi bazen aklımızdan geçiyor ister istemez ama özendirir gibi adlı adınca böyle ortamlarda yazmak hoş değil..

Şaka yapıyoruz tabi. Ama işin eğitimle ilgisi çok yok. Olayın geneline bakarsanız ticari kazançları için savaş çıkarıp, ülkeleri karışıklığa sürenler dünyanın en eğitimli insanlarıdır. Bu iş vicdan ve hoşgörü işidir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Pasat sürücüsü iyi bir dayağı hak etmiş. Kan ciğerine dolana kadar ağzına vurmak gerek

zaten asli kusurludur kapıyı öyle açan. ehliyet kursunda sağ elle kapı mandalını tutup bakarak açmayı öğretirler hatırlarsanız. 2 metre mesafede kimse kapıyı kurtaramaz orada.

birde ceza gerektiren kelime olayın şoku ile gidip adama dalıyor. ben olsam gaza basar adamla birlikte yürürüm yemişim kapısını arabasını. iyice sökülsün gitsin ne var ne yoksa. hem suçlu hem güçlü!

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şiddet içerikli mesaj paylaşmayalım arkadaşlar, birbirimize iyi örnek olalım.. [emoji4]

Kürekle vursak ağzına [emoji533]
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Koray Demir yazdı:

Eğitim müfredatına koymak lazım.

100 sene sonra koyarlar

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

O yaşa gelmiş adamı nasıl eğiteceksiniz? Adam şuursuz, zaten eğilimi diyalog değil doğrudan dalmak şeklinde. Daha primitif yöntemler işe yarar bu tip insanlarda. 40 yaşına geldim humanizm filan bitti bende. 40 yaşını çoktan geçmiş amc..abilerimiz zaten kürek demiş. Ellerinden öperim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Şiddet içerikli mesaj paylaşmayalım arkadaşlar, birbirimize iyi örnek olalım.. [emoji4]
Çifte standart var. Kürekten cekiniyorsan anlayış gösteririm eğitim şart ama kürekle [emoji23]
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Azad Mirzade yazdı:

....

Yaşamak zor, araba kullanmak daha zor, anlık bu tip olaylarda bir anda hayatın seyri değişebiliyor.

Gerçekten bir anlık olayla hayatın seyri değişebiliyor. Passatlının elinde o an bıçak olsa kesin saplardı.

Geçtiğimiz 1 ay içerisinde 4 defa kavga etmekle yüzyüze geldim, biri camide Cuma namazında, düşünün. Kimsenin hiç bir şeye tahammülü kalmamış, insanımız peki demeyi unutmuş, sürekli bir karşı çıkma, savunmaya geçme hali mevcut.

Araba sürerken kapıların kilitli olmasının faydasını da kilitli olmayan doblo sayesinde görüyoruz.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

Kürekle vursak ağzına emoji533.png

Öyle şeylere karşıyız abi .. :)

Dogan Arsiray yazdı:

O yaşa gelmiş adamı nasıl eğiteceksiniz? Adam şuursuz, zaten eğilimi diyalog değil doğrudan dalmak şeklinde. Daha primitif yöntemler işe yarar bu tip insanlarda. 40 yaşına geldim humanizm filan bitti bende. 40 yaşını çoktan geçmiş amc..abilerimiz zaten kürek demiş. Ellerinden öperim.

Zaten eğitimden kastım koca adamlar değil, doğduğu andan itibaren evde alacağı eğitimi kastetmiştim.

Şiddetin çözüm olmadığını, birbirimize saygı göstermemiz gerektiğini, kaba kuvvetin en son çare olduğunu idrak etmemiz gerek..

Bana trafikte dıt diye uyarı kornası çaldığım bir adam silah çekti. Dıt yahu yaptığım.. Aniden önüme direksiyon kırdı e-5 in orta yerinde. dıt diye korna ile uyardım yaptığım da bu.. Gebze dolaylarında. Mahkemelik olduk sonrasında uzun hikaye..

Neticeten; şiddete karşıyız, frenlemeyi öğrenelim kendimizi.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...