İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Adnan Çakır

085c10e22c301eed1a66a3b780b01547.jpg

220d1cc034826bb5699dfbd5c0b935fe.jpg

Kilometre gelişi güzel mi yazılmış [emoji848] motor şase numaralarını kapasaydiniz keşke [emoji6]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
10 saat önce, israfil yanık yazdı:

Bugün 1.6 tdci ford aracımı sevdiğim bir abimin dükkanında periyodik(yağ filtre) bakıma bıraktım. işçilik 85 tl, 5.30 castrol partikül filtreli yağ 4 lt 200 tl, hava filtresi 65 tl ve yağ filtresi ve mazot filtresini hatırlamıyorum ancak onlarda değişti. toplamda 550 tl yazmış. Yapılan yer Bosch Car servisi ! Sizce fiyat nasıl? Kendisinin demesine göre dolardan kaynaklı yağların fiyatı baya artmış. Ancak kendim 3000 km önce hava filtresini değiştirmiştim 20 tl (!!!!) idi ve kafama takıldı ciddi manada. 

Bence çok çok fazla. Daha iki gün önce sanayide sordum Castrol Edge 5w30 4lt yağ 160₺ dediler. 

Hadi onu da geçtim 85₺ işçilik nedir? En fazla 50-60₺ civarı yağ değişim işçiliği.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Kilometre gelişi güzel mi yazılmış [emoji848] motor şase numaralarını kapasaydiniz keşke [emoji6]

Dikkatimi cekmemisti. Yarin arayip sorayim diyecegim ama muhtemelen onlarda cevap veremeyecek. Ne zaman gitsem yogun bir yer. Karismistir bir baskasiyla. Keske km ordaki gibi olsa. O yas ve piyasa sartlarina gore albenisi daha farkli olurdu ama olsun simdilik iyiyiz. Sase numarasi zaten camda. Isteyen gecerken resmini bile cekebilir. Sakincali, saklanacak birsey olsa fabrika oraya koymazdi herhalde... diye dusundum simdi. Kimin ne isine yarar ki?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Dün babamın aracın şanzıman yağını değiştirdik. 

Kendi aracımın da intercooler’ı söktük. Yağ filan bekliyordum ama neredeyse hiç yağ çıkmadı.  Bir kaç damla damladı sadece boruyu sökünce. Yine de söküp içini temizledim geri taktım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bugun bunlari aldim. Koksal abi atuoglymi nasil uygulayayim.6b6e69d26c43a9df1f92320bf1300105.jpg
Kullanmadan önce çalkala el pedi ne veya süngere az miktarda dök temiz plastiğe yedirerek uygula çok koyma ürünü fazla yağlı bırakmasın.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
5 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

mat mı parlak mı bırakıyor sonuçta?

Arşive uzağım abi foto için ama parlak diyeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enver Çatak

5ymjYz.jpg

Bugün yukarıdaki usb şarj olayını yaptım fakat kontak kapalıyken de ışığı yanıyor, normal mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enver Çatak
9 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

kontak kapalı iken de enerji olduğu için normal

Aküyü bitirmez sanırım?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
35 dakika önce, Enver Çatak yazdı:

Aküyü bitirmez sanırım?

Cihaz yüksüz iken 8 ma çekiyor. Hiçbir şey olmaz 

60 amper akü 310 günde filan boşalır bununla 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
21 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Cihaz yüksüz iken 8 ma çekiyor. Hiçbir şey olmaz 

60 amper akü 310 günde filan boşalır bununla 

2,48 A mi bu akü efendy

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
3 saat önce, Enver Çatak yazdı:

5ymjYz.jpg

Bugün yukarıdaki usb şarj olayını yaptım fakat kontak kapalıyken de ışığı yanıyor, normal mi?

Çakmaklık kontak kapalıyken de çalışır. Fordlar kapılar anahtardan kilitlendiğinde ecu elektriği 20 dk sonra tamamen kesiyor akü bitmez bu yüzden.

2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

kontak kapalı iken de enerji olduğu için normal

Akıllı araçtır Fordlar. Kapılar kilitlendiğinde elektrik belli bir süre (20 dk) sonra kesiliyor.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
10 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Çakmaklık kontak kapalıyken de çalışır. Fordlar kapılar anahtardan kilitlendiğinde ecu elektriği 20 dk sonra tamamen kesiyor akü bitmez bu yüzden.

Akıllı araçtır Fordlar. Kapılar kilitlendiğinde elektrik belli bir süre (20 dk) sonra kesiliyor.

Başta garipsemistim ama anahtarı çıkarınca anında kesen araca binince ne kıymetli birşey olduğunu anladım. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim Focus hiç kesmiyor. Benzer bir alet takılı sürekli akü ye birşey olmadı bu zamana kadar, hatta kamera da ekranı kapalı 7/24 kayıtta extradan.

Yorum bağlantısı
Enver Çatak

Çakmaklıkta devamlı elektrik olduğunu biliyorum.

Aşağıdaki videoda aynı ürün var ama kontağı açtığında ışık yanıyor.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
On 24.06.2018 at 00:06, israfil yanık yazdı:

Bugün 1.6 tdci ford aracımı sevdiğim bir abimin dükkanında periyodik(yağ filtre) bakıma bıraktım. işçilik 85 tl, 5.30 castrol partikül filtreli yağ 4 lt 200 tl, hava filtresi 65 tl ve yağ filtresi ve mazot filtresini hatırlamıyorum ancak onlarda değişti. toplamda 550 tl yazmış. Yapılan yer Bosch Car servisi ! Sizce fiyat nasıl? Kendisinin demesine göre dolardan kaynaklı yağların fiyatı baya artmış. Ancak kendim 3000 km önce hava filtresini değiştirmiştim 20 tl (!!!!) idi ve kafama takıldı ciddi manada. 

1,6 tdci ford mondeo aracıma ford görür düzce servisinde standart bakım yaptırdım. Bakımda yağ (Castrol 5/30), yakıt, hava, yağ ve polen (polen filitresi ucuz olan otosan değil) filtreleri değişti. Mondeonun yakıt ve yağ filitresi focustan pahalı diye biliyorum. buna rağmen ödediğim ücret 600 TL.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bagaj lambası bazen tutukluk ediyordu temassızlık olduğunu düşünüyordum. Ampül duyusunu söktüğümde orada bir sıkıntı yoktu uğraşa uğraşa bagaj kilidindeki sensöre kadar geldim. sensörün içinde 1,5 cm boyunda üç bacaklı ve 4 kablo soketli girişi olan bir sivicin değişmesi ile sorun çözüldü. Hazır sanayiye gitmişken bagaj içerisine 12 V kapaklı priz yaptırdım. Plaka aydınlatma ledlerinin yarısının yanmadığını görünce onlarıda yenisi ile değiştim.Kilidin sivicinin değişimine 40 TL, Elektrikçi arkadaşıma 40 TL ve Priz, kutulu sigorta, kablo ve iki led için 48 TL ödedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...