İçeriğe Yönlendir

Turbo Tamircisi Önerileriniz (İstanbul - Anadolu)

Ayhan Göksu

Recommended Posts

Ayhan Göksu

Arkadaşlar merhaba,

Aracımın turbosundan ıslık sesi gelmeye başladı, daha büyük problemler oluşmadan dürüst, işten anlayan ve elinde düzgün bir balans makinası bulunan bir turbocu arıyorum.

Daha önce yaptırıp ustasından memnun kalan arkadaşlar İstanbul anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz yer var mıdır?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

05335963461

Hayri. Selamımı iletin. Tuzla oto sanayide kendisi

Abi bu tuzla oto sanayi'de düzgün usta olması beni gerçekten şaşırttı. Ford ustası da varmı bildiğin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Göksu

Yanıt için teşekkürler fakat üsküdar'da oturuyorum, Tuzla ters kalıyor. İkitelli'ye götürmek istemediğim için Anadolu yakasında araştırıyorum fakat Tuzla ikitelli'den de uzak :unsure2:

Ümraniye, Maltepe, Bostancı'da bildiğiniz var ise çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Abi bu tuzla oto sanayi'de düzgün usta olması beni gerçekten şaşırttı. Ford ustası da varmı bildiğin.
Klas oto, Hasan Tetik
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
2 saat önce, Ayhan Göksu yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Aracımın turbosundan ıslık sesi gelmeye başladı, daha büyük problemler oluşmadan dürüst, işten anlayan ve elinde düzgün bir balans makinası bulunan bir turbocu arıyorum.

Daha önce yaptırıp ustasından memnun kalan arkadaşlar İstanbul anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz yer var mıdır?

Islık sesi var diye boşuna üzülmeyin. O sebeb ile bende revizyon yaptırmaya niyetlenmiştim.Bu ses ile bir sorun olmaz dediler 4 sene daha kullandım aracı arkadaşıma sattım ondada hala devam 50,000 km.dir :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
7 saat önce, Ayhan Göksu yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Aracınızın 11 yaşında olduğunu göz önünde bulundurursak yerinizde olsaydım 1500-2000 tl civarı sıfır orijinal turbo alır eskisini revize ettirip satardım.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Göksu
On 27.12.2017 at 17:41, M.Fatih Yüce yazdı:

Islık sesi var diye boşuna üzülmeyin. O sebeb ile bende revizyon yaptırmaya niyetlenmiştim.Bu ses ile bir sorun olmaz dediler 4 sene daha kullandım aracı arkadaşıma sattım ondada hala devam 50,000 km.dir :)

Bu konu ile ilgili bir çok forum sitesinde araştırma yaptım, birşey olmaz diyen de var yaptırmayıp daha sonra başına bela olan da.

En iyisi turboyu işten anlayan birine göstermek diye düşünüyorum. Bu hafta sonu gündüz gözüyle hortumlarımda yırtık veya çatlak olup olmadığını kontrol edeceğim, turbo giriş pervanesinde boşluk olup olmadığını kontrol edeceğim, eğer boşluk var ise yüksek ihtimalle mil değişecek. Güven turbodan telefonla aldığım fiyatta yalnızca balans ile kurtulursa 250-350 TL arası, eğer mil, pervane ve tamir takımı değişirse maksimum 900 TL gibi bir ücret çıkar dediler. O kadar masrafta sıfır turbo alıp takmak daha mantıklı zaten.

Geçtiğimiz ay enjektör memeleri değişimi için 1200 TL harcadım ardından turboya o kadar para vereceğimi düşünmek içime oturuyor :unsure2:.

İşten anlayan bir ustaya göstermek en mantıklısı gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Islık ile vınlama farklı. Turbo hele yüksek rakım olursa ıslık sesi çıkarır inceden. Vınlama, uğultu olursa fena

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bende cok yerde okudum karsılastım benimde turbomda ötme var cekişte falan sorun yok. rezirve yaptıran kimisi memnun kalıyor kimisi kalmıyor bide bende mide bulandırdı. meraknik tamircilere sordugumda basımızada cok geliyor düzen tutmuyor kimisi git gel ugrasıyor. arac sahipleri desen onlarda öyle en güzeli sıfır alıp gaza daha zevkli basmak adına 4 yıldır öten orjinal tuboya hiç dokundurtmadıım nezaman bırakırsa ozaman sıfırını alacagım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Göksu
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Islık ile vınlama farklı. Turbo hele yüksek rakım olursa ıslık sesi çıkarır inceden. Vınlama, uğultu olursa fena

Mesela Servet hocam bu arızalı bi turbo çok şükür bende böyle bi ses yok, sizin de dediğiniz uğultu sesi böyle birşey galiba.

Bendeki ses daha çok bu şekilde, videoyu ben çekmedim internette buldum. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yok ıslık değil bu. Yüksüz motorda hele ki. Bana daha çok alternatör sesi gibi geldi birde

Çok tiz ve sadece en yüksek tork oluşumu anında ses kısa süre gelir. Bu ve benzeri sesler hayra alamet değil

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İkinci video ses benim sıfır turbo takılınca da dikkatimi çekmişti. Soğuk motorda sanki oluyor. Sanki pervanenin biri diğerinden hızlı dönüyor da gazı bırakınca hızlı olan pervane dışarı tahliye ediyor gibi. Belki başka birşeydir. Islık yüklü motorda devam eden bir şey degilmi  normalde

Wastgate tahliye sesi olabilir mi ki.

Turbo da garantiyi revizyonlu olunca 6 ay felan veriyor millet sıfırda garanti veren görmedim. Hatta parçacı satarım sonra tanımam diyor. Montajda hata yapılırsa ustlenmiyolar

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Garrett aslında kendi revizyonlu da satıyor. Ama Garrett servisi bulmak lazım. Zaten tamir denilen şey orta göbek değişimi. Çin malı göbek takiyorlar genelde onlar da

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gazı bırakınca geliyor.
Bence turbo veya turbo ile alakalı bir yerden geliyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

İkinci video ses benim sıfır turbo takılınca da dikkatimi çekmişti. Soğuk motorda sanki oluyor. Sanki pervanenin biri diğerinden hızlı dönüyor da gazı bırakınca hızlı olan pervane dışarı tahliye ediyor gibi. Belki başka birşeydir. Islık yüklü motorda devam eden bir şey degilmi  normalde

Wastgate tahliye sesi olabilir mi ki.

Turbo da garantiyi revizyonlu olunca 6 ay felan veriyor millet sıfırda garanti veren görmedim. Hatta parçacı satarım sonra tanımam diyor. Montajda hata yapılırsa ustlenmiyolar

Islık daima olmaz aşırı yakıt beslemesi yapıladı ise araçta. Pervaneler aynı eksende aynı hızda döner, vesgate tahliyesi için tepe basıncı gerekir ki boşta istediğin kadar gaz ver tepe basıncını yakalamak çok zordur

14 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Gazı bırakınca geliyor.
Bence turbo veya turbo ile alakalı bir yerden geliyor.

Hoş olmayan bir ses olduğu kesin de

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

İkinci video benim :)
3 sene olmuş ama ses turbodan değil intercooler borusundan geliyormuş, değişti o zaman.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
17 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

İkinci video benim :)
3 sene olmuş ama ses turbodan değil intercooler borusundan geliyormuş, değişti o zaman.

Hangi boru tam olarak

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Fotoğraf bana ait değil ama şu işaretli yerin altından intercooler a giden yağ çubuğunun yanındaki kalın dikey boru.

q38NBq.jpg

Yorum bağlantısı
Serhat Emre

2. Videoda ki ses benim aracimda da var. 10.000 kmdir biniyoruz bakalim nasip artik?

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

o ses normal sıfır turboda bile var genelde focuslarda oln ses.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
o ses normal sıfır turboda bile var genelde focuslarda oln ses.
O video bana ait ve ses normal değil, önceden yoktu, boru yırtılmış, değiştik gitti ses.
Yorum bağlantısı
Ayhan Göksu
On 30.12.2017 at 21:01, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Garrett aslında kendi revizyonlu da satıyor. Ama Garrett servisi bulmak lazım. Zaten tamir denilen şey orta göbek değişimi. Çin malı göbek takiyorlar genelde onlar da

Garrett'i güven turbo satıyor ikitelli'de. Onlarla görüştüm tamir yaparız ama sıfır gibi olmaz diyor, ses konusu için hortumları en kısa zamanda incelemeye alıcam gelişme olursa tekrar buraya yazıcam.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...