İçeriğe Yönlendir

Benzin 10 ₺ olur mu? | Analiz

Mehmet Ali Aslan

Recommended Posts

Bülent Tarakçı
On 15.11.2017 at 22:57, Gökhan Albayrak yazdı:

10 lira olur. Hatta şimdi olsun. Her sabah haberlerde "zam geldi mi?" diye manşet manşet gezerken tansiyon hastası olacağım. 

Olursa eğer arabayı satıp at alırım. İşe falan onla giderim. Avm 'nin kapalı otoparkına da girerim. Gerçi yedirecek ot bulmakta zorlanırım bu seferde. Malum, ot da ithal... Başka bir yol bulunmalı.  

Mayısından da gübre yapar satar ek gelir oluşturursunuz :) 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
6 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Mayısından da gübre yapar satar ek gelir oluşturursunuz :) 

Kendim yakarım zira doğalgaz da ucuz değil :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
8 saat önce, Sefa Şerif yazdı:

1.9245 -0.13 % oranda düşüşte

amerikalı için mi?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Noldu hala 10 lira olmadımı yazıklar olsn bize

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
(düzenlendi)

Yıllardır dinlediğim bir radyo programı var ; benzinin 5 lira olacağını söylerdi radyocu , her cuma günü sabah 8 de 4lü flaşörleri yakar kendimizce zamları protesto ederdik. O geldi aklıma. 3-5 sene olmuştur herhalde 4lü flaşör ile protesto yasaklanalı :) 

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
(düzenlendi)

arabaya 100 bin mi versem 150bin mi versem bu arabadan sıkıldım 40-50 bin üste verip yeni arac alıcam  muabbetleri geçiyor devamlı  forumda.   benzine 3 kuruş zam geldimi devlet hırsız devlet kötü. 5 kuruş indirim gelince eyvah 5 kuruş indirim geldi çok korkuyorum 7 kuruş zam gelecek gibi kelimeler yapmayın böyle şeyler arkadaşlar.  sonuçta o vergilerle (örnek veriyorum) şu anda sınırımızın karşı tarafından  ülkemize  roket atan teröristleri yok etmek için savunma sanayisine ve bu gibi şeylere harcanıyor. 

On 23.11.2017 at 16:07, Mehmet Göktürk yazdı:

Oyunu doğru vereceksin. O adamları biz seçiyoruz. 

ALLAH a şükür oyu doğru verdik devletimizin arkasındayız. 

tarihinde Şahin Kutun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
On 18.11.2017 at 05:12, Emre Candan yazdı:

3 sene önceye göre kıyaslanırsa piyasa, her ürün en az %100 arttı. Ama kimsenin geliri %100 artmadı. 

İphone 3 sene önce ilk çıktığında 2200TL'ye çıkıyordu şimdi 5000TL civarı.

B segment arabalar 35.000TL'den başlıyordu şimdi 65.000TL'den. 

Bilgisayar işlemcileri 200TL'den başlıyordu şuan 450TL civarı. 

Dışarıda tavuk döner bile 4TL civarıyken şuan 6-7TL'leri geçiyor. 

On 17.11.2017 at 17:35, Emre Candan yazdı:

Bu gidişler devalüasyon olacak gidişat onu gösteriyor. Alım gücü %200 civarı düştü neredeyse son 2 yıl içinde her konuda. 

bu yazdıklarınızın hepsini alabiliyorsanız sizin maddi anlamda alım gücünüzde bi düşüş olmamış anlaşılan. en kötüsü 2017 model araç kullanıyorsunuz ama gidişat devalüasyon u gösteriyor. herşeyin fiyatı aynı kalsın hiç bişeyin fiyatı artmasın ama ben herzaman daha fazla kazanayım mantığımı oluyor bu şimdi?

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
59 dakika önce, Şahin Kutun yazdı:

arabaya 100 bin mi versem 150bin mi versem bu arabadan sıkıldım 40-50 bin üste verip yeni arac alıcam  muabbetleri geçiyor devamlı  forumda.   benzine 3 kuruş zam geldimi devlet hırsız devlet kötü. 5 kuruş indirim gelince eyvah 5 kuruş indirim geldi çok korkuyorum 7 kuruş zam gelecek gibi kelimeler yapmayın böyle şeyler arkadaşlar.  sonuçta o vergilerle (örnek veriyorum) şu anda sınırımızın karşı tarafından  ülkemize  roket atan teröristleri yok etmek için savunma sanayisine ve bu gibi şeylere harcanıyor. 

Endişelerinize katılıyorum. Fakat dolar düşerken yada petrolün varil fiyatı düşerken, 3-5 lira indirip, petrol fiyatlarının az bir miktar artışını fırsat bilip "Bizim yüzümüzden değil. Dünya piyasası böyle" denildiğinde aptal yerine konuluyorum ya. Sonra böyle forumlarda yazınca da vatan haini ilan ediliyorum ya. Asıl kızdığımız nokta budur. Kimsenin çeliği, çocuğu, anası, babası, bacısı, kardeşi ölmesin. Bu Suriyeli de olur Türkiyeli de. Dini ırkı ne olursa olsun, insan olan bunu ister mi? İstemez. Fakat işin buraya geleceğini zamanında söyleyenleri vatan haini ilan edip, üstüne de 32-35 milyar dolar (Ki yatırıma yönelmeyen kısmı ile Allah bilir kaç milyar dolar olurdu) harcayacaksın. Sonra da vatan-millet edebiyatı yapacaksın. Demem o ki, zamanında denilenlere dikkat edilseydi sınırın ötesinden o roketler atılamaz, o teröristlerde orada olamazlardı. Devletimizin arkasında olduğumuzu zannettiğimiz çok zamanlar oldu. Fakat yanlış kişilerle birlik olup, yanılmıştık.

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
1 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Endişelerinize katılıyorum. Fakat dolar düşerken yada petrolün varil fiyatı düşerken, 3-5 lira indirip, petrol fiyatlarının az bir miktar artışını fırsat bilip "Bizim yüzümüzden değil. Dünya piyasası böyle" denildiğinde aptal yerine konuluyorum ya. Sonra böyle forumlarda yazınca da vatan haini ilan ediliyorum ya. Asıl kızdığımız nokta budur. Kimsenin çeliği, çocuğu, anası, babası, bacısı, kardeşi ölmesin. Bu Suriyeli de olur Türkiyeli de. Dini ırkı ne olursa olsun, insan olan bunu ister mi? İstemez. Fakat işin buraya geleceğini zamanında söyleyenleri vatan haini ilan edip, üstüne de 32-35 milyar dolar (Ki yatırıma yönelmeyen kısmı ile Allah bilir kaç milyar dolar olurdu) harcayacaksın. Sonra da vatan-millet edebiyatı yapacaksın. Demem o ki, zamanında denilenlere dikkat edilseydi sınırın ötesinden o roketler atılamaz, o teröristlerde orada olamazlardı. Devletimizin arkasında olduğumuzu zannettiğimiz çok zamanlar oldu. Fakat yanlış kişilerle birlik olup, yanılmıştık.

bu terör tehtidi bu vatansız kanı bozuk terörist bozuntuları bu ülkede 30-40 yıldır bomba patlattılar binlerce sivili öldürdüler... ilk defa bu kadar kararlı gelişmeler oluyor bu leş kargası pkk/ypg/dhkpc adları her ne zıkkımsa bunlara karşı erken veya geç şu anda devlet bunları bitirmek için adım attıysa  ben vatandaş olarak tabikide devletimin ve  ordumuzun yanında olacam tabikide  devletime ve orduma duacı olacağım o teröristleri geberttikleri için. Devletimiz herzaman bu ülkenin ve bu milletin arkasındadır o konuda sıkıntı yok.  yanılmıştık yanlış kişilerle beraber olunmuş falan filan önemli olan şu andaki yapılan icraat ve de gayet güzel ilerleme kayıt ediliyor. terösistlerin leşleri yerlere serile serile ilerleniyor 

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Ne kadar rahat yazıyorsun. Keşke korkmasam da bende senin kadar rahat yazabilsem. Ama korkuyorum. Yanlız "İlk defa bu kadar kararlı adımlar atılıyor." yazmasan iyiydi. Terör ün hiç kıpırdayamadığı, bıçak gibi kesildiği yılları unutmuşsun. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Terör biterse, benzin 1,5 lira olacak mı... ?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Rafineri çıkış maliyeti 3 tl civarında olan bir mamulü zararına kim satarki?

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
37 dakika önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Ne kadar rahat yazıyorsun. Keşke korkmasam da bende senin kadar rahat yazabilsem. Ama korkuyorum. Yanlız "İlk defa bu kadar kararlı adımlar atılıyor." yazmasan iyiydi. Terör ün hiç kıpırdayamadığı, bıçak gibi kesildiği yılları unutmuşsun. 

napalım gene eskiyemi dönelim... siviller ölmeye devammı etsin? sıkıntı ne anlamıyorum şimdiye kadar bişey yapılmadı şimdidemi yapılmasın demek istiyorsun? 30 yıldır yapılmadı şimdidemi yapılmasın? 

neden korkuyosun seni gece gelip evinden alan mı var? devlet kimseyi evinden almıyor suçu olan suçunun cezasını çekiyor eğer suçun yoksa kanun dışı bişey yapmıyorsan neden korkuyorsun?  sokakta gezerken senin ne işin var sokakta diyen mi var?  evet tekrar yazıyorum ilk defa bu kadar kararlı adımlar atılıyor ALLAH devletimize ve ordumuza güç kuvvet versin 

10 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

30 yıl boyunca milyarlarca lira terörle mücadeleye  harcanıyor abi..  kaç lira olur bilmem ama ucuzlamayacağı nın da kimse garantisini veremez 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Demek istediğim şu.
Bu ülke hangi şartta olursa olsun. Bu benzinin fiyatı artar.
Esnaf şirket vergi ödemediği sürece artmak zorunda.
Bu sebeple, harekata falan bağlamaya gerek yok.
Boştan yere forum kurallarını zorlamayalım.
Siyasetin çirkin yüzünü forumumuza bulaştırmayalım.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Haklısın emmi, çok haklısın. Bazen tutamıyor insan kendini. Okuyup ta kırılan olduysa affola...  

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Göktürk

Pasta büyümediği sürece ve aç insan olduğu sürece artar.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sefa Şerif

Benzin şu an 2.1654 -0.01% oranında düşüşte.

Buradan benzin grafiğini inceliyorum. Bakalım yükseliş meydana gelecek mi, bir fikri olan var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
3 dakika önce, Sefa Şerif yazdı:

Benzin şu an 2.1654 -0.01% oranında düşüşte.

Buradan benzin grafiğini inceliyorum. Bakalım yükseliş meydana gelecek mi, bir fikri olan var mı?

gelecek.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Motorinde 13, benzinde 14 kuruşluk indirim mevcut uygulama nedeniyle pompaya yansımayacak. İndirim oranı kadar ÖTV'de artış gerçekleştirilecek.

-30 kuruş falan sanırım şimdilik.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gizli fiyat. benzin kaç tl onu da bilemiyeceğiz bu gidişle

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Seçim bitsin parti harddd.

Tanker kiralamak lazım stok için

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...