İçeriğe Yönlendir

Bu da Benim Değerlim: Golf MK4 Tdi

Okay Kaygusuz

Recommended Posts

Erkan Işık
Okay Kaygusuz yazdı:

suana kadar 1000adet üzeri olmustur

Okan slm vw t4 transporterin fanı 2 kademe de ses yapıyor sökme yapılabilirmi sökülürse yıkansa düzelirmi bolu tarafına geldigin oluyormu

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Okay Kaygusuz
Erkan Işık yazdı:

Okan slm vw t4 transporterin fanı 2 kademe de ses yapıyor sökme yapılabilirmi sökülürse yıkansa düzelirmi bolu tarafına geldigin oluyormu

balans vardır fanda abicim geliyorum ara ara en son subatta gelmiştim.

Bayramda Mersin'deyim yani ayın 5inden sonra, Çevre iller Adana Osmaniye İskendurun Antakya Antalya ve Denizli

Kalorifer sünger atma istedigin yöne üflememe klape sıkışması petek değişimi tüm vag grubu 2005 modele kadar olanlarda bu sorunu yapıyorum

Dizellerde çekiş düşüklüğü, giderken limp moda düşme (turbo kesme) sorunlarınada bakıyorum bilgisayarla akışmetre değer ölcümlerinede bakıyorum.

Hız sabitleyici isteyen arkadaşlar iletişime geçebilir. 05416739197

Herkese hayırlı huzurlu kazasız belasız bir bayram dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

turum tamamlandı kazasız belasız cezasız 5tane arabaya hız sabitleme taktım 20nin üzerinde de yine kalorifer işi yaptım.

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Okay Kaygusuz yazdı:

turum tamamlandı kazasız belasız cezasız 5tane araba hız sabitleme taktım 20nin üzerinde de yine kalorifer işi yaptım.

maşallah

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

triger seti değiştirdik, pisman oldum ama daha en az 50k daha giderdi.

ina set devirdaim skf marka kullandık

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

dün Eskişehir deydim 3 tane kalorifer sıcak soguk ayıran klapesi yerinden cıkmıs arabayı tamir ettim

1 aracada bora hız sabitleyicisi takıp geldim. Günübirlik tabi hızlı trenle gittim geldim :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

cumartesi Kayseri ve Kahramanmaras taydım 2 sehirde de 1er tane hız sabitleme taktım 7 tanede kalorifer işi yaptım geldim gecesi geri döndüm pazar sabahı 7de evdeydim
giderken hafif camı acmıstım ruzgar vursun diye rüzgar iyi vurmus hastalandım ses gidik ve burun akıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Okay geçmiş olsun. Kusura bakma ya görüşemedik. Mesajını geç gördüm. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Mustafa Arıkan yazdı:

Okay geçmiş olsun. Kusura bakma ya görüşemedik. Mesajını geç gördüm. 

sağolsın baska sefere diyelim aslında pek sevmiyorum kayseri sehrini :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Okay Kaygusuz

ayın 4ünde Ankara dan yola cıkıp Eskişehir Bursa Bilecik Balıkesir Manisa İzmir Aydın Denizli Şehirlerine gittim 4günde
yine 4 tane araca hız sabitleme 17 tanede aracın klima bakımını yaptım Aydından Denizliye gecerken 5.vites 3bin devirde gaza oturunca birden hosurtu gelmeye basladı siyah dumanla birlikte  2.3 defa yokladım devam etti sonra araba gaz kesti limp moda düştü hay allah dedim yinemi aynı senaryolar yinemi turbo gitti diyerek durdurdm aracı saga cekip turboyu gözlemledim üzeri hala sıfır aldıgım gibi tertemizdi boruları gözlemledim patlak cıkık yag kacagı göremedim Denizliye kadar bu sekilde gittim Denizlide işlerim gece 1de bitti tabi hiçbişey yapamadım neyse artık Ankaraya gidince life alıp bakarım dedim yola cıkınca bu sefer fıss seklinde gaza oturunca ses gelmeye basladı araba anında limp moda düşüyordu hiç gaz yemiyordu atmosferikten daha kötü gidiyordu araba sabah 8de Ankaraya indim direk sanayiye Gectim arkadasım geldi life aldık aracı crom borunun eklenti yerinden hortum patladıgını gördüm içime su serpti turbo olsa fenaydık. turboyu gecen sene mart ayında sıfır almıstım..

WhatsApp Image 2022-07-08 at 08.50.30.jpeg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Crom boruya hayır [emoji3] .Bende dün Malatya'ya geldim gaza basınca ikinci viteste patinaja saran araba gitmiyor yağ donduran rampasını çıkarken öldü hava 35 derece gösteriyordu belki ondan yada rakım çok yükseldi ondan yada araba da çok yük vardı ondan oldu ama yükü boşalttım bastım yine aynı canım sıkıldı [emoji846] .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Furkan Bakırel yazdı:

Crom boruya hayır emoji3.png .Bende dün Malatya'ya geldim gaza basınca ikinci viteste patinaja saran araba gitmiyor yağ donduran rampasını çıkarken öldü hava 35 derece gösteriyordu belki ondan yada rakım çok yükseldi ondan yada araba da çok yük vardı ondan oldu ama yükü boşalttım bastım yine aynı canım sıkıldı emoji846.png .

Limp moda dusuyor o araba. Turboyu sıfırla bence.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bendeki multivanda egr iptali ve yazılımdan sonra saçma sapan rampalarda limp moda düşerdi, n75 valfinden şüpheleniyorduk, oksijen sensörü map vs ne var ne yok balata spreyi ile daldık temizledik sorun çözüldü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ebrar Tüfek yazdı:

Bendeki multivanda egr iptali ve yazılımdan sonra saçma sapan rampalarda limp moda düşerdi, n75 valfinden şüpheleniyorduk, oksijen sensörü map vs ne var ne yok balata spreyi ile daldık temizledik sorun çözüldü. 

1,5yıldır daha hiç düşmedi şükür. 
hibrittteyken cok dusuryordu onuda ögrenmiştim nasıl yüksek nasıl alcak basınctan hata verdigini vesgate ile

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Okay Kaygusuz yazdı:

1,5yıldır daha hiç düşmedi şükür. 
hibrittteyken cok dusuryordu onuda ögrenmiştim nasıl yüksek nasıl alcak basınctan hata verdigini vesgate ile

Sendeki 90 lık dimi abi, 110 luk ve 90 lık ikiside düz pompa dimi, hangisini önerirsin. 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Yok bea niye düşsün limp moda , turboyu ben kendim yaptım , dışarda yapılsa emin olamam da benim tezgahtan çıkan malzemede hata olmaz .
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ebrar Tüfek yazdı:

Sendeki 90 lık dimi abi, 110 luk ve 90 lık ikiside düz pompa dimi, hangisini önerirsin. 

evet agr, motor pompalar aynı biliyorum.

Furkan Bakırel yazdı:
Okay Kaygusuz yazdı:

Yok bea niye düşsün limp moda , turboyu ben kendim yaptım , dışarda yapılsa emin olamam da benim tezgahtan çıkan malzemede hata olmaz .

yokuşta cekmeyen tdi düzdede cekmez. mafın degerlerine bi bak rolantide 460n altına düşmemesi lazım

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Okay Kaygusuz

p.tesi yola cıkıyorum biraz fethiye de tatil yapacagım ordan marmaris muğla bodrum tarafalarına gezmeye gidecegim yine 3.5 tane işler var gitmişken onlarıda yapacagım amacım tatil yapmak. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Okay Kaygusuz

17 günlük tatilimi kazasız belesız insallah cezasız bitirmişimdir

bu tatilde neler yaptım 1 tane kalorifer petek değişimi (bodrumda), 3 tane hız sabitleme fethiye'de karısık olarakta 11 tane mugla marmaris antalya elmalı ve fethiye olarak klima sünger atma işlemi yaptım her gün denize girdim bulundugum yerlerde en begendigim yerler olarak yine marmaris ve ölüdeniz oldu. antalya finikede güzelmiş denizi begendim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Mert Gülkokan yazdı:

Marmaris ve çevresi candır

çok dogru ama pahalı şehirler

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

bolu sakarya karabuk işlerimiz tamamdır 3 tane hız sabitleme 1 tane kalorifer petek değişimi 7 tanede klape ayarlama işlerinde basarılı olmusumdur.
sonraki hat malatya nevsehir olabilir. gelecek hafta manisa izmir cıvarı yeniden

20220901_174428.jpg

20220901_174707.jpg

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Okay Kaygusuz

dün ön fren hortumlarını ve sol rot basını değiştirerek muaneye gittim girmesiyle cıkması bir oldu.

km yi kafasına göre yazmıslar aracım suan 362332k

p.tesi uzun yollar yine beni bekler

konya antalya alanya mersin adana osmaniye iskenderen ve hatay petek değişimi ve hız sabitleme işlerine devam.

306962946_10160007809954210_7441180880868864233_n.jpg

20221019_144645.jpg

311294903_10160007810094210_8080304201714205690_n.jpg

311587355_10160007422329210_2848509828586578090_n.jpg

20221019_125241.jpg

IMG-20221018-WA0011.jpg

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kmyi girişte siz veriyorsunuz normalde, sizin beyan ettiğiniz km ile sıra numarası alınıp evraka o numara yazılıyor.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Selçuk Bakış yazdı:

Kmyi girişte siz veriyorsunuz normalde, sizin beyan ettiğiniz km ile sıra numarası alınıp evraka o numara yazılıyor.

normal olanı uyguladım bende fiş numarasına yazdırdım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...