İçeriğe Yönlendir

Bitcoin Hakkında Bildikleriniz

Emre Demir

Recommended Posts

Erhan Doruk
Sani Gerşon yazdı:

3 senedir paribu'dayım, ilk defa yaşandı. Arkadaşım da stellar'da kârdan zarar yaşamış.

Öğrendim ki sadece paribu değil ,tüm borsalar çökmüş. Millet stellar a yüklenince çöktü, çöküş sonrası panik başladı ve satışlar geldi bi anda. sonra toparladı.

Mahmut Yıldız yazdı:

Arkadaş 1000 lira başladı, sonra 1000 lirayı aldı, geriye kalanla devam etti. Mesela son bitkoynlerini cam balkon yaptırmak için sattı, şimdi dörde katlamıştı diyor. 

Yükselen herşey düşmeye mebcurdur. Sonsuz birşey olmadığı gibi bu da bir noktadan sonra düşmeye başlayacak. Ben psikolojik sınırın 50bin usd olduğunu düşünüyorum , Bekleyip göreceğiz. ben 3 yıl önce komik bir paradan etherium ve btc almıştım. 1 ayda %50 kazanınca o parayla telefon alıp parayı çekip korkup çıkmıştım .  :) Kalmış olsaydım kaç telefon alırdı o para bilemiyorum .

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tam kumar bence.

mesela Dogancoin benim garantimde desem yollarmisiniz? Neden? 🙂

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tekniğini, sitesini linkini hiç bilem ondan soruyorum, çöken server veya her ne ise geri gelmez ise, şikayet mercii? linki telefonu adresi var mı? tazminat hakkın var mı?

mesela , örnek : bir sabahj kalktım ; akbank mobil çökmüş/yok/girilmiyor diyelim, kalkar bir şubesine gider, kimlik ibrazı ile paramı alırım gibi....

Dogan Arsiray yazdı:

tam kumar bence.

mesela Dogancoin benim garantimde desem yollarmisiniz? Neden? 🙂

1000 kişiyi ikna et, gerisi bayırdan aşağı yuvarlanan kartopu gibi, clubcoin üretelim dedim de hep

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

tekniğini, sitesini linkini hiç bilem ondan soruyorum, çöken server veya her ne ise geri gelmez ise, şikayet mercii? linki telefonu adresi var mı? tazminat hakkın var mı?

mesela , örnek : bir sabahj kalktım ; akbank mobil çökmüş/yok/girilmiyor diyelim, kalkar bir şubesine gider, kimlik ibrazı ile paramı alırım gibi....

1000 kişiyi ikna et, gerisi bayırdan aşağı yuvarlanan kartopu gibi, clubcoin üretelim dedim de hep

geçerli karşılığını çekirdek olarak sağlarsak olur. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

geçerli karşılığını çekirdek olarak sağlarsak olur. 

söz billa 21 milyar adat clubcoin basacağım olarak deklare etmem kafi mi? başka prosedürü yok sanıyorum?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

işte onu diyorum, btcturk diye bir site var mesela, diyorki eft yaparsın sonra geçer. 5 tane banka sayıyor anlık işlem için. içinde işbankası yok. kocaman işbank orda yok?!  ziraat den hesap mı açayım?bir de muhattap yok bence.

beni daha fazla tanıyorsunuz? neden 1000 kişi lazım olsun. 1000 kişi yanılamazmı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

söz billa 21 milyar adat clubcoin basacağım olarak deklare etmem kafi mi? başka prosedürü yok sanıyorum?

Yok bi tane sunucuya yazılım kuracağız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kim sinirliyor arzi? buna sinir getiren siniri kaldirip degeri 0 yapamazmi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Dogan Arsiray yazdı:

fonksiyondaki değer sayısı sınırlıyor. 2 üzeri n tane maksimum değer olabiliyor. Alfabedeki harfleri ikili olarak kullanarak diyelim forum coin yaptık. 29x29 = 841 tane coin olur. Bunları bir etkinlikte birer fidan dikene verip sonra her getirene garanti 1 kilo çekirdek vereceğim dersen her bir Harf ikilisi bir coin olur. CÜmle aleme misal, DA coini doğan aşirayındır diye ayrı sunuculara yazarsan DA senindir. Daha sonra sen DA yı emmiye vereceksen çekirdek karşılığı, cümle aleme (sunuculara blokchain ile) ilan edersin herkes "tamam verdi" diye mutabık olur bu sefer alırsın çekirdeğini paşa paşa yersin. (bir kağıda yazmana gerek yok üzerine DA diye, herkes verdi diyorsa verdi kabul edilir) . Emmi de onu sonra çekirdek vereceği lastikçiye tamir karşılığı verdim diye cümle aleme ilan edebilir.

İşte oldu forum coin. istersen üç hafli yapalım 29x29x29=23389 nasıl?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

1:

1-2-3 yaptı sonra 4. :)

2:

3-4-5 yaptı sonra ABC :)

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Dogan Arsiray yazdı:

işte onu diyorum, btcturk diye bir site var mesela, diyorki eft yaparsın sonra geçer. 5 tane banka sayıyor anlık işlem için. içinde işbankası yok. kocaman işbank orda yok?!  ziraat den hesap mı açayım?bir de muhattap yok bence.

beni daha fazla tanıyorsunuz? neden 1000 kişi lazım olsun. 1000 kişi yanılamazmı?

O işte bı iş var demekki 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

sınırlı olacak diyoruz, civciv müşteriler ona göre değer veriyor bizim serverdan çıkan arza, dolayısı il değerleniyor civcivcoin lerimiz

Dogan Arsiray yazdı:

neden 1000 kişi lazım olsun. 1000 kişi yanılamazmı?

1000 hızlı yükselme için, 100 kişi ile de sosyal medyaya yayılabiliriz ama üstlü çarpan kuralına göre daha yavaş vole vurur... pardon değer kazanır. 1000 kişiye biner coin verecez. 1milyar coin. kalan 20 milyar coin 6 ayda kastırlma... alınmaya başlar, 3 yılda köşeyiz.

neyse kalan detayları DM yapıyorum fazla dökülmesin ortaya

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kripto paralar ilk meşhur olduğunda patır patır banka hesaplari kapanıyordu.  Amacı dışında kullanılan hesaplar terörü finansman vs diye.

Çağlar Bayur yazdı:

sınırlı olacak diyoruz, civciv müşteriler ona göre değer veriyor bizim serverdan çıkan arza, dolayısı il değerleniyor civcivcoin lerimiz

1000 hızlı yükselme için, 100 kişi ile de sosyal medyaya yayılabiliriz ama üstlü çarpan kuralına göre daha yavaş vole vurur... pardon değer kazanır. 1000 kişiye biner coin verecez. 1milyar coin. kalan 20 milyar coin 6 ayda kastırlma... alınmaya başlar, 3 yılda köşeyiz.

neyse kalan detayları DM yapıyorum fazla dökülmesin ortaya

Oo oluşum içinde misiniz 😛

kozmetik işine benzemesin 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Muhittin Kaplan yazdı:

1:

1-2-3 yaptı sonra 4. :)

2:

3-4-5 yaptı sonra ABC :)

3: Mustafa Tüfekçi Muhittin'e 1 adet dürüm borçludur. mutabıkız.

1000 kişi söylerse yeterli.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

oluşum içinde misiniz

dürüm den daha iyi para var civcivcoin de, hem rahat iş yangelyat

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Göktürk yazdı:

3: Mustafa Tüfekçi Muhittin'e 1 adet dürüm borçludur. mutabıkız.

1000 kişi söylerse yeterli.

Hayaller de bile borçluyuz. Alacaklı ne zaman oluruz kim bilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Ortada bir mal, üretim yada hizmet yokken nasıl para kazanılır anlayamıyorum.

Ben eski kafalıyım sanırım.

Bu işlerle uğraşan arkadaşlara bol kazançlar dilerim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Tüfekçi yazdı:

işlem volümünü artırırsak alacaklı olduğun zaman gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

instada face de yok mu arkadaşların , bugüne özel 1000 yerine 1200 civcivcoin yatırayım hesabına, başla kastr.. yaymaya

Mehmet Göktürk yazdı:

işlem volümünü artırırsak alacaklı olduğun zaman gelir.

0,21 centten bugün başlasak 21000 dolara 3 senede gelir miyiz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bunu bi düşünelim. Olmaz değil olur. İçimizden 40-50 kişi  ile sosyetesine alışveriş yaparsak (çıkma eski aletlerin takası için) alır başını gider.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Dünyadaki tüm varlıkların değeri 300 trilyon dolar olarak hesaplandıktan sonra  dünya üzerinde dolaşımda ki türev işlemlerin (borsa , hisse senedi , hazine tahvili , döviz vs.) tümünün hacmi hesaplanmış. 2 kattrilyon dolar. Mehmet hocam karşılığı olmayan şey olmaz diyor ama dünyanın 7 katı kadar değere borç yapılmış. Dökülün elinizdeki kağıtların değerleri deseler dünyayı 7 kere satmamız lazım. E 7 tane dünya yok :) 

kripto paralar durduk yere çıkmadı. Var tabi bir amacı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Güzel. it ite it kuyruğuna..

Buna zorunlu karşılık oranı deniyor. Dalgalanmada çıkarıp verecek karşılığın olması gerek. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vadeli ürün atın almak başka şey, karşılık başka. 100 tl lik ürünü vadeli alırsanız 125 TL dolaşımda gözükür

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Gösterilen 50 bin tl ile 500 bin tl’lik oyunları ben bile oynuyorum. Kazanırsam 500 bin tl üstünden kazanmışım gibi gelirim oluyor. Kaybedersem aracı kurum parama çöküyor. Bilgim sınırlı. Basit bi vatandaşım. O bilgisayarlar kimbilir neler yapıyor hocam. Normal şeyler değil bunlar. Amerika ürettiğinden fazla merkez bankasına borçlanıyor. Karşılık? Bir şekilde oluşturuluyor ona kafam basmıyor işte. Sonra abd hükümeti kukla. Kukla olur tabi. Fed karala oradan bi çek diyor. Hükümet veriyor tahvilleri. Yok ya benim kafam almıyor. 140 milyar dolarlık Petrol için ırak’a giren abd, 200 milyar dolarlık bitcoin’e dalmayacak yani. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

sen şimdi kime dürüm borçlusun?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...