İçeriğe Yönlendir

Audi A3 - Kasislerden Geçerken Gelen Gıcırtı Sesi

Övün Bağcı

Recommended Posts

Övün Bağcı

İyi günler arkadaşlar arabamı gece park ediyorum sabah kalkıp yola çıktığım zaman kasistlerden geçerken gıcırtı sesi geliyor sebebi hakkında bilgisi olan varmı?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Neden gicirdamasin ki? 2009 model arac. Parcalari eskiyor. Belki suspansiyonlardan belki de kapi fitillerinden ses geliyor olabilir. Veya baska bir sey de olabilir. Sesin nereden geldigini anlamak lazim oncelikle

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

z-rot'lara ve viraj demir lastiklerine bakmakta fayda var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Övün Bağcı

Araba uzun süre park halinde kaldığı zaman yapıyor kasiste ön tekerler geçerken araba yaylanıyor o sırada hafif bir gıcırtı oluyor ama az bi süre sonra tekrar gectikmi o Kasisten gıcırtı kalmıyor fakat kasis büyükse amortisor sesi geliyor mesela bagaj kapağını açarken oradaki amortisörlerin çıkardığı ses gibi sebebi ne olabilir 

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

ısınınca toparlıyorsa viraj demir lastikleridir. Z rot da kontrol edilmesi gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

normal bir şeydir a3  sonuçta fazlada abartmamak lazım kışın daha ne sesler gelir:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bu sesler VAG araçlarda kroniktir. Tablaya bağlantı sağlayan lastikler gıcırtı yapar. Değiştirirseniz keser. yağlamayı da denemek mümkün ama yağ lastiği bence bozar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Tabla burçları ötüyor silikon sprey kesiyor sesi kışın kroniktir

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Ben de benim arabada sıkıntı var sanıyordum.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bendede var o ses kasislerden geçerken gıcırdıyor,salıncaklardan geliyordur diye tahmin ediyordum.Usta tabla burçlarından demişti.Değiştireyimmi dedim,gerek yok çok rahatsız ederse öyle değiştir demişti.Nazar boncuğu olsun oda.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
9 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Bşy dğl

11 saat önce, Övün Bağcı yazdı:

Tşk 

Ben bu yazışmalardan bir şey anlamadım.Yaşlanıyoruz artık :)

Televizyonda bir dil konusunda konuşan bir uzman şöyle demişti ve çok gülmüştüm.10 - 15 yıl içinde diller çökecek imojije tek dil olacak demişti.Demekki kelimeler kısaltılarak geçişe hazırlık başlamış :D ...Bazen gençlerin (15-18 yaş)konuşmalarını dinliyorumda kelime hazneleri ne kadar kıt ve yetersiz, zaten konuşmadaki kelimelerin 4 te biride küfür içerikli, dinleyende olmuyor herkes elindeki cihaza bakıyor bir şekilde...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
56 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Ben bu yazışmalardan bir şey anlamadım.Yaşlanıyoruz artık :)

Televizyonda bir dil konusunda konuşan bir uzman şöyle demişti ve çok gülmüştüm.10 - 15 yıl içinde diller çökecek imojije tek dil olacak demişti.Demekki kelimeler kısaltılarak geçişe hazırlık başlamış :D ...Bazen gençlerin (15-18 yaş)konuşmalarını dinliyorumda kelime hazneleri ne kadar kıt ve yetersiz, zaten konuşmadaki kelimelerin 4 te biride küfür içerikli, dinleyende olmuyor herkes elindeki cihaza bakıyor bir şekilde...

Ben valla ilgilisine tepki olsun diye yazdım. Yönetici arkadaşların dikkatine :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
14 saat önce, Övün Bağcı yazdı:

Tşk 

12 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Bşy dğl

Övün arkadaşımız yeni üye. Forum kurallarına bakacak ve, bu tarz kısaltmaları uygun görmediğimizi görecektir. 

Tavır ve tepkiye gerek yok şimdilik :)

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Eskiden messenger varken arkadaşlar chatleşirken ingilizce kelimeleri hep kısaltırlardı,daha sonra ingilizlerin dillerinin kısaltıldığı hiç hoşlarına gitmediklerini öğrendim.Akabinde ve detayında aeo ne manaya geliyor diye googleda arattığımda olmuştur :) mesela tşk bunu az çok kestirebiliyorum adam teşekür ediyor.Ben güzel türkçemizi güzel kullanmaktan yanayım.Bu formdada en çok sevdiğim olay imlaya dikkat etmeleri.Yeni üye olduğumda elbette uyarıldım :) sonrasında dikkat etmeye çalışıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...