İçeriğe Yönlendir

Focus 3 - Multimedya / Navigasyon / AUX / USB / Hoparlör Sorunları

Yaşar Turhan

Recommended Posts

Ahmet Gül

Arkadaşlar sorunum hala devam etmekte, bilgisi olanları konu başlığına davet ederim :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Metin Geçgel

Arkadaşlar merhaba 2012 Focus aracimda Bluetooth sorunu yaşıyorum Bağlanacağım zaman "lütfen bekleyin " diyor ve bağlanmıyor yardımcı olur musunuz ?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Arkadaşlar merhaba 2012 Focus aracimda Bluetooth sorunu yaşıyorum Bağlanacağım zaman "lütfen bekleyin " diyor ve bağlanmıyor yardımcı olur musunuz ?

bluetooth hafizasi dolmus olabilir. Hafizadaki diger telefonlari silmeyi deneyebilirsiniz

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Aynen hafıza doludur veya kutup başını söküp takın düzele bilir saat tarih ve cam ayarları bozulacaktır camı yukarıda iken basılı tutun 5 sn. Falan kodlanacaktır saat tarih radyo menüsünden ayar yapılır görmüssünüzdür orada

Birde aracınızda buluetuth varmı acaba.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Geçgel

Birazdan deneyip tekrar yazacam tesekkur ederim :)

Aynen hafıza doludur veya kutup başını söküp takın düzele bilir saat tarih ve cam ayarları bozulacaktır camı yukarıda iken basılı tutun 5 sn. Falan kodlanacaktır saat tarih radyo menüsünden ayar yapılır görmüssünüzdür orada

Birde aracınızda buluetuth varmı acaba.

Evet var bugüne kadar kullanıyodum

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hakkı Pehlivan

Mrb suan aynı skinti bnde mevcut hafıza boş ama.gene baglanamiyor diye hata veriyor

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
(düzenlendi)

Sorunu buldum benzer bir problemi olan ya da olacak arkadaşlar için paylaşım yapmak iyi olur.

Her şey evden telefonu unutup çıkmamla başladı. Telefon bluetooth ile bağlantı kurmadiginda aracın kendi kendine radyoya geçmediğini keşfettim. Daha sonra evdeki başka bir telefonu bluetooth ile araca bağladım. Problem ortadan kayboldu.

Kısacası evdeki Galaxy S4 ile bağlantı kurarsam araç ilk çalıştırmada kendiliğinden radyoya geçiyor, Lg G2 ile bağlantı kurarsam bir problem yok. Sebep nedir bilemiyorum, forumda benzer problemler yaşayan arkadaşlar olduğunu anımsıyorum. Bir yardımım dokunacağını ümit ederim.

tarihinde Ahmet Gül78 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Aziz Akın

Taktırdınız mı acaba ? Bir araçtan çıkms olarak aracıma takmak istiyorum. Çalışıyorsa sistem müzik navigasyon bilgi edinmek isterim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ömer Hava

Arkadaşlar pazartesi günü 0 ford focus aldım navigasyon paketine para vermek istemedim alınca servise sonradan değiştirilebilirmi diye orjinalliği bozmayın dedi acaba program falan atılamaz mı 

Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

Arkadaşlar merhaba;

2015 style paket aracıma ses sistemi yapmak istiyorum. Öncelikle bu işten pek anladığımı söyleyemem o yüzden sizlere danışma ihtiyacı duydum, umarım konuyu doğru yere yazmışımdır. 

Niyetim gümbür gümbür yüksek sesle müzik dinlemek değildir. Niyetim müziğin içinde çalan her sesi temiz bir şekilde duyabilmektir. Elimde 600W, (60W x 4) 4 kanallı SONY marka XM-GTX6040 model amfi ve araç üzerindeki standart teyp var.

1. Bas taktırmayı düşünmüyorum. Hoparlölerin yerine 4 adet komponent taktırsam bas olmadan iş yapar mı?

2. Bizim araçlarda sanırım 13" hoparlör kullanılıyor, doğru mu?

3. Komponentte hangi markayı tercih etmeliyim?

4. İstediğim performansı almak için başka bir parçaya ihtiyacım var mı?

5. Standart teyp işimi görür mü?

6. Amfiyi bagajın tavanına monte etsem herhangi bir sıkıntı yaşatır mı?

7. Çanakkale çevresinde bu işi profesyonelce yapabilecek tavsiye edeceğiniz birileri var mı?

Çanakkale'de ikamet etmekteyim burada bir tuningciye aracı gösterdim, isteklerimi anlattım bana 700 tl civarında bir fiyat çıkardı ve sesin yükseltilmesi için teybin arkasına yükseltici bir cihaz takması gerektiğini, amfiyi bagajın tavanına monte edeceğini söyledi. Fiyat yüksek geldi bana.

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar merhaba;

2015 style paket aracıma ses sistemi yapmak istiyorum. Öncelikle bu işten pek anladığımı söyleyemem o yüzden sizlere danışma ihtiyacı duydum, umarım konuyu doğru yere yazmışımdır.

Niyetim gümbür gümbür yüksek sesle müzik dinlemek değildir. Niyetim müziğin içinde çalan her sesi temiz bir şekilde duyabilmektir. Elimde 600W, (60W x 4) 4 kanallı SONY marka XM-GTX6040 model amfi ve araç üzerindeki standart teyp var.

1. Bas taktırmayı düşünmüyorum. Hoparlölerin yerine 4 adet komponent taktırsam bas olmadan iş yapar mı?

2. Bizim araçlarda sanırım 13" hoparlör kullanılıyor, doğru mu?

3. Komponentte hangi markayı tercih etmeliyim?

4. İstediğim performansı almak için başka bir parçaya ihtiyacım var mı?

5. Standart teyp işimi görür mü?

6. Amfiyi bagajın tavanına monte etsem herhangi bir sıkıntı yaşatır mı?

7. Çanakkale çevresinde bu işi profesyonelce yapabilecek tavsiye edeceğiniz birileri var mı?

Çanakkale'de ikamet etmekteyim burada bir tuningciye aracı gösterdim, isteklerimi anlattım bana 700 tl civarında bir fiyat çıkardı ve sesin yükseltilmesi için teybin arkasına yükseltici bir cihaz takması gerektiğini, amfiyi bagajın tavanına monte edeceğini söyledi. Fiyat yüksek geldi bana.

Sub olmadan kompanent olmaz. Daha dogrusu yapilan yatirim bosa gider cunki bu sisemde amac tum frekanslarin bu ise ayrilmis hoparlorlere gonderilmesidir. Sub olmazsa alcak frekansi gonderecek hoparlorunuz olmayacagi icin koaksiyele gore cok daha verimsiz ses alirsiniz.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Melih Kaynak

ben trend x aldım ve sonra da ön kısmı değiştirdim 
çok da hoş
şuan bazı sorunlar yaşıyorum ama 
fabrika hatası
değişim yapılcak

Yorum bağlantısı
Ömer Hava

atılamaz. orjinallik ile ilgisini anlamadım?

Herhalde şunu dedi fabrika çıkardığı orjinal halde oluyor ki onlarda bizi uğraştırmayın gibi bişi dediler  :biggrin:

ben trend x aldım ve sonra da ön kısmı değiştirdim 

çok da hoş

şuan bazı sorunlar yaşıyorum ama 

fabrika hatası

değişim yapılcak

Nerde değiştirdiniz ?

Yorum bağlantısı
Melih Kaynak

navigold yada necvox gibi şirketler var bu işi yapan
oralarda
garanti bozulması gibi birşey söz konusu değil

Yorum bağlantısı
Melih Kaynak

Taktırdınız mı acaba ? Bir araçtan çıkms olarak aracıma takmak istiyorum. Çalışıyorsa sistem müzik navigasyon bilgi edinmek isterim.

trend x aracımı sıfır alır almaz taktırdım 1200 liraya mal oldu

bluettooh geri görüş maps dvd mp3 cd hatta fabrikada titaniumlarda gelen özelliklerden daha fazla özellikli oldu

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
SAMET KARACAN

yok kardeşim taktırmadım daha doğrusu çıkmasını henüz bulamadım.Serviste Navitech takıyorlar bende açıkçası onları sevmiyor begenmiyorum.

sony typ isteyen var mi

sony teyp ekran boyutu kaç acaba

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Güneş

merhaba, 2012 titanium x model için de uyar mı acaba? ya da arkadaşınız bize de temin eder mi? hoparlör ve amfi olmadan konsol kısmını takmak istiyoruz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Kara

Merhabalar Sayın forumdaşlar. Yaklaşık 4 ay önce alıdğımız Focus'umuzun ses sistemi ile ilgili yardımınızı rica ediyorum. 

USB  girişini bir türlü tam olarak çalıştıramadım. Acaba boyutundan mı desteklemiyor mu diye 1 gb taktım yine de içine attığım tüm parçaları açmıyor. 1 gb içine yaklaşık 230 parça alıyor. bunun yanlızca 30-40 kadarını oynatıyor. Hep atlayarak çalışan parçaları buluyorum normalde sıradan gidersek oynatmıyor. Forumda araştırdım biraz BELLEK FAT-FAT32 olacak gibi şeyler yazmışlar ikisini de denedim diski Fat ve Fat32 şeklinde biçimlendirip tekrar denedim hepsini çalmıyor yardım edebilir misiniz ? Teşekkürler Saygılar. :)

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

bir kismini calip bir kismini calmiyorsa bellek formatlamaya gerek yok. sarkilarin uzantisi farkli olabilir. mp3, aac, flac vs gibi. Teyp hepsini desteklemiyordur.

Yorum bağlantısı
Serkan Kara

bir kismini calip bir kismini calmiyorsa bellek formatlamaya gerek yok. sarkilarin uzantisi farkli olabilir. mp3, aac, flac vs gibi. Teyp hepsini desteklemiyordur.

Peki eğer kullanıyorsanız ya da tecrübeniz varsa ? Hangi uzantıyla kaydetmek gerekiyor. Yüklediğim parçaların %90 a yakını mp3 şimdi mp3 ü çalıştırmayacak mı bu melet :)

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Peki eğer kullanıyorsanız ya da tecrübeniz varsa ? Hangi uzantıyla kaydetmek gerekiyor. Yüklediğim parçaların %90 a yakını mp3 şimdi mp3 ü çalıştırmayacak mı bu melet :)

Ben kullanmiyorum ama normalde mp3 uzantilari calistiriyor olmasi lazim. her mp3 ü calistirmiyorsa, bu sefer bitrate falan giriyor isin icine. kitapcikta falan yazar belki neleri destekledigi

bu arada sarkilarin hepsi ana dizinde veya tek klasör icinde mi?

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Kara

Ben kullanmiyorum ama normalde mp3 uzantilari calistiriyor olmasi lazim. her mp3 ü calistirmiyorsa, bu sefer bitrate falan giriyor isin icine. kitapcikta falan yazar belki neleri destekledigi

bu arada sarkilarin hepsi ana dizinde veya tek klasör icinde mi?

Valla kitapçığa uzun süre bir baktım işe yarar bişe bulamadım açıkçası :) Belki de ben bulamamışımdır ama eski 2.5 Focusta aux vardı ordan kurtarıyorduk. 3.5 a geçtik usb var rahatlarız uğraşmayız o kadar diye düşünüyoruz bir beceremedik umarım forumdan diğer bilgi sahibi olan abilerim arkadaşlarım yardımcı olurlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...