İçeriğe Yönlendir

Focus 3 - Multimedya / Navigasyon / AUX / USB / Hoparlör Sorunları

Yaşar Turhan

Recommended Posts

SAMET KARACAN

Hayırlı olsun.Gülerek kullanın..bi kaç ay önce ben de bu cihazdan aldım.Görüntüsü, özellikler, ekran falan çok iyi beklentiyi karşılıyor ama ses beni mutlu etmedi.Ekolayzır ayarlarıyla degiştirmeye çalışsamda eski aracımdaki sesi bulamadım.bu arada eski aracım hyundai accsent deki ses çok daha iyi ve kaliteliydi.Focusun orjinal teybide bu cihazdaki sesden daha iyi bence.

Yorum bağlantısı
Cansever Çetinkaya

navitech ücretsiz güncelleme veriyor mu?

5 yıl ucretsız

Hayırlı olsun.Gülerek kullanın..bi kaç ay önce ben de bu cihazdan aldım.Görüntüsü, özellikler, ekran falan çok iyi beklentiyi karşılıyor ama ses beni mutlu etmedi.Ekolayzır ayarlarıyla degiştirmeye çalışsamda eski aracımdaki sesi bulamadım.bu arada eski aracım hyundai accsent deki ses çok daha iyi ve kaliteliydi.Focusun orjinal teybide bu cihazdaki sesden daha iyi bence.

ses kalıtesınde bır sıkıntı yok eko ayarı bıle yapmadım daha sesler gayet duzgun kafama takılan kısmı sadece orjınalde 7 de aldıgım ses yukseklıgı buna 10 denk gelıyor en son guncelleme ıle tum sıkıntıları gıdermısler cıhazda

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Koray Kahraman

Arkadaşlar, geçtiğimiz hafta sonu bakım için servise gittiğimde bu konuyu sordum ve aldığım cevap şu şekilde; "2013 modele kadarlarda daha doğrusu 2014 model öncesi modellerde farklı bir modül takılmıştı, yani donanım. Şu an ise SYNC modülü takılı ve son teknoloji bir modül. Yazılım ile hallolacak bir durum değil." Anlayacağınız eski tip donanım sanırım SRM modülü olduğu için sesli olarak klima radyo vb komutları algılıyormuş, yeni teknoloji daha farklı bir modül yani donanım olup bu tip komutları algılamıyor ve daha güçlü bir donanımmış. Donanım olduğu için de yeni bir yazılım/güncelleme ile çözülebilecek bir durum değilmiş. Bilginize sunarım.

Yorum bağlantısı
SAMET KARACAN

2015 focus için titanium araçlarda bulunan multimedya ekran ve teybi, trend x aracıma taktırırsam ( çıkma orjinal olarak )nasıl olur.Ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim

Yorum bağlantısı

2015 focus için titanium araçlarda bulunan multimedya ekran ve teybi, trend x aracıma taktırırsam ( çıkma orjinal olarak )nasıl olur.Ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim

Samet Bey;

Konu başlıklarına lütfen dikkat ediniz ve kısaltma yapmayınız.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ayhan Onaran

Enteresan yeni daha güçlü bir donanım gelmiş ama bazı komutları tanımıyor.. Saçmalık. Benim aracın 2011 model olduğuna araştırdıkça sevinmeye başladım :D

Yorum bağlantısı
SAMET KARACAN
(düzenlendi)

2015 focus trend x  aracım için titanium araçlarda bulunan multimedya ekran ve teybi,taktırırsam ( çıkma orjinal olarak )nasıl olur.Ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim,servis ilgilenip ayarlarını yaparmı???Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum...

tarihinde SAMET KARACAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
resul türkmen

İyi günler, ben bir şey öğrenmek istiyorum. Resimde gördüğünüz üzere göstergelerde bulunan ekran diğer ekranlardan büyük. Şimdi merak ettiğim şu; o büyük ekranda görünen araç bilgilerinin aynısı yani 4 parça olan bilgiler, smart paketle gelen konsoldaki ekranda da aynı şekilde görünüyor mu? 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Benim bildiğim görünmüyor ortadaki göstergelerin oradaki ekran araç bilğilerinin bir kısmını teyip üstündeki ise bir kısmını gösteriyor diye biliyorum anlık veriler teyip üstünde yok  :)

Yorum bağlantısı
resul türkmen

Benim bildiğim görünmüyor ortadaki göstergelerin oradaki ekran araç bilğilerinin bir kısmını teyip üstündeki ise bir kısmını gösteriyor diye biliyorum anlık veriler teyip üstünde yok  :)

Diğer klasik olanda bu araç için bayağı eski gözüküyor. Piyasada ki araçların çoğunda da eski tip var. Bakalım bize nasıl denk gelecek. Cevap için teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bildim kadarıyla araç  titanyumsa , tekno paket ve np  ile birleşik çünkü çoğunda orta konsaldaki ekran klasik geliyor.

Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

Merhaba arkadaşlar. 
Aracım 2015 focus, Sony marka 600w lık amfimi taktırmak istiyorum ama garanti konusundan dolayı çekiniyorum. Sizlerden gelen yorumlara göre karar vereceğim birazda.

Elektriksel veya amfiden kaynaklı bir sorun çıkması durumunda en kötü ne olur? 
Style pakette amfi takılması durumunda tatminkar bir ses alabilirmiyim, yoksa komponent şart mı? Hoparlör ölçüsü hakkında bilgi verebilir misiniz?

Yorum bağlantısı

Leon'a takmıştım ben, doğuş otoya sorduğumda garanti dışı bırakacak bir uygulama değil demişlerdi.

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Garantiden çıkarabileceğini sanmıyorum. Elektriksel bir problem olacağını da sanmıyorum. Aküden çekilen kabloyu %100 bakır ve ideal kesitte seçip aküden hemen sonra kabloya cihazın çektiği akıma uygun amperde sigorta bağlatırsanız daha güvenli bir kurulum yapmış olursunuz. Standart ses sistemine harici bir subwoofer bağlayınca ses kalitesi ciddi olarak artıyor. Ekolayzırdan bass ayarını sıfırlayıp alt frekansları subwoofera devrettiğiniz için hoparlörler rahat nefes alıyorlar ve yüksek seslerde daha az bozulmaya sebep oluyorlar  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İbrahim Akasoy

Bu gün tuning'e gittim, amfi bağlamayı kaça yapacağını sordum. Ne bağlayacağımızı sordu bas mı dedi. Ben çok anlamam deyince, Normal hoparlörlere bağlarsam yanacaklarını bu yüzden kompenent takmamız gerektiğini ve çiftinin 2x250 tl olduğunu (marka bilmiyorum) 75 tl kablo seti ve 75 tl işçilik alacağını söyledi. Toplamda 650 tl gibi bir fiyat verdi ve amfiyi bagaja arka koltuğun arkasına takacağını söyledi. 

Bana fiyat biraz çok gibi geldi. Basmı bağlıyacağız dediğini ise hiç anlamadım neyi kast ettiğini.

Merak ettiklerim ise Amfiyi başka yere monte edebilir miyiz? Mesela ön yolcu koltuğu altına veya arka koltukların altına yada stepnenin olduğu yere. Buralara monte edilirse sıkıntı çıkar mı?

Amfi taktırmaktaki amacım yüksek sesle bol baslı müzik dinlemek değil, daha çok dinlediğim müzik içindeki her enstürmanı tek tek duyabilmek, bunun içinde kompenent şartmı?

Bilgili arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.  

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Dinlediğiniz müziklerdeki tınıların ayrışmasını istiyorsanız ve amfiyi normal hoparlörlerden aldığınız sesi düzeltmek için kullanacaksanız eğer hoparlör değişimi şart.

Amfi sisteme ek bir güç verecek ve elinizdeki hoparlörler muhtemelen bu güce yetişemeyecek. 

Komponent hoparlörlerle yapılacak bir değişimde ise her hoparlör kendi görevini görecek, bas-mid-tiz şeklinde ayrı sesler gelecek.

Bendeki 2013 Focus Trend üzerinde ne var bilmiyorum ama şu kadarını söyleyeyim, önceki arabama yaklaşık 1000 liraya yakın masrafla yaptırdığım ses sisteminden çok daha temiz bir ses alıyorum.

Yani elinizdeki sistemi komple değiştirmeden önce tam olarak ne istediğinize karar verin.

Alper'in önerisi çok mantıklı mesela, kapı hoparlörlerinin basslardan ayrılarak mid-tiz sesleri vermesi (bir komponent set kadar temiz ses verecek olmasa da baslar ile uğraşmayacağından eskisine nazaran daha temiz ses verecektir) ve eklenecek anfi-bas ikilisinin aracınıza montajı bence ihtiyacı karşılayabilir.

Rakamlara gelirsek eğer, komponent hoparlör takımları 100 liraya da var, 800 liraya da var, kablo setleri 25 liraya da var 250 liraya da var. Esnaf arkadaşın kullanacağı malzemeleri bilseydik ona göre fiyatın uygun mu uçuk mu olduğu konusunda yorum yapabilirdik..

Amfi istenilen her yere monte edilebilir bu arada, yeter ki yer sıkıntısı ve ele ayağa dolanmayacak bir yer olması dikkate alınsın.. Değişen tek şey kabloları geçeceği yollar ve kablo mesafeleri olur..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olcay Ergül

i phone şarj ediyor. Aux girişi style da da yok kolçak içinde sadece güç çıkışı var.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Hic denemedim ama etmesi lazim. Tahminimce 0.5 Amper ile sarj eder. Günümüz telefon ve tabletlerinin sarj cihazlari ise en az 1.8 Amperliktir. Yani eder ama yavas olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...