İçeriğe Yönlendir

Küçük Bir Kazaya Karıştım

Hasan Vedat Kulak

Recommended Posts

Hasan Vedat Kulak

Öncelikle bütün formdaşları Kurban Bayramı Kutlu olsun.

Yaklaşık 2 hafta önce  tatile çıkarken Bursa civarlarında Yol çalışması nedeniyle yavaşlayan trafikte aracımla kazaya karıştık. Arka soldan  otomobil çarptı. Resimlerde görüldüğü üzere fazla bir hasar almadı. Bayramdan sonra aracı yaptıracağım. Tecrübeli arkadalasların yorumlarına ihtiyacım var.

1.    Aracı kaportacıya mı götüreyim servisemi (iki tarafında kaskosu trafiği  var.)

2.    Bagaj kapağında ufak bir yırtık var kapak komplemi değişecek.

3.    Seviste yaptırırsam masraf ne kadar olur.

4.    En önemlisi serviste yapıldığında hasar kaydı hangi aracın tramerinde görünecek. Kazaya karıştım ama benim suçum yok . KTT de kusuru %100 karşıya vermişler.

VMkWpr.jpgqW5Oq5.jpgN1z0YO.jpg

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Geçmiş olsun. Linea pert olmuş. Ford'un sağlamlığı belli oluyor. Yerinizde olsam yetkili servise götürürüm. Büyük ihtimal bagaj kapağı ve tampon değişecek. Hasar kaydı sizde mi görünür bilmiyorum ama alıcıya bu fotoğrafları gösterdiğiniz de çok sorun edeceğini sanmam. İyi bayramlar.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Burak Değer
(düzenlendi)

41 dakika önce, Hasan Vedat Kulak yazdı:

Öncelikle bütün formdaşları Kurban Bayramı Kutlu olsun.

Yaklaşık 2 hafta önce  tatile çıkarken Bursa civarlarında Yol çalışması nedeniyle yavaşlayan trafikte aracımla kazaya karıştık. Arka soldan  otomobil çarptı. Resimlerde görüldüğü üzere fazla bir hasar almadı. Bayramdan sonra aracı yaptıracağım. Tecrübeli arkadalasların yorumlarına ihtiyacım var.

1.    Aracı kaportacıya mı götüreyim servisemi (iki tarafında kaskosu trafiği  var.)

2.    Bagaj kapağında ufak bir yırtık var kapak komplemi değişecek.

3.    Seviste yaptırırsam masraf ne kadar olur.

4.    En önemlisi serviste yapıldığında hasar kaydı hangi aracın tramerinde görünecek. Kazaya karıştım ama benim suçum yok . KTT de kusuru %100 karşıya vermişler.

VMkWpr.jpgqW5Oq5.jpgN1z0YO.jpg

Çok geçmiş olsun.

1-Bencede yetkili serviste yaptırın.

2-Servis genellikle uğraşmıyor, değiştiriyor. Israr ederseniz belki değiştirmeme durumları olabilir.

Nasılsa elinizde kaza fotoğrafları var çok ta takılmayın. Zaten değer kaybınızı talep edebiliyorsunuz. 

3- Minimum 3000 lira çıkar diye düşünüyorum. 

İyi bayramlar... 

Edit: alıntı yapıldı. 

tarihinde Burak Değer tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

Kimin suçlu olduğu önemli değil hasar sigorta veya kaskodan yapılırsa tramerde görünür. Geçmiş olsun

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Bagaj kapağının değişmesi yanlis olur. Yetkili Servis gereksiz bence. Bagaj kapağının ve tamponun değişmesi , Aracınızın satisinda sorun çıkarır diye düşünüyorum . Daha önce defalarca buna benzer hasarlarin Autoking'te değişim yapılmadan onarım yapıldığını gördüm . 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Vedat Kulak
13 dakika önce, Yücel Meta yazdı:

Bagaj kapağının değişmesi yanlis olur. Yetkili Servis gereksiz bence. Bagaj kapağının ve tamponun değişmesi , Aracınızın satisinda sorun çıkarır diye düşünüyorum . Daha önce defalarca buna benzer hasarlarin Autoking'te değişim yapılmadan onarım yapıldığını gördüm . 

Yalniz bagaj kapaginda 2_3 cm yirtik var. Değişmeden onarim yapilabiliyormu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Geçmiş olsun.

Dışarıda yaptırmak maliyet anlamında daha iyi olur.

Tabii kaliteli usta ve işçilik lazım. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar

Sizin aracin tamir masrafi sizin araca yazilir , hasar kaydı az çıksın derseniz disarda yaptirin , deger kaybina gelirsek 2011 mondeo kapı ve camurluk degisti 5128 lira hasar kaydina 440 lira cikti bunun 275 ini exper ücreti olarak kesmisler 165 lira gibi komik rakam verdiler , karsi taraf tam suclu Anadolu sigortadan

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Vedat Kulak
16 dakika önce, Emrah Taşpınar yazdı:

Sizin aracin tamir masrafi sizin araca yazilir , hasar kaydı az çıksın derseniz disarda yaptirin , deger kaybina gelirsek 2011 mondeo kapı ve camurluk degisti 5128 lira hasar kaydina 440 lira cikti bunun 275 ini exper ücreti olarak kesmisler 165 lira gibi komik rakam verdiler , karsi taraf tam suclu Anadolu sigortadan

Yani deger kaybi icin ugrasmaya degmez

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
2 dakika önce, Hasan Vedat Kulak yazdı:

Yani deger kaybi icin ugrasmaya degmez

Yinede basvurmak lazim belki başka firma  farkli fiyat cikarir

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu
Arkadasimda clio vardi 2 kez karsi taraftan deger kaybi aldi ikisinde de fatura tutari kadar deger kaybi aldi. Birinde 2250 tl masraf cikti 2100 lira aldi. Digeri de o civarda idi. Tahkime gitmisti ama. Bahsettiginiz rakam cok dusuk olmus.
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

geçmiş olsun bence autokingde değişimsiz onarsınlar ,karşı tarafın araç pert sizin aracın en sağlam noktalarından birine vurmuş

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Vedat Kulak
17 dakika önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

Amin.  Cana gelmedi mala geldi. Diger araçta iki yetişkin 3 cocuk vardı. Resimde görüldüğü gibi bana carpmasa bariyere gidiyordu.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Diğer araç için kötü olmuş. Bayram trafiğini düşününce ucuz atlatmışsınız. Gelmiş geçmiş olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Geçmiş olsun. Kusur %100 laesi taraftaysa katsi tarafın trafik sigortası karşılar kendi sigortanız dan yaptıysanız dahi hastarsızlığınız bozulmaz, karsi tarafın sigortasından alır. Ancak hasar bedeli sizin aracınızın geçmişinde gözükür, yüksekse satarken sorun olabilir. Dışarıda da yırtık tamponu tamir ettirebilirler. İyi düşünüp karar vermeniz lazım. Iyi bayramlar

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kenan

Mümkünse değişim yaptırmayın. Ben benzer küçük hasarda ön çamurluğu değiştirdim ve maalesef alıcılar değişen olduğunu duyunca uzak durdular. Kusur çarpan da olduğundan sizin sigorta primleriniz artmaz ve hasarsızlık bozulmaz. Serviste yaptırırsanız evrak vs. işlerle ugrasmazsiniz. Dışarıda yaptırdığınızda sigorta anlaşması​ yoksa biraz uğraşırsınız.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Vedat Kulak
13 dakika önce, Cemil Çınar yazdı:

Geçmiş olsun. Kusur %100 laesi taraftaysa katsi tarafın trafik sigortası karşılar kendi sigortanız dan yaptıysanız dahi hastarsızlığınız bozulmaz, karsi tarafın sigortasından alır. Ancak hasar bedeli sizin aracınızın geçmişinde gözükür, yüksekse satarken sorun olabilir. Dışarıda da yırtık tamponu tamir ettirebilirler. İyi düşünüp karar vermeniz lazım. Iyi bayramlar

Yırtık olan yer bagaj kapaginda metal olan yerde. Umarim yapilabilir.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Peki o şiddette içerde , görünmeyen yerlerde birşey yokmu? Bagaj havuzu gibi. Ben olsam tamponu tamir ettirmek. İsitiyorlar, egiyorlar, bukuyorlar, macunluyorlar  daha sonra boya atması olası. Birde yerine orijinal gibi oturmuyor. 

Yorum bağlantısı
Hasan Vedat Kulak
(düzenlendi)
3 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Peki o şiddette içerde , görünmeyen yerlerde birşey yokmu? Bagaj havuzu gibi. Ben olsam tamponu tamir ettirmek. İsitiyorlar, egiyorlar, bukuyorlar, macunluyorlar  daha sonra boya atması olası. Birde yerine orijinal gibi oturmuyor. 

Tampon kesin degisecek sikinti bagaj kapaginda . Kaza sonrasi servise çektirdim. Yamulan tamponun bir kismi tekere sürtüyordu. Tamponun surten kismini kestiler. Ordaki ustalar ayrintili incelemeden goz karari tampon ve bagaj kapagi degisir 5_8 bin arasi masraf cikar. Evrak dosya falan 2hafta kalir dediler. Bende tatilde ciktigim icin bırakmadım .  Aslinda bende servisin dedigi gibi değiştirme taraftarıyım fakat hasar kaydini sisirirlermi diye tereddüt deyim. 

tarihinde Hasan Vedat Kulak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sisirme olayi dusundugumuz gibi degil sonucta sigorta sirketi para oduyor ticaret olan bir yerde kimse  lira fazla odemek istemez. 1 ay once aynama carptilar komple degisim olmadi ayna kapagi ve ayna motoru saglamdi sadece ayna govdesi degisti. Sikinti olan durum yetkili serviste parca pahali ;)

Buyuk gecmis olsun.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Geçmiş olsun.Bence hiçbir şeye bulaşmayın verin servis a zdan z ye herşeyi yapsın. Değişecekleri değiştirsin.Satarken değişenden dolayı fiyat biraz düşecektir ona yapılacak bişey yok.Değer kaybına gelince önceki aracımın kapısına vuruldu suç 100 de 100 karşıya verildi kapı değişti aracı aldım dedim hatasız aracımda 1 parça değişen oldu trameri bozuldu 5 bin zarar var en az.Sigorta şirketindeki iş bilmezler senin parçan sıfır takıldı yok boya olursa o zaman devreye girer yok köşede olacakmış yok iki kapının ortasından olanlarda alınıyormuş diye aptal aptal şeylerle beni bıktırdılar.Lanet olsun size de paranıza da dedim.Nitekim kaza fotoğraflarınıda ilana ekleyerek malum sitede istediğim rakama sattım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Vedat Kulak
18 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun

Sağolun 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...