İçeriğe Yönlendir

Saç & Sakal Tıraş Makinesi

Gökhan Çoşkun

Recommended Posts

Servet Aydın
2 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

şunu kastetmiştim aslında, tam klasik ama kaliteli duruyor, bıçak ömrü açısından...

Babamda bunun Braun marka olanı var. Benden büyük yaşı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
39 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Babamda bunun Braun marka olanı var. Benden büyük yaşı

bendede var ve evet büyük benden :D

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Piremier phc-1240 siddetle tavsiye ederim.
Yaklasik 2.5 senedir kendim tiras oluyorum.(cizre nin bana kattigi yeteneklerden biri dah) 7 - 8 farkli makine denedim. Olmazsa olmaz aradigim ozellik kesme bicagi yukseklik ayari olmasi sadece moser kablulu makinada vardi o da kil cekme yaptigi icin bu makinayi aldim. Muazzam tarak takmadan kesme bicagini 0.8 ile 2 mm arasi ayarlaya biliyorum.Bu sayade cizgi olmadan berberlerin naturel dedigi gecisler yapiyorum. Kesme bicagi seramik ve muazzam rahat kesiyo. Kutudan yedek bataryasi da cikti. Tek handikapi yikamak yok sadece fircayla temizlemek gerekiyor. Ama simdiye kadar kullandigim en verimli makina.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
(düzenlendi)
On 24.09.2017 at 23:23, Ali Cihangiroğlu yazdı:

şunu kastetmiştim aslında, tam klasik ama kaliteli duruyor, bıçak ömrü açısından...

Wahl-8164-Finale-Profesyonel-KabloluKabl

Bu ürün saç sakal alir mi ki? 474 ama taksitsiz. Ebay'den alsak kargoyla ayni fiyata geliyor zaten.

0.1 mm kisalik ruya gibi.

tarihinde Bekir Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
On 24.09.2017 at 23:24, Osman Bilgin yazdı:

kendin için ise; wahl 8081 kullanıyorum tavsiye ederim. kendin için derken bu aslında sakal için, ama yanlış anlama saçlar biraz döükülmüş görüntüsünden ötürü sana her türlü olur.

jilet/makine gibi kazımıyor,   baya kısa kesiyor, devri falan da çok iyi.. bir bak istersen.

İlk okudugumda anlamamistim. Saçlarin ust kisimlari evet zayif ama ense falan bicagin omrunu kisaltir mi ki? Ya da koreltir mi?

On 24.09.2017 at 15:06, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Braun 790 serisi ve üstü arkadaş, 790cc standlı kullanıyorum, züper traş ediyor, boyun altı falan hikaye hepsini alıyor, tahriş neredeyse yok, ovala bastır kes zorla sonra bas kolonyayı, sıfır yanma hissi, Braun 7 serisi ve üstü unutmayın, tek dikkat etmeniz gereken  temizleme zaten yapıyorda, arada bir ince makina (dikiş makinası) yağından çalışırken bıçak kısmına her 3 bölüme 1 damla damlatmak olsun, bu sayede acaip traş yapıyor, orta güçte kullanın yeterli, bıçakları en az 18 ay gider yazar ama çoook daha fazla gider, dediğim gibi yaparsanız (zaten yağ olayını kitabında yazar) 4 sene de bir bıçak değişirsiniz, oda belki :)

filipis mi, hadi canım oradan, 15 sene en üst serilerini kullandım, şuanki Braunların yanında hikaye diyorum, özellikle Braunun sıfır tahriş olayı harika... ayrıca şar olurkende  kullanırsınız, buda başka artısı...

Not: sakaldaki özellikle boyun bölgesindeki kıl dönmelerini bile alır, orta kısım ile, kanama acı falan olmaz :)

790cc sepeteattim. Wahl almazsam kesin bu urunu alirim.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
On 26.09.2017 at 16:41, Bekir Çelik yazdı:

İlk okudugumda anlamamistim. Saçlarin ust kisimlari evet zayif ama ense falan bicagin omrunu kisaltir mi ki? Ya da koreltir mi?

bu makineyi ben berberimde gördüm beğenip aldım, berber bunu ense kılları falan için kullanıyor, sıfıra yakın bir kesimi olduğu için, berber her gün kullanıyor yani tahmini 20-30 defa.. Sizin bir ay da kullanacağınızı belki  o bir günde kullanıyor.. şarzlılardan sıkıldığım için tercih ettim bunu, ayrı olarak bıçağı da satılıyor, ufakta birşey avuç içi kadar, bıçağı geniş, kesin bir şey diyemesem de kolaylıkla bozulacağını sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
On 26.09.2017 at 15:33, Bekir Çelik yazdı:

Bu ürün saç sakal alir mi ki? 474 ama taksitsiz. Ebay'den alsak kargoyla ayni fiyata geliyor zaten.

0.1 mm kisalik ruya gibi.

alır merak etme, bak bu cihaz vücut için fakat bu bile 0.5 mm. e kadar rahat alıyor, kullanıyorumda, wahl rahat alacaktır.

http://www.hepsiburada.com/philips-bg105-11-erkek-vucut-bakim-tiras-makinesi-p-SGPHQG703747

wahl ı alacaksan bu aletin ömrü sonsuz değildir, elek kısmı zamanla aşınır ve önce minik deliker açılır,  sonra elek parçalanır, yedek parçası yoksa biraz düşünmek lazım, gerçi senelerce dayanır ama bir ömrü var sonuçta...

4. senesine gelen braun 790 cc nin eleği, artık aşınmadan parçalanmaya başladı...

1GkVzY.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

dün sabah 10 yaşındaki pilli braun pili bittiği için sakalım ilk çıktığında annemin hediyesi olan yerli philips ile traş oldum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...