İçeriğe Yönlendir

Iphone Konusu

Macit Aliyev

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Apple pil sağlığının 500 döngüde %20 azalması normaldir diyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Apple pil sağlığının 500 döngüde %20 azalması normaldir diyor. 

tekink veri bakarak ipone kullanılmaz, alırsın kullanırsın bitti , pazarlamada, ürün ile alınan onaylanma ihtiyacı denir, kullanım kılavuzunu boşver

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şarj döngüsü demek kaç kere şarja taktın demek. Tam dolum tam boşaltım zaman kazandırır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Şarj döngüsü demek kaç kere şarja taktın demek. Tam dolum tam boşaltım zaman kazandırır

bence şarj döngüsü demek, totalde şarj edilen gücün, batarya kapasitesine bölümü demek. 

mesela %60’dan %80’e şarj ettim. 0,2 döngü oldu. Bunun gibi. 

Arabalarda 1000 döngüde batarya bitecekse ve tek dolumla menzil 300km ise, totalde 300.000 km gider diyebilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Arkadaşlar acil değil ama İphone 8 plus batarya değiştireceğim.face ıd bozulmasında korkuyorum. Yetkili servis fiyatı 1019 TL. Ne önerirsiniz. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

Arkadaşlar acil değil ama İphone 8 plus batarya değiştireceğim.face ıd bozulmasında korkuyorum. Yetkili servis fiyatı 1019 TL. Ne önerirsiniz. 

ben apple’da değiştirdim 4 ay sonra sattım. Eğer satma planı varsa değişmeye gerek yok bence. Hiç açılmamış telefon, pil apple’da değişse bile daha yüksek fiyata satılıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Servet Aydın yazdı:

Abi bir yıldır neredeyse 5-6 kez %100 şarj etmişimdir.

Nadiren de kapanmıştır telefonum.

%20-80 aralığında kullanmaya özen gösterdim, %89 pil sağlığına düştü, günde 3 kere takar oldum.

Bu kadar dikkat etmeme rağmen batarya 1 yılda eskidiyse, sen haklı çıkıyorsun döngü konusunda.

Tam dolum yapmak daha mı sağlıklı sence?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ben apple’da değiştirdim 4 ay sonra sattım. Eğer satma planı varsa değişmeye gerek yok bence. Hiç açılmamış telefon, pil apple’da değişse bile daha yüksek fiyata satılıyor

Satma planım yok. Uzun bir süre kullanırım.

Bu telefonu seviyorum. 
Hemen yapıp verdiler mi ? 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

Bu telefonu seviyorum. 

duruma göre gün içinde veriyorlar. Ben gürgençler’e vermiştim. 3 saatte teslim etmişti. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ümit Türk yazdı:

Bu telefonu seviyorum. 

Besiktasta FP PRO var. Apple pahali gelirse alternatif olabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erdem Doğan yazdı:

Besiktasta FP PRO var. Apple pahali gelirse alternatif olabilir.

alternatif olabilir. Gürgençler apple yetkili servisi. Ama takılan pil telefon sıfırken içindeki pil gibi olmuyor hiçbir zaman

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

duruma göre gün içinde veriyorlar. Ben gürgençler’e vermiştim. 3 saatte teslim etmişti. 

Ona vakit ayırmam gerek. :(

standart telefon tamircisine İphone 6 yı verdiğimde yarım saat sonra vermişlerdi. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

Ona vakit ayırmam gerek. :(

standart telefon tamircisine İphone 6 yı verdiğimde yarım saat sonra vermişlerdi. 

apple çoğu zaman 1-2 gün sonraya veriyor 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

apple çoğu zaman 1-2 gün sonraya veriyor 

Tansu neredeki Gürgençlere vermiştin?

Tesadüfen Kurtköy viaportta denk geldim. Yetkili servis sağlayıcısı yazıyordu. Vaktim yoktu giremedim. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

Tansu neredeki Gürgençlere vermiştin?

Tesadüfen Kurtköy viaportta denk geldim. Yetkili servis sağlayıcısı yazıyordu. Vaktim yoktu giremedim. 

mall of istanbul. Boş oluyor genelde. 

gürgençler, apple’ın yetkili servisi zaten. Randevu alacaksanız apple sayfasından alıyorsunuz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

20w adaptör ve  kablo aldım :D:D usb leri farklı çıkınca çıldırdım :D bende şirket hattında android var. telefonların birbirine takınca iphone şarj oluyor. :D bir taşla iki kuş. Şarjım bitince androidli arkadaşlarıma sevgiler :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ümit Türk

Konum açmak için niye kısayol yapmıyorlar ben anlamıyorum bileniniz var mı ? 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Kestirme kullanbilirsiniz.

Yapmaya çalıştım beceremedim. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Celal Aydın yazdı:

Abi bir yıldır neredeyse 5-6 kez %100 şarj etmişimdir.

Nadiren de kapanmıştır telefonum.

%20-80 aralığında kullanmaya özen gösterdim, %89 pil sağlığına düştü, günde 3 kere takar oldum.

Bu kadar dikkat etmeme rağmen batarya 1 yılda eskidiyse, sen haklı çıkıyorsun döngü konusunda.

Tam dolum yapmak daha mı sağlıklı sence?

ben 5 senedir hiç kasmadan bazen kendisi kapanınca bazen azalınca hep %100 şarj ettim :)  geçen gün %88 gibi birşey oldu, telefon pilin eskidi haberin olsun dedi, baktımki huveyin kapmyanya var, 300 tl garantili değişim, yolladım geldi %100 full yatım 2 gün dolmak üzre anca bitiyor, wifi mavi diş hep açık ve hep kurcalıyorum üstelik :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ben 5 senedir hiç kasmadan bazen kendisi kapanınca bazen azalınca hep %100 şarj ettim :)  geçen gün %88 gibi birşey oldu, telefon pilin eskidi haberin olsun dedi, baktımki huveyin kapmyanya var, 300 tl garantili değişim, yolladım geldi %100 full yatım 2 gün dolmak üzre anca bitiyor, wifi mavi diş hep açık ve hep kurcalıyorum üstelik :D

Demek ki tak gitsin şarja, çok düşünme söylemi haklı :D 

13 Pro Max'a geçtim, bunca yıllık Apple hayatımda şarj sorununun ilk kez çözüldüğüne şahit oldum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Whatsapp’tan foto çekip karşıya göndereceğiz. O da ne? Kamera yerine tost makinesi olmuş koca telefon. 

Android alacaksan samsung alırım. Bir sürü marka ve modelleri çıktı. Yazılım desteği hak getire. 

andronun yüzkarası zamzung haberin ola, yazılım desteği hepsinde aynı ve ayfonda dahil anca ve çoğunluka hata düzeltmeden öteye gitmez güncellemeler, 3-4 senedi bir anca adam gibi gelişmemsi birşey çıkıyor zaten,  Android batmasaydı hTC idi, şimdi Oppu köstek olmasalardı açık ara ve tartışmasız Huawei idi, zamzung her daim listenin 4. 5. si anca olur benim için :)

Celal Aydın yazdı:

13 Pro Max'a geçtim, bunca yıllık Apple hayatımda şarj sorununun ilk kez çözüldüğüne şahit oldum.

tak geç, zaten çoğu telefonda sendkinde varmı bilmem hala gerideya :tongue: şarj koruması olur ona göre ayar çeker, mesele bendeki 80 e gelince birşeyler yapıyor 100 e kadar dolduruyor ama, voltajı kontrol ediyorum hep maksta, kısaca tak gitsin, telefon halleder, tabii bizim gibi 4-5 sene gitsini unut, sizde olmaz öyle şeyler :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

andronun yüzkarası zamzung haberin ola, yazılım desteği hepsinde aynı ve ayfonda dahil anca ve çoğunluka hata düzeltmeden öteye gitmez güncellemeler, 3-4 senedi bir anca adam gibi gelişmemsi birşey çıkıyor zaten,  Android batmasaydı hTC idi, şimdi Oppu köstek olmasalardı açık ara ve tartışmasız Huawei idi, zamzung her daim listenin 4. 5. si anca olur benim için :)

tak geç, zaten çoğu telefonda sendkinde varmı bilmem hala gerideya :tongue: şarj koruması olur ona göre ayar çeker, mesele bendeki 80 e gelince birşeyler yapıyor 100 e kadar dolduruyor ama, voltajı kontrol ediyorum hep maksta, kısaca tak gitsin, telefon halleder, tabii bizim gibi 4-5 sene gitsini unut, sizde olmaz öyle şeyler :D

değil. Android markalarının çoğunda uygulama içinde kamera kullanınca durum kendini belli ediyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Celal Aydın yazdı:

13 mini de çok iyiymiş bu konuda.. 

7 ile 6 saat zor gidiyordum.. 13 mini ile günü bitirebiliyorum.. 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

13 mini de çok iyiymiş bu konuda.. 

7 ile 6 saat zor gidiyordum.. 13 mini ile günü bitirebiliyorum.. 

13 serisi pil konusunda ciddi geliştirmeler kaydetmiş bir seri abi.

Önceki cihazım da eski değildi, 12 Pro idi, berbattı pili.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...