İçeriğe Yönlendir

Önder'in Yeni Aracı - Focus 3

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan
20 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

park kamerası çok alçakta . görüntüye güvenme, doğru yeri plakalık orası

Alçak farkındayım ama görüş açısı geniş. Plakalığın orası uygun değil dedi, ben ısrar ettim olmaz dedi. Tamponun ortasına takacaktı ben istemedim, istemem.

15 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Hala sis farı yok

Değişik yerlerde söyledim, almam sis farı :) gereksiz. Varsa iyi, yoksa bana gereksiz.

11 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hımm güzel. Acilen wifi odb cihazı al ve torque pro yükle. Kapsamlı yol pc olsun

Hediye edin diyor, parasının hepsini 7 cm ekrana gömdü

Servet var bende wi fi li obd. Ne yapmam lazım şey mi, obd  telefona bağlanacak, telefon mirror linkle teybe? Torque tüketim değeri vermiyordu ama di mi?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Doğru soru teypte sis farı var di mi olacaktı

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Telefon ile bağı olmayacak, teypte wifi var dimi?

Teypte wifi var.  İndirdik diyelim? Obd blututtan teybe bağlanmaz ki ? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Önder ne içiyorsan bırak elinden.
Teyp wifi li, obd wifi li. Eşleştir ve kullan. Program içinde bir yer ücretli sadece. Ora çok önemli değil.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Teyp wifi li, obd wifi li. Eşleştir ve kullan. Program içinde bir yer ücretli sadece. Ora çok önemli değil.

Hmm bi dakka, bendeki obdyi ben blututla bağlıyordum telefona. Wifililer ayrı mıdır, hem blutut hem wifi beraber midir.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
2 saat önce, Önder Özcan yazdı:

95oj6a.jpg

Foruma da bakmamak olmazdı

Maşallah. Multimedya renk katıyor arabaya.

Şu fotodaki ayrıntı efsane olmuş :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Hmm bi dakka, bendeki obdyi ben blututla bağlıyordum telefona. Wifililer ayrı mıdır, hem blutut hem wifi beraber midir.
Wifi olandan al, çok başarılı ve stabil
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Teyp bluetooth'lu, obd'de bluetooth'lu olabilir Servet abi. Daha ucuza malolur.

Ayrıca gözlerim yaşardı. Sis farı olmayan focus, android teyp'lendi :)

Şaka bi yana,

Önder abi:

1- Dokunmatik hassasiyeti nasıl?

2- Sesli arama var mı?

3- Rehberde nasıl geziniyorsun? İlla parmak ekrana değecek mi?

4- Navigasyon için ne yazılım kullanıyorsun?

5- Alette kasma, donma vs mevcut mu?

6- Android için bir yazılım güncellemesi vs destekleri mevcut mu?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
8 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Teyp bluetooth'lu, obd'de bluetooth'lu olabilir Servet abi. Daha ucuza malolur.

Ayrıca gözlerim yaşardı. Sis farı olmayan focus, android teyp'lendi :)

Şaka bi yana,

Önder abi:

1- Dokunmatik hassasiyeti nasıl?

2- Sesli arama var mı?

3- Rehberde nasıl geziniyorsun? İlla parmak ekrana değecek mi?

4- Navigasyon için ne yazılım kullanıyorsun?

5- Alette kasma, donma vs mevcut mu?

6- Android için bir yazılım güncellemesi vs destekleri mevcut mu?

Teyp ve obd bluetoothlu ama ikisi de yardımcı donanım onların. Yani onlar telefona bağlanır ama birbirine bağlanır mı? Ben zannetmiyorum. Ama dediğim gibi, obd yi telefona bağlayıp telefon ekranını mirror linkle teybe verirsem zorlamayla da olsa olur.

1- Dokunmatik hassasiyeti telefonla birebir. Başarılı.

2-Sesli arama bildiğin google üzerinden. Telefondaki gibi. İsim söylüyorum googleda arama yapıyo :p

3-Rehberde parmak mecbur, hatta bir de şöyle sıkıntı var, ismini yazarak kişiyi bulmak istediğinde ilk harfi yazmaya izin veriyor, o harf grubundaki tüm isimler ekrana geliyor, aradığın kişiye ulaşmak için parmağı bayağı oynatmak lazım :) Ama bluetotth da uygulama, daha iyi bir uygulama olsa daha iyi olur.

4-igo yüklü, hatta dün versiyonunu da gördüm kurcalarken ama hatırlamıyorum şimdi.

5-Hayır donma kasma yok. Evim giriş katta, wi fi ına bağlayabiliyorum, play stordan indirmeler telefona göre yavaş. Mesela facebook indirmesi (59mb galiba) 5 dk kadar sürdü.

6- Bunu ben de merak ediyorum, Sırf bu yüzden aynı özellikteki ve çok daha uygun fiyatlı olan android 5 olanı değil bunu aldım. Akşam unutmazsam bir daha bakayım, güncelleme durumuna.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
10 saat önce, Servet Aydın yazdı:

İnat etti bağlamayacak galiba abi :D

@Önder Özcan Bende var kablosuz elm cihazı, satın almadan önce istersen deneriz abi, uyarsa satarım :D

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Teyp ile obd birbirine baglaniyor abi sorunsuzca bluetooth ile.
Cevaplar icin teşekkürler abi, hayirli olsun yazmayi atlamisim. Sis farlarinin da geleceği gunleri de görecek bu gozler [emoji14]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
10 saat önce, Servet Aydın yazdı:

6 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

İnat etti bağlamayacak galiba abi :D

@Önder Özcan Bende var kablosuz elm cihazı, satın almadan önce istersen deneriz abi, uyarsa satarım :D

Teyp wi fi lı ama internet paylaştırmak için, yani obdyi teybe bağlamak için teybin kendisinin 3G - 4G si olması lazım değil mi? Yani kendi interneti olmalı. Zaten interneti wi fi ile telefonumdan alırken bunu paylaştıramaz ( telefonlar öyle) ?

Köksal, kablosuz derken bluetoothlu değil, wi fi lı di mi. Gerçi farketmez, üst paragrafta yazdığım gibi, teybe bağlanmaz sanıyorum.

5 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Cevaplar icin teşekkürler abi, hayirli olsun yazmayi atlamisim. Sis farlarinin da geleceği gunleri de görecek bu gozler emoji14.png

Bağlanıyorsa akşama deniyoruz demektir :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
9 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Teyp wi fi lı ama internet paylaştırmak için, yani obdyi teybe bağlamak için teybin kendisinin 3G - 4G si olması lazım değil mi? Yani kendi interneti olmalı. Zaten interneti wi fi ile telefonumdan alırken bunu paylaştıramaz ( telefonlar öyle) ?

Köksal, kablosuz derken bluetoothlu değil, wi fi lı di mi. Gerçi farketmez, üst paragrafta yazdığım gibi, teybe bağlanmaz sanıyorum.

Bağlanıyorsa akşama deniyoruz demektir :)

Mavidişli benim ki, teypte mavi diş yoksa iade et abi, varsa bağlanıyor zaten :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı olsun Önder Abi, sis farına değinmeden geçeceğim çok güzel olmuş :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Mavidişli benim ki, teypte mavi diş yoksa iade et abi, varsa bağlanıyor zaten :)

Mavidişli obd var bende. Teypte de var mavidiş. Okumuyorsunuz ki yazılanları :angry:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mavidişli var bende. Okumuyorsunuz ki yazılanları :angry:
Pazartesi sendromu yaşıyorum :)
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Yardimci donanim derken abi? Teypte mavidis varsa obd ye baglanir. Torque gibi bir program indirip profil ayarlarini vs yapman gerekir. Wifi da ayni sekilde herhangi bir wifi ya baglanip internet kullanabilirsin. Yani o teybin telefondan farkinyok aslinda tek fark sim kart girmiyor galiba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Güle güle kullan abi bu tabletler baya iyi oldu arabalar için[emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim arabam olsa bundan alırdım

c7ffb905816ddc0fd16b9c5492cfc16c.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
(düzenlendi)
11 saat önce, Önder Özcan yazdı:

4-igo yüklü, hatta dün versiyonunu da gördüm kurcalarken ama hatırlamıyorum şimdi.

Offline da çalışması lazım...

6- Bunu ben de merak ediyorum, Sırf bu yüzden aynı özellikteki ve çok daha uygun fiyatlı olan android 5 olanı değil bunu aldım. Akşam unutmazsam bir daha bakayım, güncelleme durumuna.

Merkezden update yap diyip kendiliğinden yapmayabilir ama ileride çıkacak romlar yüklenir...

11 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Müşteri mi lazım :biggrin:

zaten interneti wi fi ile telefonumdan alırken bunu paylaştıramaz

teybi cebe bağlayıp cebin internetini teypte kullanırken aynı anda wifi ile odb cihanıza bağlanamaz, ama kolay zaten wifi ağı olarak görür ikisi arasında geçiş yapabilirsin bence böyle kullan, tercih edilen ağ olarak odb cihazını tercih et sürekli ona bağlansın. özetle bir kanaldan 1 cihaz çalışır bence odb yi wifi dan kullan bluetooth telefonla görüşme vb işlere kalsın...

11 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

sis farına değinmeden geçeceğim

biz her fırsatta bi bahane bulup deyinmeye çalışıyoruz...

Dedim... şunu al diye cihaz da önerdim ama illa dvd koyma yeri olsun dedi...

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
imla hatası
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Yardimci donanim derken abi? Teypte mavidis varsa obd ye baglanir. Torque gibi bir program indirip profil ayarlarini vs yapman gerekir. Wifi da ayni sekilde herhangi bir wifi ya baglanip internet kullanabilirsin. Yani o teybin telefondan farkinyok aslinda tek fark sim kart girmiyor galiba

Evet, ben bir noktayı yanlış anlamışım ondan öyle yazdım. obd yi bluetoothla teybe bağlayacağım. Wifi zaten var onda sorun yok da, benim demek istediğim teypden wifi paylaşımı olmaz, sim kartı olmadığı için. :)

c7ffb905816ddc0fd16b9c5492cfc16c.jpg

İnşallah alırsın Köksal :) Yalnız bu iğrenç. Bu kadar dev ekran güzel değil. Ayrıca dvd - cd girişi yok :)

3 saat önce, Sertaç Karginer yazdı:

Güle güle kullan abi bu tabletler baya iyi oldu arabalar içinemoji4.png

Teşekkürler Sertaç :)

11 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

-Offline da çalışması lazım...

-Merkezden update yap diyip kendiliğinden yapmayabilir ama ileride çıkacak romlar yüklenir...

-Müşteri mi lazım :biggrin:

-teybi cebe bağlayıp cebin internetini teypte kullanırken aynı anda wifi ile odb cihanıza bağlanamaz, ama kolay zaten wifi ağı olarak görür ikisi arasında geçiş yapabilirsin bence böyle kullan, tercih edilen ağ olarak odb cihazını tercih et sürekli ona bağlansın. özetle bir kanaldan 1 cihaz çalışır bence odb yi wifi dan kullan bluetooth telefonla görüşme vb işlere kalsın...

-biz her fırsatta bi bahane bulup deyinmeye çalışıyoruz...

-Dedim... şunu al diye cihaz da önerdim ama illa dvd koyma yeri olsun dedi...

-Off line tabi ki çalışıyor, trafik bilgisi olmuyor. Evvelden kullandığımız navigasyon cihazları gibi.

-Az sonra gidip bakıcam bazı şeylere, update dahil.

-Benim obd mavidişli wifi den olmaz. Obdyi sürekli bağlı tutmam, torque un gösterdikleri çok da önemli değil. wi fi ve mavidiş teybe bağlı kalacak.

-İyi yapıyorsunuz :) almıycam o sis farlarını

-Hazır dvd lisi varken neden diğeri? Ekranı daha büyük? Bendeki de yeterince büyük ekran :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Yeni bazi model telefonlarda ayni anda birkac tane bluetooth cihaza baglanabiliyor. Aslinda bu teyplerde de boyle olsa keske

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
4 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Yeni bazi model telefonlarda ayni anda birkac tane bluetooth cihaza baglanabiliyor. Aslinda bu teyplerde de boyle olsa keske

Bazı cihazlarda var misal çoğu bluetooth kulaklık çift telefon desteği verir....bunda da varmı yok testi kolay iki tane cep telefonu ikisini de bluetooth dan bağlanırsa tamam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...