İçeriğe Yönlendir

Tek Yönlü Araç Kiralama

Bekir Çelik

Recommended Posts

Bekir Çelik

Hayırlı geceler. Tek yönlü araç kiralamam söz konusu olabilir. Bulunduğum ilçe çıkmaz sokak tabiri caizse. Tren/Otobüs/Uçak saatleri gideceğim ile mesai saatleri içerisinde ulaşmamı engelliyor ya da çok az zamanım kalıyor işlerimi halletmem için.

Bu sebeple tek yönlü araç kiralama da alternatiflerim arasında. 325-350 km yol gideceğim. Budget ve Zeplin'in ofisleri bulunmakta Türkiye genelinde bildiğim. Başka neler var?

Daha önce bu şekilde araç kiralayanınız oldu mu? Ne tavsiye edersiniz? Maliyeti normal araç kiralamadan farklıdır muhakkak. Örneğin: Kiralama Bedeli + Km başına 0,75 krş gibi mesela. (Dehşet bir maliyet.) :) Yazınca vazgeçecek gibi oldum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

O paraya taksi tutulur

260 TL kira bedeli, 200 yakıt olsa 450. 400 taksiye verin bitsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Günlük kiralama 100TL olsa, farklı lokasyona bırakma 100TL olsa, yakıt 150TL olsa. Servet abi'nin dediği taksi olayı araştırılmalı.

14 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

200 yakıt olsa

Jeep mi kiralanıyor? Ne bu hummer mı? 150TL neyine yetmiyor :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Eğer tek yön araç kiralama ve taksi tutma aynı hesaba gelecekse araç kiralamayı tercih etmez misiniz? :) Uzun yol sevmez misiniz? Riskten dolayı mı taksi daha efdâl duruyor?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kendi aracım ile yol keyifli oluyor, emanet araç, Allah muhafaza kaza vs kiralık araçlarda sıkıntı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)
42 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

Hayırlı geceler. Tek yönlü araç kiralamam söz konusu olabilir. Bulunduğum ilçe çıkmaz sokak tabiri caizse. Tren/Otobüs/Uçak saatleri gideceğim ile mesai saatleri içerisinde ulaşmamı engelliyor ya da çok az zamanım kalıyor işlerimi halletmem için.

Bu sebeple tek yönlü araç kiralama da alternatiflerim arasında. 325-350 km yol gideceğim. Budget ve Zeplin'in ofisleri bulunmakta Türkiye genelinde bildiğim. Başka neler var?

Daha önce bu şekilde araç kiralayanınız oldu mu? Ne tavsiye edersiniz? Maliyeti normal araç kiralamadan farklıdır muhakkak. Örneğin: Kiralama Bedeli + Km başına 0,75 krş gibi mesela. (Dehşet bir maliyet.) :) Yazınca vazgeçecek gibi oldum.

Nereden nereye gidilecek. Budgetin sitesine baktim şimdi, bulunduğunuz yerden aracı alıp gideceğiniz yerde bırakabiliyorsunuz. Temsili olarak yarın sabah 10.00 da İstanbuldan aracı alıp aynı gün 18.00 de Eskişehir teslimi yazdım, linea dizel için online ödeme ile 129 lira fiyat veriyor. Ofiste ödeme 198 tl yazıyor.

bir bakın isterseniz.

https://www.budget.com.tr/arac-kiralama

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

ödemiş mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
7 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Kendi aracım ile yol keyifli oluyor, emanet araç, Allah muhafaza kaza vs kiralık araçlarda sıkıntı.

EyvAllah, ben de kiralık araçta diken üstünde salavat getire getire kullanıyorum orası doğru. :)

7 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Nereden nereye gidilecek. Budgetin sitesine baktim şimdi, bulunduğunuz yerden aracı alıp gideceğiniz yerde bırakabiliyorsunuz. Temsili olarak yarın sabah 10.00 da İstanbuldan aracı alıp aynı gün 18.00 de Eskişehir teslimi yazdım, linea dizel için online ödeme ile 129 lira fiyat veriyor. Ofiste ödeme 198 tl yazıyor.

bir bakın isterseniz.

Önder bey, hakikaten baktım fiyatlara, hiç fena değil eğer ekstra bir hesap yapılmıyorsa. Bir firma km başına 0,75 kuruş ekliyordu, bu fazladan 268 TL demek 350 km için. Budget iyiymiş hakikaten. Mesafe almayı düşündüğüm araca göre değişecek. Şu an için ihtimal dahilinde olan rota İzmir > Bursa.

5 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

ödemiş mi?

Mehmet bey, evet Ödemiş.

Geç saatlerde tevafuken öğrendim ki Ödemiş > Bursa otobüs varmış. İzmir Turizm'i ben Gebze-Harem tarzı sadece İzmir'e gidip geliyor sanıyordum, Bursa'ya da gidiyormuş. Ancak bu rota yine de başka bir il ve ilçeye olmak zorunda olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Ben sürekli Budget'ten kiralıyorum hatta şuan misafirlerim için tekrar bir araç kiraladım. Alkollü kullanmadığınız sürece zaten araçlar full kasko. Farklı şubeye bırakma konusu İstanbul içi yaptığımda (SabihaGökçen-Suadiye) fark olarak 30₺ almıştı. Yanlız hatırladığım kadarı ile 2 saat kiralama ile 24 saat kiralama arasında fiyat farkı yok buna. Ben ek güvenlik satın alıyorum çünkü malum küçük dokunuşlar her yerde olabiliyor 2000₺ ilk güvence için yaklaşık günlük 23₺ ödüyorum. Bu arada alakasız olacak belki ama şuan C200d aldım ve 5000km de henüz yani araçları güvenilir. Beğenmediğiniz taktirde aracı hemen değiştiriyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
1 saat önce, Serhat S. Yazıcı yazdı:

Ben sürekli Budget'ten kiralıyorum hatta şuan misafirlerim için tekrar bir araç kiraladım. Alkollü kullanmadığınız sürece zaten araçlar full kasko. Farklı şubeye bırakma konusu İstanbul içi yaptığımda (SabihaGökçen-Suadiye) fark olarak 30₺ almıştı. Yanlız hatırladığım kadarı ile 2 saat kiralama ile 24 saat kiralama arasında fiyat farkı yok buna. Ben ek güvenlik satın alıyorum çünkü malum küçük dokunuşlar her yerde olabiliyor 2000₺ ilk güvence için yaklaşık günlük 23₺ ödüyorum. Bu arada alakasız olacak belki ama şuan C200d aldım ve 5000km de henüz yani araçları güvenilir. Beğenmediğiniz taktirde aracı hemen değiştiriyorlar. 

Şöyle bir ifade var Tek Yönlü Araç Kiralama kısmında:

Alıntı

Aracın başka bir şehirde iadesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri ofis bazında değişiklik göstermekte olup detaylı bilgiyi 444 4 722 numaralı İletişim Merkezi’mizi arayarak alabilirsiniz.

Burada online ödeme Fiat Egea mesela 151 TL. Yukardaki ifadeden anladığım buna ekstra ücreti de ofis belirliyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Tek yön kiralamada yanlışım yoksa tüm firmalar "drop" ücreti veya faklı isim altında ekstra bir ücret talep ediyorlar, mezkur firmanın aracı bırakacağınız şehirde şubesi olsa bile.

Bu fiyat internet üzerinden fiyat sorgulamasında gözükmeyebilir, internet sitesinden kiralama yapacak olsanız bile, müşteri hizmetlerine veya kiralamada aracı teslim almayı planladığınız bayiye mutlaka telefonla bu durumu anlatın ve fiyatı kesinleştirin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ödemişliyim görüşelim. facebook da

gruba katılın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
gruba katılın.

Ödemiş sızma zeytin yağının tadını bilemedik hâlâ
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
evde duruyor bodrumda

Büyük patron bekliyor hala, benden günah gitti
Satılık ise alırız 3-5 litre

Önce ben geldim, iki aydır bekliyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Önce ben geldim, iki aydır bekliyorum

Ya tamam 1 litreye de razıyız,
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal
23 saat önce, Önder Özcan yazdı:

bir bakın isterseniz.

Önder abi bende elazığ- antalya yaptım rastgele. Sonuç bu çıktı :) Sanırım sen bir sonraki sayfaya geçmedin. Tek Yön Tutar diğer sayfada ekleniyor.

Aracınız: 152,95 TL + Tek Yön Tutar: 885,00 TL
Toplam: 1037,95 TL
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
14 dakika önce, Fırat Önal yazdı:

Önder abi bende elazığ- antalya yaptım rastgele. Sonuç bu çıktı :) Sanırım sen bir sonraki sayfaya geçmedin. Tek Yön Tutar diğer sayfada ekleniyor.

Ovv, büyük hayal kırıklığına uğradım :) Evet tekrar baktım devamındaki sayfada tek yön tutarı +295 lira göründü. İstanbul Eskişehir için. 

O zaman ne yapıyoruz, aracı sabah kiralayıp gideceğimiz yere 2 kişi gidiyor, alacağımız arabayı alıp 2 araba geri dönüyor ve aynı günün akşamı saat 19.00 da aracı iade ediyoruz.:keyifli: 129 tl

Ertesi güne kalırsa (24 saat) 259 tl. Mümkünse işimizi aynı halledip dönersek sorun yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
1 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

gruba katılın.

Hocam grubu beğenmiştim zaten geçen haftalarda, takipteyim. :) Yalnız ben burda gurbetçiyim.

10 saat önce, Ahmet Ertugay yazdı:

Tek yön kiralamada yanlışım yoksa tüm firmalar "drop" ücreti veya faklı isim altında ekstra bir ücret talep ediyorlar, mezkur firmanın aracı bırakacağınız şehirde şubesi olsa bile.

21 dakika önce, Fırat Önal yazdı:

Evet ben de farketim bugün. Tevbe ettim. :) Çok çok tuzluymuş. Teşekkür ederim ilgi alaka için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...