İçeriğe Yönlendir

Araç Hatckback mi 5 kapı sedan mi?

Ersel  Yıldız

Recommended Posts

Ersel  Yıldız

Iyi aksamlar. Almaya niyetlenmis oldugumuz focus1 makyajli kasa aracin sasi numarasini ford etise girerek bilgi almak istedim. Aracin ozelliklerinde, govde tarzinda "bes kapi sedan" ibaresi yer aliyor. Ancak araç hatckback kasa. Bi sıkıntı mi var. Bu kasayla ayni araca sahip olanlar etisten sorgulama yapabilirler mi. Aracin resmi aşağidadir. 

http://i.hizliresim.com/01rV1D.jpg

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

5 kapı diyorsa zaten hatcback kasa olmalı, sedanlar için 4 kapı yazar. benim araç için de benzer bir durum vardı. Hatta tam tersi durum, model sedan ama versiyon hatcback :D

P0Gvd9.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Doğrusu da o 5 kapı ( hatchback) 4 kapı sedan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Haftasonu ,babamın hyundai getz e balkon koltuk takımı sığdırdık, dışı küçük fakat çok kullanışlı bir araç. D sınıfı sedana bile sığmazdı mesela. Hacthback ler bana göre daha kullanışlı. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
8 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Haftasonu ,babamın hyundai getz e balkon koltuk takımı sığdırdık, dışı küçük fakat çok kullanışlı bir araç. D sınıfı sedana bile sığmazdı mesela. Hacthback ler bana göre daha kullanışlı. 

Bende ayni sekilde dusunuyorum. Arka pandzotu kaldirdigimiz zaman dunyanin yukunu aliyor. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bazisi sedan görünümlü hatchback oluyor. Kafa karisikligi ondan. yukaridaki focus bildigimiz hatchback.

Bu arada sedan arabalarin cogunda (belki de hepsinde) arka silecek yokmus yeni kesfettim:) Sanirim arka silecek motorunu yerlestirmesi problem. Sedan görünümlü hatchbacklerde silecek var

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
15 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Bazisi sedan görünümlü hatchback oluyor. Kafa karisikligi ondan. yukaridaki focus bildigimiz hatchback.

Bu arada sedan arabalarin cogunda (belki de hepsinde) arka silecek yokmus yeni kesfettim:) Sanirim arka silecek motorunu yerlestirmesi problem. Sedan görünümlü hatchbacklerde silecek var

Ben aerodinamik ile alakalı olduğunu okumuştum. Sedan araçta arka camda birikecek suyu rüzgar itebiliyor hatcback araçta sileceğe ihtiyaç duyuluyor. Sedan görünümlü olanlar ise liftback olarak geçiyor, genelde bagaj kapağı daha kısa veya cam ile birlikte açılıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
12 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Muayenede takmaaınlar

ithalat kodu böyleymiş golf ve leonlarda sıkıntı yok

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
36 dakika önce, Ramazan Turan yazdı:

Ben aerodinamik ile alakalı olduğunu okumuştum. Sedan araçta arka camda birikecek suyu rüzgar itebiliyor hatcback araçta sileceğe ihtiyaç duyuluyor. Sedan görünümlü olanlar ise liftback olarak geçiyor, genelde bagaj kapağı daha kısa veya cam ile birlikte açılıyor. 

Onu ben de okudum ama yagmurlu havada o arabalara dikkat edince damlaciklarin aynen durdugunu gördüm. Belki sürekli 60km/h üzeri falan giderse olur ama pratikte pek mümkün degil. Bir yerde de camur oraya ulasmiyor o nedenle gerek yok yazilmis mesela. Aerodinamikle ilgili ise neden liftbacklerde var. En mantikli aciklamasi silecek motoru gibime geldi benim. Ben hep hatchback tercih ettigim icin farketmemistim bugune kadar :)

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz
1 saat önce, Doğuş Bağ yazdı:

benim FR ruhsatta "steyşın" gözüküyor

Benim megane'da "heçbek" gözüküyor :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ithalat kodu böyleymiş golf ve leonlarda sıkıntı yok

Benim ruhsat ta sport.. Malum fabrikasyon S
Yorum bağlantısı
Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

Benim ruhsat ta sport.. Malum fabrikasyon S

motoru da güçlü olsaymış keşke

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
severek eşlik ederim [mention=2758]Çağlar Bayur[/mention]

Kasko orda geçersiz ama
Yorum bağlantısı
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Kasko orda geçersiz ama

severek eşlik ederim dikkat edersen 

Yorum bağlantısı
Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

Dikkat mikkat yok bambam devam :)

tamam yav yan koltukta oturup korkanlardan değilim vergelsin :f1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...