İçeriğe Yönlendir

Beyaz eşya garanti süresi uzatma

Fevzi Göktaş

Recommended Posts

Fevzi Göktaş

Reklam olmasın diye isim vermedim. Malum bir markanın evimizde beyaz eşyalarını kullanmaktayım.

3 yıl garantili. Geçen bir küçük bir sorun oldu,servis geldi,bir şey çıkmadı

Servis yetkilisi eleman garanti süresini 7 yıla çıkarmamızı önerdi. 

Garanti süresini uzatan var mıdır? 

Yapılır mı sizce?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Eğer istenen rakam çok yüksek değilse ve beyaz eşyanızı uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsanız uzatmanızda fayda var.
Genelde uzun yıllar sorun çıkartmıyorlar ama bazende sık sık arıza yapanlarıda oluyor. Birazda şans işi kısaca.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ürünleri garanti süresi kadar veya daha fazla yıl kullanmayı düşünüyorsanız yapılır.

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Şansınıza bağlı olmakla birlikte, genelde 3 yılda bu cihazlara herhangi birşey olmuyor. Eğer 7 yıla çıkaracaksanız, kaç tl ye bu süreyi 7 yıl yapacaklar? Aldığınız malın maaliyetine göre hesaplayın bence. Ben sadece buzdolabının süresini uzatmıştım. Aldığınız beyaz eşyadan çalışma olarak ne kadar memnunsunuz, onuda değerlendirin bence. Atıyorum bulaşık mak. Çalışıyor fakat verimliliği sizin istediğiniz gibi değil. Bozulduğunda değiştiririmde diyebilirsiniz. 

Servisler tamir vs için geldiklerinde, en ucuz 50 tl civarına geliyorlar artı tamir ücreti.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

garanti uzatma mantıklı bence geçen sene x marka inverter klimamın garantisini 5 senelik 130 tl'ye uzattım,rakamlar makul zaten evdeki beyaz eşyalar uzun vadeli kullanılıyor uzatmakta fayda var memnunsanız....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Buzdolabı haricinde hepsini her zaman uzatırım 140-150 tl para değil ilave 3-4 yıl için.Artık belge bile vermiyorlar sisteme kayıt oluyorsun garanti kağıdını aramıyorsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Bende uzatmanızı tavsiye ederim yıllar önce popüler bir marka televizyonumuz vardı iki yıl garanti süresinin bitiminden bir hafta sonra bozulmuştu tv nin yarı fiyatına yakın tamir parası vermiştik o gün bu gündür garanti sürelerini hep uzatırım[emoji4]

Yorum bağlantısı
Burak Ergün

Bencede uzatın , biz tüm beyaz eşyaları alırken direk 7 yıl garanti ile aldık . Bazılarında hediye ettiler. Geçen yaz buz dolabı bozuldu.Garantiden kompresörü,  tüm sensörleri ve kablosu değişti.Garanti olmasa ne kadar giderdi artık bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Servise soralım ücret ne çıkacak bakalım

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

6 sene önce aldığımda bayi önermişti. Bir düşüneyim dedim 1 ay içinde olur demişti. Bugün yarın giderim derken 1 ay geçmişti. Çok şükür o günden beri bir sorun yaşamadık. 2 kere de taşındım arada. Yine de imkan varsa uzatmak lazım. 

Yorum bağlantısı
Murat Demir

Hocam ben yaptım ürün başına 150 olması lazımdı diye hatırlıyorum.+4 yıl için.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Uzatma şartlarını iyi okumak lazım. Ben buzdolabı için uzatma yapmıştım ama sonra pişman oldum motoru 10 yıl garantili başka neresi bozulacak ki zaten. 

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
13 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

9.yıl motor bozulsa yapıyorlar mı?

10 yıl garantili abi yaparlar herhalde :D Daha 3. yılında. 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Yerli markalardan bir ( Ve...) buzdolabı çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, geçen yıl garantisi bitmişti. Hepsi için 220 TL ek ücret ödeyerek 7 yıla çıkarmıştım. Bence mantıklı. En azından kafanız rahat oluyor. Servisinden de memnunum açıkçası...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
59 dakika önce, Cem Dilmen yazdı:

Yerli markalardan bir ( Ve...) buzdolabı çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, geçen yıl garantisi bitmişti. Hepsi için 220 TL ek ücret ödeyerek 7 yıla çıkarmıştım. Bence mantıklı. En azından kafanız rahat oluyor. Servisinden de memnunum açıkçası...

4 yil için makul fiyat yaptirilabilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...