İçeriğe Yönlendir

Fan açma problemi hk

Engin Binbaş

Recommended Posts

Engin Binbaş
(düzenlendi)

Merhaba Arkadaşlar,

2012 ford Fiesta aracım var, 10 gün önce ağır bakıma girdi, triger vs değişti yüklüde ödedim ? Sıkıntım şu bu bakımda termostat değişmiş olsada hava sıcaklığı -10 derece ve ısıtma düğmesi ön ve ayaklara ısıtma veriyor olsada klima kapalıyken. 3 km geçmeden daha hararet ibresi 1 kademe çıksada radyatör fanı çalışmaya başlıyor. Koca kışta dışarıda diz boyu kar araçta zincir ama benim fan çalışıyor. Problem bakım öncesinde de vardı. Arabada bi ısınamadım. Psikolojim bozuldu iyice. Sorun nerede olabilir sizce ??

tarihinde Engin Binbaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Binbaş

Dpf varmı bilmiyorum bu konuda o kadar iyi değilim maalesef ?

Yorum bağlantısı
Engin Binbaş

Merhaba Metin Bey,

Öncelikle ayrıntılı bilgi alışverişinde bulunduğunuz için teşekkür ederim. şimdi işten çıkınca 10 km kadar normal devirde turbo dahi devreye girmeden, sakin ve gayet normal bir sürüş yaptım dediğiniz üzere, fanda açmadı. Bugün akşam ve yarınki sürüş sonuçlarını aktaracağım size. Psikolojimin tavsiyenizle düzelmesini ümit ediyorum ? Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Engin Binbaş
(düzenlendi)

Merhaba,

şimdi eve gitmek arabayı çalıştırdım 500 metre gitmeden 2.0l/h rölantide ve hararet 1 ibre yükselmeden, havalandırma, klima kapalı, motora hiç birşekilde yüklenmeden, radyatör fanı son sürat iş başında ? Cidden canımı sıkıyor. Başka öneri varmı yarın servis yolunu tutacağım çünkü ?

dpf temizlige girdigini: 

*rolantide anlık tüketimin +1lt/s  (sıcak motorda) "daha motoru ısıtma Şerefine erişemedik"

*rolanti dalgalanmasından (bu sıkıntı yok"

"aracın giderken performans dusuklugu ve arada silkelemesinden "aniden gazdan çekince motor arada bir oluyor"

vitesde gazdan cekseniz dahi mazot yollamasından "bu problem yok"

Teşekkürler

tarihinde Engin Binbaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Engin Binbaş yazdı:

turbo dahi devreye girmeden

egzosdan gaz çıkıyorsa turbo devrededir. gaz çıkışı biterse devrede değildir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...