İçeriğe Yönlendir

Ford Otosan Servis Memnuniyetsizliği

Misafir

Recommended Posts

Cevaplar için çok teşekkür ederim o zaman anormallik bende galiba :) Bana 35 km uçuk bir km gibi gelmişti fakat normalmiş onu anladım.Aracım 2015 model aracı sıfır aldığımda (3 ay önce) 40 km deydi yani depoda yattığı için akü start stop vazifesini yerine getirmiyordu 1 kere götürdüm şarj ettiler 2.kere götürdüğümde komple akü değişimi yaptılar.Fakat eski aküsü varta idi şimdi hem ford marka akü hemde daha düşük amperde akü takmışlar bunu kabul etmediğimi tekrar bildireceğim kendilerine.

Yorum bağlantısı
4 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Yüksek performans kullanıldığını nasıl tespit ettiniz. 

Servise girdiğinde ekranda 100 km gider gösteriyordu araç 30 km kullanılmış ve 25 km lik benzin kalmış. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Bir saat önce, Serkan Ütebay yazdı:

Servise girdiğinde ekranda 100 km gider gösteriyordu araç 30 km kullanılmış ve 25 km lik benzin kalmış. 

Akü sökülünce yol bilgisayarı menzil vs sıfırlanır. O yüzden onu bir kriter olarak algılamayın. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal
Bir saat önce, Serkan Ütebay yazdı:

Serkan bey. öncelikle geçmiş olsun. servis aracı teslim alırken km yi not eder. siz geri aldığınızda keşke km ye baksaydınız. yol bilgisayarına göre depo şu kadar giderdi bu kadar gösteriyor demek biraz anlamsız olmuş. doğrusunu söylemek gerekirse. soğuk havadan dolayı motor çabuk ısınsın diye düşük vites yüksek devir kullanılmış olamaz mı? bir de böyle düşünün.:flowers:

akü için başka bir servise danışın. eğer amperi normal değil ise direk değişim diye isteyin. yenisini taktırıp yolunuza bakın.

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Eğer akünüzün amperi yükseltilmezse gene aynı sorunla karşılasabılırsınız. Yada akü boşalma sorunu yaşayabılırısnız, benden demesi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
12 dakika önce, Mithat Tuğrul yazdı:

Eğer akünüzün amperi yükseltilmezse gene aynı sorunla karşılasabılırsınız. Yada akü boşalma sorunu yaşayabılırısnız, benden demesi :)

Hiç ilgisi yoktur. Böyle bir sorun olmaz.

Araçların serviste bağırtılarak kullanılması büyük sorun. Özellikle rodaj döneminde. "hayırsızlar" diyorum başka şey demiyorum.

KAlan menzilde şöyle birşey var.

Kullanım tarzına göre km hesabı da değişiyor. Yani 30 km görece sert (aşırı olmadan) kullandılarsa  (ki zaten 5500 den önce servis elemanları vites değişmez) hesap değişiyor. Kalan benzini de öyle kullanırsanız diye gösteriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
45 dakika önce, Sefa Çelik yazdı:

Önceki aracımdaki problemlerle ilgili servise gittiğimde, uyduruk bir test sürüşü sonrası bu araçta birşey yok deyip kaç defa beni geri göndermelerinden daral gelmişti. En son bir ustaya (kendisi bu forumda), aracı vereyim, çoluk çocuk doluşup hafta sonu bi Antalya yapın gelin teklifinde bulunmuştum. Şikayetlerim ancak uzun süreli kullanımla anlaşılırdı. 

Bu kadar agresif olmayın derim. Bence ortada anormal bir durum yok. 

30 km belki hiçbirşey değil,ama bi servisin testi için çok çok yüksek bir km.Test km si yükseldikçe riskte artar.Peki 30 km nin 29.kilometresinde bir kaza yapsaydı servis size sıfır araçmı verecekti zannediyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
29 dakika önce, Serkan Ütebay yazdı:

30 km belki hiçbirşey değil,ama bi servisin testi için çok çok yüksek bir km.Test km si yükseldikçe riskte artar.Peki 30 km nin 29.kilometresinde bir kaza yapsaydı servis size sıfır araçmı verecekti zannediyorsunuz?

Bu forumda sıfır aracı ile galeriden çıktıktan 2km sonra kaza yapan üyemiz var. Şans diyelim...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
1 saat önce, Serkan Ütebay yazdı:

Aynı kaza 1.km de de olabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Kalan mesafe azalmasının nedeni rolantide calistirma da olabilir. Sonucta servis icinde de denemeler yapilmistir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
11 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Aynı kaza 1.km de de olabilir. 

serviste bakımı tamamlanmış fiestaya servisin çıkış kapısında motorsikletin çarptığına şahit olmuştum. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul
On 07.02.2017 at 23:36, Mehmet Göktürk yazdı:

Hiç ilgisi yoktur. Böyle bir sorun olmaz.

Araçların serviste bağırtılarak kullanılması büyük sorun. Özellikle rodaj döneminde. "hayırsızlar" diyorum başka şey demiyorum.

KAlan menzilde şöyle birşey var.

Kullanım tarzına göre km hesabı da değişiyor. Yani 30 km görece sert (aşırı olmadan) kullandılarsa  (ki zaten 5500 den önce servis elemanları vites değişmez) hesap değişiyor. Kalan benzini de öyle kullanırsanız diye gösteriyor.

Bence çokta emin konuşmamalısınız. Yaşayan biri olarak söyledim. Maalesefki akü problemi var bazı modellerde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

60 yerine 55 takmak ile ilgili bir problem olmaz. emin konuşuyorum. yaşadığınız olay başka kaynaklıdır.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

İstinye otokoc benim de gittiğim servis.

8 aylık egea/fiat servis macerası(hemen yanındaki birmot) sonucu bana çok düzgünler gibi geliyor.

6-7 kez farklı araclarla servise gittim hiç yamuklarını görmedim.

Gördüğüm en kurumsal servis onlardı.

Danışmanlar çok ilgili, sadece elleri biraz yavaş,işlem çok sürüyor.

1-2 gün içerisinde sizi telefonla arayıp geri bildirim isteyecekler, her probleminizi anlatabilirsiniz.

Kesinlikle cevaplıyorlar.

Yorum bağlantısı

Arabayı bugün servisten eski akümü geri taktırmak sureti ile aldım,fakat benzin ibresi çok yanlış gösteriyor bunun düzelmesi veya sıfırlanması gibi birşey varmıdır acaba.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...