İçeriğe Yönlendir

Yağ atma sorunu

Özkan Şen

Recommended Posts

Özkan Şen

Konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum sabah kaputu açıp motoru kontrol edeyim dedim birde ne göreyim sol tarafta hortum kenarında yağ kaçağı var direk resim çektim neden olabilir yardıma ihtiyacım var DSC_0001.thumb.JPG.0695560e5d71930d95f47DSC_0002.thumb.JPG.42ca3ff6f28a3dbdd13ee

Motor konusunda pek bilgim yok ama turbo hortumu değil sanırım birde aracı çok sakin kullanırım hiç sıkıştırmam

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Yağ seviyesi nerede ? benim aracı bakıma götürdüğümde yağ yakıyomu diye sordular yakmadığını söyledim ve üçkağıtçılık yaparak motora 1 litre fazla yağ koydular ardından çeşitli yerlerde tahliye etti. Kime sorduysam tahliye etmesi doğal bir sıkıntı yok dedi.

Sanırım o yağlanan intercooler hortumu.

Yorum bağlantısı
Özkan Şen

Aracın bakımı yeni yapıldı usta sanırsam 4litre yağın hepsini koydu bundan kaynaklanabilirmi

Araç 1.6 Tdci 90 lık

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
10 dakika önce, Özkan Şen yazdı:

Aracın bakımı yeni yapıldı usta sanırsam 4litre yağın hepsini koydu bundan kaynaklanabilirmi

Araç 1.6 Tdci 90 lık

Buradan bakınca kesin birşey söylenemez. Benim araçta fazla yağ olduğu için intercooler esnek hortumlarında stoptan sonra yağlanma oluyordu.

Şimdi farkettim yağ kapağının hemen yanı yağlanıyor öylemi ? Kapağı kapatmamış olabilirler oradanda sıçrama yapmasa bile terleme yapar ve zamanla yağ sürtülmüş gibi görüntü oluşur. 

Benimkiler tamamen tahmini yani üstadlar konuya yazacaktır.

Yorum bağlantısı
Özkan Şen
Buradan bakınca kesin birşey söylenemez. Benim araçta fazla yağ olduğu için intercooler esnek hortumlarında stoptan sonra yağlanma oluyordu.
Şimdi farkettim yağ kapağının hemen yanı yağlanıyor öylemi ? Kapağı kapatmamış olabilirler oradanda sıçrama yapmasa bile terleme yapar ve zamanla yağ sürtülmüş gibi görüntü oluşur. 
Benimkiler tamamen tahmini yani üstadlar konuya yazacaktır.

Yağ kapağı kapalı kontrol ettim hatta kapağı açtım bakmak için yağ atma duman gibi şeyler yoktu oradaki yağı temizlemelimiyim peki yoksa direk ustayamı gitsem
İçinden geçen yağ buharını sızdıran keçe var

Keçe derken keçedenmi kaçırıyor
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

yağ buharı kaçırıyor gibi görünüyor.  belki civatalar gevşemiştir, belki de keçedendir. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özkan Şen

Yazmayı unutmuşum sorunu hallettik keçeler özelliğini yitirmiş sıvı conta yaptık yağ atma sorunu kalmadı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...