İçeriğe Yönlendir

B5.5 Passat 1.9 TDI

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Selçuk Bakış
14 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

A4 = Jetta 

A6 = Passat 

:)

A5 ? :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
7 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

A5 = JetPas 

:biggrin:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
On 04.11.2018 at 22:27, Mustafa Arıkan yazdı:

Biraz önce 60km yol geldim. Hafif yağmur yağmaya başladı ilerledikçe biraz şiddetlendi. Hiç silecek kullanmadım. Hiç yani sıfır :)  100km/s hıza sabitlemiştim. :) 

On 04.11.2018 at 22:39, Köksal Yılmaz yazdı:

Glass shield iyidir güle güle kaydır

Ben kullandım hiç sorun olmadı. Ellerin lehimliyken mi sürdün abi :D

İki gündür resmen işkence çekiyorum, yağmur yağıyor, acayip su tutuyor cam, yağlı bir tabaka var sanki ve acayip buğu yapıyor. Ben bir şeyi yanlış mı yaptım acaba?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

İki gündür resmen işkence çekiyorum, yağmur yağıyor, acayip su tutuyor cam, yağlı bir tabaka var sanki ve acayip buğu yapıyor. Ben bir şeyi yanlış mı yaptım acaba?
Muhtemelen ürün donmuş camda, ön camı 4 parça halinde sürüp beklemeden silmeli. Tabi öncesinde güzel bir cam temizliği ve silmede temiz/yeni bir mf bez kullanılmalı.
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:
Bir saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Muhtemelen ürün donmuş camda, ön camı 4 parça halinde sürüp beklemeden silmeli. Tabi öncesinde güzel bir cam temizliği ve silmede temiz/yeni bir mf bez kullanılmalı.

İPA ile sildikten sonra hızlı bir şekilde tüm cama sıkıp içinden çıkan bezle silmiştim. Tekrar yapmak için önce tekrar İPA ile mi silmeliyim? Nasıl çıkarabilirim camdan eskisini?

Bir saat önce, Yücel Meta yazdı:

@Selim Bilgin hocam aracınız muhtemelen bir yerinden su alıyor, kabin içerisine

Öyle bir buğu değil, sanki camın dışındaki katmandan dolayıymış gibi geldi bana onun için yazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yavuz camı sirke ile sil birkaç kez. Ben tersanede çalışırken bacadan gelen gazla yağlı gibi oluyordu. Sirke ile silince düzeldi sorunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

En iğrenç durum.. 

Direk cila yapsan, cam çizilir mi acaba.. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Öyle bir buğu değil, sanki camın dışındaki katmandan dolayıymış gibi geldi bana onun için yazdım.
Üzerine tekrar glass guard yapıp beklemeden silip sonra ipa ile silebilirsin. Çivi çiviyi söker hesabı, kuruyan ürünü kendisi çözebiliyor. Küçük alanda çalışmak daha verimli olur.
En iğrenç durum.. 
Direk cila yapsan, cam çizilir mi acaba.. 
Cam, pastayla cila ile çizilmez Emmi çok serttir boyaya göre.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
7 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Üzerine tekrar glass guard yapıp beklemeden silip sonra ipa ile silebilirsin. Çivi çiviyi söker hesabı, kuruyan ürünü kendisi çözebiliyor. Küçük alanda çalışmak daha verimli olur.Cam, 

Çok mantıklı... 

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
On 15.11.2018 at 17:53, Selçuk Bakış yazdı:

o pASSAT cc:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
12 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Aynı problemi yıllar önce bende yaşadım. Yıkamacım problemi hemen çözmüştü. Çözümü basit. Sonax cam temizleyici yada cam cilasi. Malzemeyi cama sürüyorsun, makine ile cila yapar gibi camın her noktasına uyguluyorsun. Son olarak kuru bezle camı temizliyorsun.

Malzemede bu.

Link

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
12 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Hocam geçmiş olsun. Sanırım sizin uygulama kısmında problem olmuş gibi. Yoksa benim bahsettiğiniz gibi bir şikayetim olmadı şu ana kadar. Hatta çok memnunum. Yağlanma gibi bir durum yok bende. 

Köksal hocamın dediği gibi yapabilirsiniz. Yada camı tekrar ipa ile güzelce temizleyip Nasiol’u tekrar uygulayabilirsiniz. Kapalı alanda güneş görmeyecek şekilde uygulamadım. Havada serindi. Parça parça 3-4 fıs fıs sıkıp hemen sildim. Zaten çok çabuk kuruyan bir sıvı. En ufak gecikme sıkıntı oluşturabilir. Sonrasında 24 saat nem görmeyecek şekilde kapalı garajda beklettim. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Arıkan

K&N Filtre temizlendi.

Kirli; :) 

32219490108_6b02756744_z.jpg

Temiz; :) 

46040608812_b523d8df3f_z.jpg

Her şey yolunda pozu; :):) 

46040607632_7b1168fc53_z.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Arıkan

Vag-com ile genel tarama;

Motor, otomatik şanzıman ve ABS ESP sistemi ve direksiyon hatasız;

31372805017_112c3aff63_c.jpg

31372805017_112c3aff63_c.jpg

31372804587_bcdf3b1e57_c.jpg

45588328074_2f8e78d127_c.jpg

Sağ ön kapı anlık hata kodu atmış; sildim.

31372805067_c0bb94d57b_c.jpg

Dijital klimanın flaplerinin adaptasyonunu yaptım;

45588327574_81d4151acb_c.jpg

Servis uyarı ışığı yanmaya başlamıştı; Bakım aralığı 15.000km olarak ayarlıydı. Ben 10.000km'de bakım yaptırdığım için bakım aralığını 10.000km'de uyarı verecek şekilde ayarladım.

46311662161_6f09090947_c.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Ya klima zimbirtisi susmuyor, adaptasyon yaptım ama daha felaket oldu sürekli çalışıyor nasıl yapacağız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
2 saat önce, Furkan Bakırel yazdı:

Ya klima zimbirtisi susmuyor, adaptasyon yaptım ama daha felaket oldu sürekli çalışıyor nasıl yapacağız

Ses nereden geliyor kontrol panelinden mi yoksa torpido arkasından mı?

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Torpidonun arkasından
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
7 dakika önce, Furkan Bakırel yazdı:
21 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Torpidonun arkasından

Flaplerin motorları var dişlileri yalama olmuş olabilir. Cins bir yer ulaşılmıyor

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Flaplerin motorları var dişlileri yalama olmuş olabilir. Cins bir yer ulaşılmıyor
Yok o şekilde değil dişli sesi gelmiyor klima motoru adaptasyon hatası gibi bir hata atıyor böyle bir acayip saat sesi gibi bir ses geliyor çekip atayım en iyisi.Zaten yönlendirme de herhangi bir sorun yok istediğim bölgeye üflüyor konum seçimi yapınca sesi geliyor zaten açıp kapandığıni belli ediyor.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...