İçeriğe Yönlendir

Buzlu Camları Nasıl Açıyorsunuz?

Fatih Hanoğlu

Recommended Posts

Sevgin Yılmaz

Yıllardır en ucuzundan bir şişe kolonya alıp onu sprey bir kutuya boşaltırım. Gerektiğinde camlara fıs fıs bu kadar. Sert kışlar geçiren yerlerde yaşayanlara şiddetle tavsiye ederim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Güzel de kokar kalorifer açınca

öbür buz cözücüleri az fazla kacirinca kafa yapiyor 

Kolonya kokudan kurtarir en azindan  :D

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

ben antifrizli cam suyunu sıkıyorum ama oda donuyor sonrasında buğu yapıyor daha kötü oluyor Ankarada bu tarz şeyler çözüm değil çözüm kazımak.. iki gündür sabah -7 dereceyle uyanıyoruz okula gidiyorum -11leri görüyor:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

ben antifrizli cam suyunu sıkıyorum ama oda donuyor sonrasında buğu yapıyor daha kötü oluyor Ankarada bu tarz şeyler çözüm değil çözüm kazımak.. iki gündür sabah -7 dereceyle uyanıyoruz okula gidiyorum -11leri görüyor:)

-30 antifirizli cam suyu giderken donar. -60 olan ise idare eder.  yukarida yazmistim. camin buzu acildiktan sonra (ister buz cözücü, ister kolonya, isterse kaziyarak) cam isinana kadar hic bir sivi degmemesi lazim. bugu olayi daha karisik, tek basinizayken bugulaniyorsa ya klima acik degil ya da klima ic sikulasyona ayarli (ya da ikisi de) Bunlarda problem yoksa arac bir yerlerden iceriye su allmis olabilir. Araca cok kisi biniyorsa bir süre sessiz kalmalarini saglamaniz gerekiyor  :)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

-30 antifirizli cam suyu giderken donar. -60 olan ise idare eder.  yukarida yazmistim. camin buzu acildiktan sonra (ister buz cözücü, ister kolonya, isterse kaziyarak) cam isinana kadar hic bir sivi degmemesi lazim. bugu olayi daha karisik, tek basinizayken bugulaniyorsa ya klima acik degil ya da klima ic sikulasyona ayarli (ya da ikisi de) Bunlarda problem yoksa arac bir yerlerden iceriye su allmis olabilir. Araca cok kisi biniyorsa bir süre sessiz kalmalarini saglamaniz gerekiyor  :)

aracı tek ben kulllanıyorum sabah sıvı teması olmuyor zaten kazıyıp devam ediyorum dedim zaten ankarada kazımaktan başka çare yok belki cama branda serilirse falan bişeylerr olabilir onunlada ben uğraşamam akşam ser sabah çıkart 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

aracı tek ben kulllanıyorum sabah sıvı teması olmuyor zaten kazıyıp devam ediyorum dedim zaten ankarada kazımaktan başka çare yok belki cama branda serilirse falan bişeylerr olabilir onunlada ben uğraşamam akşam ser sabah çıkart 

Ben viyanada yasiyorum. evimin oldugu yer ormana yakin. Cok fazla nem var. Sabah kalktigimda -5-15ile karsilasabiliyorum. bu buz cözücüyü fislar fislamaz cözülüyor. ilk baslarda ben de kaziyordum ama hem soguk, hem cok vakit aliyor hem de zaten buz gibi motoru rölantide pek calistirmak istemiyorum.

Gecen sene cam icten de donuyordu ve asiri buhar oluyordu. bendeki sorun sirkulasyon kapaginin yerinden cikmasiymis. Bulana kadar canim cikmisti. 

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Aynen Emrecim.

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

simdi ana konuya dönersek yapilacaklar belli.

1-buz cözücü (kesinlikle sonax olmayacak

2- branda

3-kazimak

size kolay gelen sogukta kazimaksa devam edin. Ben siz bosuna üsümeyin diye tavsiye vermeye calisiyorum sadece. Öte yandan sana ne birader derseniz sizin bileceginiz is

Buz cozucu icin marka onerdiniz mi kacirdim mi, yoksa onerebilir misiniz ?
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Buz cozucu icin marka onerdiniz mi kacirdim mi, yoksa onerebilir misiniz ?malesef 

malesef öneremiyorum. Yurtdisinda yasiyorum. Bim gibi bir makretten aliyorum. Markali birsey degil oldukca ucuz.

Ucuz ürünleri deneyebilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kara

Bimde 5 tl ye buz çözücü spray var alıp denemek lazım

Hangi hafta gelmişti hatırlıyor musunuz ? Her zaman satılan ürün değildir galiba ? Gidip baksam diyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Zenginlik böle bişi işte...  :good1:

Platinium olanlar Gold olanlara nazaran daha iyi gibi geliyor bana..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Buz olmamasına gayret ediyorum. Akşamdan ön cama karton koyuyorum. En ayaz sabahlarda bile kartonu bagaja atıp tertemiz yola çıkıyorum.

Yorum bağlantısı

...

Ali Delen var Şaşmazda, Vag kablosu ile olmayan özellikleri açıyor. Arkadaşımın oğludur kendisi, ne zaman yanına gitsem özellik ekleyen VW kullanıcıları ile dolu oluyor dükkan.. 

Renocu bile vardı bi ara..  :D

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Boyayı çizer ama camda kazıyıcıdan daha güvenlidir ;) cam boyaya göre çok sert bir maddedir. Boyayı incelten kalın pastalar camda en fazla temizlik yapabilir mesela

Geçen kıştan

c0a50a2301f8940206a11d860d6068b2.jpg

Isıtmamız da var

16923b5cb8cdcbe4e15da103023bd302.jpg

Sen şimdi orda ısınan suyunan kese de atıyorsundur yavruya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...