İçeriğe Yönlendir

Buzlu Camları Nasıl Açıyorsunuz?

Fatih Hanoğlu

Recommended Posts

Selçuk Bakış

en güzeli dök sıcak suyu çatlat camı tertemiz :D

Camı soksek yazın geri taksak [emoji2]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben böyle açıyorum [emoji18]

dd58b5a407b611947c9ee5d91c9eed00.jpg

Uçak kokpiti mi bu? Ne zaman görsem uçaktasın :D

Yorum bağlantısı

...

Burada yaklaşık -10 ° lerde yetiyor. Üzeri tabiiki yetmez. Daha kalın bi buz tabakası oluşur camda.  :D

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Buzu kazırken camı çizme ihtimali yüksek, camı düzeltmesi çok zor. Onun yerine şu linkte görmüş olduğunuz ürünü siz değerli forumdaşlara sunuyorum :biggrin:

http://www.hepsiburada.com/arac-on-cami-kar-ve-buz-onleyici-koruyucu-branda-p-OTO0252000?magaza=Original%20Boutique&wt_gl=cpc.nelk.bahce.pla&gclid=CIro3NilgtECFVQ_Gwoda_MBRA

Bende buna benzer bişey sipariş ettim bakalım işe yarayacak mı?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bende buna benzer bişey sipariş ettim bakalım işe yarayacak mı?

Kullanınca yorumlarınızı bekliyorum, ben de merak ettim :)

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Yan camlara donmaya karşı dirençli cam sularından akşamdan fıslayıp bıraksak etkisi olur mu acaba?

Pek bir ektisi olmuyor. Buz, gece nemli veya hafif de olsa yagmur yagdiktan sonra oluyor. önceden fislanan su akip gitmis oluyor.

kazimaya kesinlikle gerek yok. üsümeyin bosu bosuna hem büyük zaman kaybi. Sonax dandik olabilir. Baska marka alin sadece. Pahali olmasina gerek yok.

oda sicakligindaki su ise yariyor ancak hava hala eksi derecedeyse giderken o da donuyor. 

Ayrica ben fisfisladiktan sonra eger ki cam suyunu giderken tekrar sikarsam o da donuyor (-30 dereceli). -60 dereceli olan buna biraz daha dayanikli. O yüzden fisfistan sonra cam isinana kadar hicbir sekilde sivi degdirmiyorum

alkol kullanilabilir belki. Suyla seyrelterek ideal bir karisim yapilabilir. Bunu denemedim hic.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

C-Max ön cam buz çözücü bir harika..

Yan camları aynalara kadar kazıyorum, sonra tamamı kendi açılıyor zaten..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Kazımak zaman kaybı ve soğukta beklenilen en az 5 dakika :)

Yazıktır.

Bu örtüyü hergün sermek zahmetli olmazsa bunun bende çözüm olacağını düşünüyorum.

Bir de iyi yanı kapılara sıkıştığı için çalınma riskide az.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Kazımak zaman kaybı ve soğukta beklenilen en az 5 dakika :)

Yazıktır.

Bu örtüyü hergün sermek zahmetli olmazsa bunun bende çözüm olacağını düşünüyorum.

Bir de iyi yanı kapılara sıkıştığı için çalınma riskide az.

bunu sabah bagaja mi atacaksiniz?

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Evet. Silkeledikten sonra bagaja atıcam bagaj havuzu var sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Bir de buz örtüyü katlarken kırılıp dağılıyomuş. Bir arkadaşım 1 haftadır kullanıyo bakalım memnun o gayet

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Evet. Silkeledikten sonra bagaja atıcam bagaj havuzu var sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Bir de buz örtüyü katlarken kırılıp dağılıyomuş. Bir arkadaşım 1 haftadır kullanıyo bakalım memnun o gayet

mümkün oldugunca buzu alin o zaman üzerinden cünkü arabada islak bir sey olunca ertesi gün cam bugusuyla ugrasmak zorunda kalabilirsiniz.

en iyisi ve en rahati ön cam isitmasi aslinda ama gece diger arabalarin farlarini dagitiyor o da. Bir de yagmurlu oldumu fena. (simdi ön cam isitmasi olanlar üstüme cullanacak  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
Ersen Tapan

Camsil şişesine alkol koyuyorum. 3-4 fıs anında eritiyor. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Cila öncesi kullnılan alkol den kullansak saf olarak cama? Açar mı buzu? Malum tonlarca var. 

Anında görüntü.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Cila öncesi kullnılan alkol den kullansak saf olarak cama? Açar mı buzu? Malum tonlarca var.

İçilip hoh hoh yapılmayacak cama bilgin olsun
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Linkte detay işlerinde kullanılma/sulandırma şekli anlatılmış ama sen %75 ipa %25 su ile dene, cam suyuna karıştır dicem de silecek lastiklerine zarar verebilir(emin değilim). 500 ml sprey şişeye koysan 1 hafta gider.

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=208081

Yorum bağlantısı

Evden çıkarken oda sıcaklığında olan 1,5 litrelik su almanız yeterli olur. Ön ve yan camlara yetiyor.

Tükürsen yere buz olarak düşüyor, o derece yani. Emin ol o şişe, biraz avarelik edersen elinde donar. :yes:

Ben autokit markalı bir ürün aldım, 10 TL. kesinlikle tavsiye ederim. Şimdiye kadar kullandığım en pratik çözüm oldu.

Yorum bağlantısı

İçilip hoh hoh yapılmayacak cama bilgin olsun

:shok: Tüh be. Bende neden açılmıyor buzlar diyorum kendi kendime...  :D

Linkte detay işlerinde kullanılma/sulandırma şekli anlatılmış ama sen %75 ipa %25 su ile dene, cam suyuna karıştır dicem de silecek lastiklerine zarar verebilir(emin değilim). 500 ml sprey şişeye koysan 1 hafta gider.

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=208081

Hah işte. İpa. Adı aklıma gelmedi. Komple saf İpa ile yıkasak akşamdan aracı? Sabah yine buz tutar mı?  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

:shok: Tüh be. Bende neden açılmıyor buzlar diyorum kendi kendime...  :D

Hah işte. İpa. Adı aklıma gelmedi. Komple saf İpa ile yıkasak akşamdan aracı? Sabah yine buz tutar mı?  :unsure2:

Buz çözücü olarak kullanmadım hiç denemek lazım ama zr53 ü 50 ye indirebilir :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Golf noldu?

golften vazcaydım eski dsg çok riskli geldi birde arac boştayken d ye alınca küt diye vurarark geçme vs vardı aklıma takarım bunu dedim düşüniyim dedim biraz . sonra satıldı başkasına kurtuldum bende :D

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Buz çözücü olarak kullanmadım hiç denemek lazım ama zr53 ü 50 ye indirebilir :D

O zaman kalsın. Riske gerek yok. Zr53 var nasılsa. En kötü buzu kırmak için hilti ile dalarım araca. Banamısın demez. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...