İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

Selim Kılınç

Sorunu anladım. Önceki aracım 7.basamaktaydı zamanında satıp hasarsızlık indirimi halen gözüküyormuş. Şimdikini geçen sene 4. Basamaktan yaptırmıştım.

Bugünlerde hesaplattırdığımda 5. Basamaktan hesap ediyorlar ondan dolayıda 1.000tl çıkıyor internetten teyit ettim.

Şimdi 7. Basamak hakkımı diğer araçtan bu araca geçittirecem inşallah bakalım göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

İnternetin girmediğim deliği kalmadı.

Mehmet ÖZYÜREK hocam ivedi akıla ihtiyacım var.

10 yıl kullandığım aracı satışa çıkardım bu esnada 30.05.2015 tarihinde mondeomu aldım hemen sigorta yaptırdım. Diğer aracımın sigortasınıda satacağım için yaptırmadım çektim işyerimin önüne, sonunda 06.10.2016 tarihinde noterden satışı gerçekleşti.

Sistemde 2 poliçem gözüküyor şahinim 7.basamak mondeo geçen sene 4. Basamaktan sigortasını yaptırdım pazartesi de yeni yaptıracağım bu kez 5. Basamaktan.

Bilmedik yada acente elemanları sayesinde mağdur olduk. Diğer aracımın iptali yapılmıyor MAPFRE miydi neydi?

Daha önceki aracımın 7. Basamağından yararlanabilir miyim? Neden iptal etmiyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İnternetin girmediğim deliği kalmadı.

Mehmet ÖZYÜREK hocam ivedi akıla ihtiyacım var.

10 yıl kullandığım aracı satışa çıkardım bu esnada 30.05.2015 tarihinde mondeomu aldım hemen sigorta yaptırdım. Diğer aracımın sigortasınıda satacağım için yaptırmadım çektim işyerimin önüne, sonunda 06.10.2016 tarihinde noterden satışı gerçekleşti.

Sistemde 2 poliçem gözüküyor şahinim 7.basamak mondeo geçen sene 4. Basamaktan sigortasını yaptırdım pazartesi de yeni yaptıracağım bu kez 5. Basamaktan.

Bilmedik yada acente elemanları sayesinde mağdur olduk. Diğer aracımın iptali yapılmıyor MAPFRE miydi neydi?

Daha önceki aracımın 7. Basamağından yararlanabilir miyim? Neden iptal etmiyorlar.

Tarihlerde bir sakatlık var.. 

Kontrol eder misiniz.. 

İptali yaptırsanız bile şahinin indirimini mondeoya aktaramazsınız.. 

İptalin yapılmama gerekçesi ne ?

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç
(düzenlendi)

"Sonunda 06.10.2015 tarihinde noterden satışı gerçekleşti."

Düzelttim.

Aşağıdada sigorta firmasından gelen mesaj;

2jdnp8z.png

Burdaki acentedeki delikanlı pazartesi mondeomu 5.kademeden poliçeye devam edecek iptal olmadığı için.

Ancak aracımı satarsam mondeonun poliçesini iptal yaparız. Yeni başka bir araç alırsan şahininkini tramer görebilir belki diyor başıma bela oldu iki tane poliçe gözüküyor adıma

tarihinde Selim Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İptalin yapılmaması ile indirimin aktarılmaması farklı bir durum... 

İptal her halukarda yapılmalı.. 

İndirimi aktaramazsınız.. 

Ancak yeni bir araç alırsanız, şahinin indirimi yeni araçta kullanılabilir... 

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

mutlaka farkediyordur. motosikletle kaza sonrası hasar/yara alma oranı daha yüksektir bence.

Motoruma 23-03-2016 tarihinde %15 hasarsızlıkla 388,20tl ye AXA dan yaptırdım. 150cc

Arabama 10-02-2016 tarihinde %20 hasarsızlıkla 547,04tl ye AXA dan yaptırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Motoruma 23-03-2016 tarihinde %15 hasarsızlıkla 388,20tl ye AXA dan yaptırdım. 150cc

Arabama 10-02-2016 tarihinde %20 hasarsızlıkla 547,04tl ye AXA dan yaptırdım.

Güzel fiyatlar
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Mehmet abi özellikle sana sormak istedim;

Önceki ve ilk arabam Connect idi 2013 yılında almıştım, hem kasko hem sigorta yaptırdım, bir sene sorunsuz bindim.

İkinci sene yine hem kasko hem sigortayı yaptırdım ve ufak bir kaza ile kaskodaki hasarsızlığımı bozdum.

Bu aracımı 08/2015'de satıp kasko ve sigortasını iptal ettirdim.

Aradan 3 ay geçtikten sonra 11/2015'de yeni aracım Focus'u aldım ve ona da hem kasko hem sigorta yaptırdım.

Sorularım şunlar;

1-Yeni aracımda zorunlu trafik sigortası 2 senelik hasarsızlıkla yapılması gerekmiyor muydu?

2-Kaza sonrası hasarı kaskodan yaptırılan araç için zorunlu trafik sigortasındaki indirimimiz etkileniyor mu? Kazanın bizim puanımız (veya değerlendirmeye alınan kısım her ne ise) üzerinde bir etkisi oluyor mu?

3-Yaptığım kaza sonrasında kasko şirketlerince kara listesine falan mı alınıyoruz yoksa hasarsızlık kademesi bir önceki kademeye mi geriliyor?

4-Connect kamyonet sınıfında olduğu için bana bu araçtan gelen 2 yıllık hasarsızlığı bir başka kamyonet alana kadar kullanamazsınız diyorlar doğru mu?

5-Üzerime alacağım 2 adet araç daha olabilir, bunların zorunlu trafik sigortalarını yaptıracağımızda hasarsızlıklar yine sıfırdan mı başlayacak yoksa geçmişteki poliçelerimden yine hasarsızlık indirimi alabilecek miyim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Merhaba Sarp

1- Hayır. Yapılan uygulama doğru.

2- Kasko hasarı trafik sigortasındaki indirimini etkilemez. Puanlama sistemi çok az şirkette var. O da tarifede değil. Özel indirimlerde olumlu veya olumsuz etki gösterir.

3- Kara liste bir poliçe döneminde üç kaza yaparsan oluşur. Normalde sadece hasarsızlık indirimin etkilenir. Nasıl etkilediği, şirket ve poliçene göre değişir.

4- Doğru.

5- Geçmişinde, yeni aracına uygun referans varsa ona bağlanır. Yoksa sıfır dediğimiz 4. kademeden başlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Merhaba Sarp

1- Hayır. Yapılan uygulama doğru.

2- Kasko hasarı trafik sigortasındaki indirimini etkilemez. Puanlama sistemi çok az şirkette var. O da tarifede değil. Özel indirimlerde olumlu veya olumsuz etki gösterir.

3- Kara liste bir poliçe döneminde üç kaza yaparsan oluşur. Normalde sadece hasarsızlık indirimin etkilenir. Nasıl etkilediği, şirket ve poliçene göre değişir.

4- Doğru.

5- Geçmişinde, yeni aracına uygun referans varsa ona bağlanır. Yoksa sıfır dediğimiz 4. kademeden başlar.

Çok teşekkür ederim abi, aklımdaki sorulara yanıt buldum sayende. Bizim vosvosları üzerime alacağım da ilerleyen zamanlarda, en azından şimdiki aracın bir senesi dolsun madem, ordan yırtalım bari :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Mehmet abi yarın sigorta yaptıracağım fakat Şahin in indiriminden faydalandırılmıyorum doğru uygulama mım?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abi yarın sigorta yaptıracağım fakat Şahin in indiriminden faydalandırılmıyorum doğru uygulama mım?

Bunu cevaplamıştım galiba :)

Doğru.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Geçen yıl hayatımda ilk defa 1500 küsur liraya muafiyetli olarak yaptırdığımız kaskoyu hasarsız bir senenin ardından bu sene muafiyetsiz 1200 küsur liraya yaptırdık. Teşekkürler emmi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Turgut

2007 fozcus collection zonguldak alındığından beri hasarsız. 190 geçen yıl sigorta , bu yıl 540 anadolu sigorta kasko da 720 tl . zorunlu sigorta nasıl 540 olur acayip geçirmişler. Seneye Anadolu sigortadan çıkmayı iyiden iyiye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

29.06.2016 günlü trafik poliçemi bugün AXA' dan 532 /6 taksit olarak yaptırdım.( 2009 skoda roomster 1,4. benzinli, 77.bin km. )Herkese kazasız sürüşler. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Hayırlı Uğurlu olsun, trafik sigortalarında vatandaş yararına bir işlem daha ;01/06/2014-30/09/2015 ( sadece bu dönem poliçeleri için geçerli) dönemi içinde  tanzim edilmiş olup, sigortalının geçmiş araç sahipliğinden hakkedilmiş hasarsızlık indirim oranlarının poliçelere uygulanmadığı kayıtlar (poliçe bitmiş, satıştan iptal ile sonlanmış olsa dahi) Tramer tarafından tesbit edilerek şirketler ile paylaşılmıştır.

Şirketler kendisine bildirilen poliçeler için zeylname tanzim sürecini başlatmıştır.  İade işlemleri sigorta sirketi tarafından sigortalının hesabına yapılacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı Uğurlu olsun, trafik sigortalarında vatandaş yararına bir işlem daha ;01/06/2014-30/09/2015 ( sadece bu dönem poliçeleri için geçerli) dönemi içinde tanzim edilmiş olup, sigortalının geçmiş araç sahipliğinden hakkedilmiş hasarsızlık indirim oranlarının poliçelere uygulanmadığı kayıtlar (poliçe bitmiş, satıştan iptal ile sonlanmış olsa dahi) Tramer tarafından tesbit edilerek şirketler ile paylaşılmıştır.

Şirketler kendisine bildirilen poliçeler için zeylname tanzim sürecini başlatmıştır. İade işlemleri sigorta sirketi tarafından sigortalının hesabına yapılacaktır.

Güzel haber için teşekkürler.

İadeyi hak edip hak etmediğimizi nasıl öğrenebiliriz?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

İadeler, ilgili kredi kartlarına yapılacak, eğer kartlara iade gerçekleşmez ise şirketler sigortalıya ulaşmaya çalışacak. Her iki yöntemde sigortalıya ulaşılmaz ise iade tutarları 2 yıllık zaman aşımına uğrayıp hazineye devir olacak. Uygulama esaslarında şirketler arası değişiklikler arz edebilir. Tramerden ilgili tarihler için poliçenize zeyl yapılıp yapılmadığını kontrol edin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

İade derken neyin iadesi arkadaşlar. Pahalı yaptırdığımıztrafik poliçelerinin mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İade derken neyin iadesi arkadaşlar. Pahalı yaptırdığımıztrafik poliçelerinin mi?

Hayır Turkay bey. Belirtilen dönemde hatalı yapılan poliçeler var. Sadece onları ilgilendiriyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...