İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

Saim Ulaş Yılmaz

Sigortalılık süresi dolmadan iptal edip kalan gün kadar sigorta ücreti geri alındığı durumda, bir sonraki sigortalılıkta zamlı tarife geçerli midir ?

2015'te bu şekilde 2, 2016 da 1 sigorta iptal ettim. Dün 2016 200cc lik motorsiklet için en düşük anadolu sigorta 566 TL çıktı. O da nası yakaladıysa 4. dereceden hasarsızlık yakalamış. Diğer teklifler allianz 1800, ergo 1400, ankara 1300 diye gidiyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sigortalılık süresi dolmadan iptal edip kalan gün kadar sigorta ücreti geri alındığı durumda, bir sonraki sigortalılıkta zamlı tarife geçerli midir ?

2015'te bu şekilde 2, 2016 da 1 sigorta iptal ettim. Dün 2016 200cc lik motorsiklet için en düşük anadolu sigorta 566 TL çıktı. O da nası yakaladıysa 4. dereceden hasarsızlık yakalamış. Diğer teklifler allianz 1800, ergo 1400, ankara 1300 diye gidiyordu.

4. derece giriş derecesidir zaten.. 

Demekki herhangi bir indirimli veya artırımlı poliçeye bağlayamamış sistem.. 

Normalde hasarsızlık indirimi bozuk bir poliçe iptaliniz varsa, bir sonraki aracınızda bu geçmişinize bağlayabilir sistem.. 

İptal edilmese de bağlayabilir.. 

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

4. derece giriş derecesidir zaten.. 

Demekki herhangi bir indirimli veya artırımlı poliçeye bağlayamamış sistem.. 

Normalde hasarsızlık indirimi bozuk bir poliçe iptaliniz varsa, bir sonraki aracınızda bu geçmişinize bağlayabilir sistem.. 

İptal edilmese de bağlayabilir.. 

Mehmet Abi daha önce tamamladığım bir sigorta bulunmamakta. 2011'den beri araç sahibiyim ancak aile büyükleri üzerinden sigortalamıştık araçları hep. 4. seviyeyi üst bir seviye sanıyordum açıkçası  :) giriş olduğunu şimdi öğrendim.

Sizi yakalamışken 1 soru daha sorabilir miyim ?

2015 Ağustosta başlayan sigortam var mondeo için. Üzerime kayıtlı bir de motorsiklet bulunuyor şu an itibari ile. Arabanın ve motorsikletin hasarsızlığı devam ederse ikisi içinde hasarsızlık indirimi alır mıyım ? Yoksa bu indirim 1 araç için mi geçerli olur. Eğer 1 araç için geçerli olursa bu aracı seçme şansını sistem bana verir mi ? Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Seçme şansın yok çünkü. Her poliçe için ayrı ayrı indirim kazanacaksın.

Mondeo bozulursa motor bozulmaz.

Bağımsız çalışır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
israfil yanık

merhaba abilerim.. bu hafta sigorta yaptırdım. gecen sene anadolu sigortadan 700 tl ye yaptırmıstım bu sene anadolu 1300 tl fiyat cıkardı. bende en ucuz cıkaran sampo japandan 960 tl ye yaptırdım. bisey dikkatimi cekti arac ford fusion ama poliçede sürücü dahil 9 koltuk yazıyo anlamadım neden böyledir?? yoksa bu yüzdenmi yüksek çıkıyo?  hasarsızlık kademesi gecen yıl 4 iken bu sene 5 olmuş bu nedir? bilgileriniz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

merhaba abilerim.. bu hafta sigorta yaptırdım. gecen sene anadolu sigortadan 700 tl ye yaptırmıstım bu sene anadolu 1300 tl fiyat cıkardı. bende en ucuz cıkaran sampo japandan 960 tl ye yaptırdım. bisey dikkatimi cekti arac ford fusion ama poliçede sürücü dahil 9 koltuk yazıyo anlamadım neden böyledir?? yoksa bu yüzdenmi yüksek çıkıyo?  hasarsızlık kademesi gecen yıl 4 iken bu sene 5 olmuş bu nedir? bilgileriniz için teşekkür ederim.

Dokuz koltuklu araçlar otomobil sınıfına girdi o yüzden dokuz koltuk yazıyor.

Hasarsızlık indirimi 7 basamaktır, 4. basamaktan başlanır hasarsız tamamlanan her dönemde 5-6-7 diye ilerler. Hasar oluşursa 3-2-1 gibi.

Yorum bağlantısı
israfil yanık

hmm hasar durumu iyiye gidiyor maasallah diyelim :) 9 koltukların otomobil sınıfına girmesi yukseltmiş olabilir ozaman fiyatları..

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Ay sonunda trafik kasko poliçelerini yenilemem gerekiyor. Alinin yaptığı teklife şok oldum.

Bu fiyatlarla gelirlerse yandım ben.

Geçen sene Trafik 237 Kasko : 1030 dan yaptırmıştım.

nrPQJM.png

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Bu rakamlar gelirse şükredin :)

japonu dubaisi ne varsa bakacaz artık :)

Teklif verecek firmaları ararken aşağıdaki karikatür çok iyi anlatıyor halimizi.

c77fc4c07011cbe79a2994d5be043087.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Kasko normalde,trafik pahalı gibi.Araç markası da etken olabilir.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Geçen yıl Trafik sigortam 234 Tl idi, bugün 586 TL'ye en düşük veren rakamdan hallettik. Kaskom ( İlk kaskom) Halk Bank'tan yapılmıştı, emmi sağolsun bu sefer bana çok yardımcı oldu 1225 TL gibi bir rakama hallettik. İkamet Yozgat, plaka 66...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

plaka nın 34 olması hala etkilimi? artık ikamet iline bakılıyor diye biliyorum :unsure2:

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

plaka nın 34 olması hala etkilimi? artık ikamet iline bakılıyor diye biliyorum :unsure2:

İstanbuldan taşınmam için bir sebep daha.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok az şirket henüz ikamete göre yapıyor bu işi.

Allianz ilk başlayan.

Ay sonunda trafik kasko poliçelerini yenilemem gerekiyor. Alinin yaptığı teklife şok oldum.

Yaşınız. Ikametiniz indirim oranınız.

En belirleyici etken.

Şartları bilmeden yorum yapmak imkansız.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Çok az şirket henüz ikamete göre yapıyor bu işi.

Allianz ilk başlayan.

Yaşınız. Ikametiniz indirim oranınız.

En belirleyici etken.

Şartları bilmeden yorum yapmak imkansız.

emmi ne lazım size atayım özelden :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tc.. plaka.. ruhsatın isim yazan sayfasındaki belge seri ve no.

Kasko ise söz konusu, soru çok çıkar, telefonun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

nrPQJM.png

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Geçen sene 1250 lira muafiyetli Alianz Kaskoyu 1500 gibi bir fiyata yapmıştık.

Bu sene bakalım muafiyetsiz ne olacak.. 

Yorum bağlantısı
Hasan Semerci

dün trafik sigortamı yeniledim. geçen sene 300 tl. bu sene 650 tl. ray sigorta

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç
(düzenlendi)

33CFK71

34618701134

CK-506117

0.505.2324733

Ayrıca geçen sene daha önceki şahinimin 10 yıllık kazasızlık indirimiminde noter satış evrakı ile birlikte indirimin olacağı söylendi.

tarihinde Selim Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

taze bilgi: 10 yılda 7 milyar Tl zarar etmişler.

hasar ödemesinde 2 madde yasa ile değiştirilmiş. bunlardan birisi kendini duvara çarpıp öldürene artık para ödenmeyecek

ikincisi de artık hazinenin yaş tablosu ile ödemeler düşükj oalcak.

yapılan zamlar ile ilk 4 ayda 2.2 milyar kara geçmişler. beklenti yıl sonunsa kadar, 10 yıllık zararın telafi edilmesi...

Sanırım şirketler sahip deiştirecek satacaklar bunları... sigorta hissesi alınabilir :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

1000 sigorta çıktı bu ne . Hani devletimiz uctu kaçtı yollar hamamlar köprüler möprüler pehhh

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...