İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

Ali Uymaz

Bu poliçede önemli olan 6 ay önce satılan aracın indiriminin kullanılabilmesi idi..

Allianz'ı seviyorum :)

Hayırlı olsun Hocam..

Teşekkürler :-)
Yorum bağlantısı
Emre Usta
(düzenlendi)

Gecen sene 165 liraya yaptirdigim sigorta bu sene en dusuk 340 lira doga sigorta verdi.nasil bir sigorta fikri olan var mi.axa 380 lira fiyat cikti.yas 28 2011 model fiesta 1.4 dizel

tarihinde Emre Usta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

2 sene önce 92 model 9.000 liralık integra için 2.500 lire istemişlerdi. Parasını verene yaş sınırı yok bildiğim kadarıyla :)

Yorum bağlantısı
Murat Bozok

mini onarimi bazi firmalar hasar kaydi olarak 0 göstererek sisteme isliyorlar kasko sirketi ismiyle yazarsaniz daha net cevap verebilirler

Mapfree genel sigorta

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Mapfree genel sigorta

Benim mapfree genel sigorta hakkinda bilgim yok ınsaallah sigortanin duayenlerinin fikri vardir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gecen sene 165 liraya yaptirdigim sigorta bu sene en dusuk 340 lira doga sigorta verdi.nasil bir sigorta fikri olan var mi.axa 380 lira fiyat cikti.yas 28 2011 model fiesta 1.4 dizel

Farklı çalışan bir sistemi var. Kooperatife üye yapıyor, paranın bir kısmını aidat olarak alıyor. Araç satışında bu kısmı geri vermiyor falan filan. Bence bir uzmandan poliçe alın.

Piyasadaki 10 yaş ve üzeri tüm araçlara kasko yapılmıyor mu ? yoksa marka ve modele göre değişiyor mu ?

Yaş işi araca göre değil de şirkete göre değişiyor

Allianz 15 yaşına kadar yeni iş alır, indirimi varsa 15 ten sonra da devam eder,

Axa seçer. 6 yaş üstü bazı araçları almaz. Bazılarına genişletilmiş kasko vermez. Marka modele göre hareket eder.

2 sene önce 92 model 9.000 liralık integra için 2.500 lire istemişlerdi. Parasını verene yaş sınırı yok bildiğim kadarıyla :)

15 yaşın üstü yapan şimdi yok bildiğim kadarıyla.

Benim mapfree genel sigorta hakkinda bilgim yok ınsaallah sigortanin duayenlerinin fikri vardir

Firma konuşmak istemiyorum ama şirketlerin tutumları farklı.

Axa hasar dosyası açar

Allianz dosya açmaz tramere girmez.

Ergo hasar olarak rakamla kaydeder başka şirkete geçince hasarsızlık bozulur ancak limiti yüksektir vs.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Zaman zaman paylasiyorum. Ocak-Ekim dönemi kasko ve trafikte şirketlerin pazar paylarını ve sıralaması. Seçtiğiniz şirketin sıralaması az çok tercih noktasındaki diğer sigortalıların kararıdır.

Saygılarımla.

Sol sütun kasko, diğeri trafiktir.

d1a6ed5960c87b10a47c52b090b1a610.jpg

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Karaoğlu

2001 Model Fiesta için bu teklifler gerçek olabilir mi ? :shok:

Axa 2418,37

Sompo 1062,05

Ankara 1542,83

Allianz 1411

Bu fiyatlar anormal geldi bana...Yeni aldığım 2001 fiestamı 418tl ye yaptırdım...Sattığım 98 fiestayı ise alan arkadaş 900 tl civarına yaptırmış...Yaşı 26 ve ilk arabasıydı...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

3 aralıkta eşimin arabasının (Nissan Micra)kasko ve sigortası bitiyordu. 464 TL sigorta, 640 TL kasko çıktı. Yaptırdık, ertesi gün arabaya alıcı çıktı sattık. Cuma günü Peugeot 107 aldık otomatik. Kasko 745 TL sigorta 560 TL çıktı. Sattığım araç 2005 modeldi, aldığımız araç 2011 model. Ama trafik sigortası acayip pahalı çıktı. :(

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Piyasadaki 10 yaş ve üzeri tüm araçlara kasko yapılmıyor mu ? yoksa marka ve modele göre değişiyor mu ?

Bugün aldığım Mondeo için en uygun 1500 TL civarı trafik sigortası, 500 TL kasko fiyatı aldım. Ağlamak istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Trafik sigortasının fiyatını artıran unsunları bir kalemde sıralayabilir miyiz?

1 yıldan kısa sürede arabayı geriye satmak var mı mesela?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bugün Mehmet abiyle konuşmamda ve teklif almamda dikkatimi çeken şey, son 2 aydır uygulanan prosedüre göre 10 yılı tarıyor ve hangi senenizde trafikten ödenen hasar varsa onu emsal alıp fiyat çıkartıyor. 

Ben Fiesta'da 2 kere trafik sigortasından hasar ödedim, o arabadan sonra Clio aldım 2 yıl hasarsız, daha sonra Corsa aldım 4 aydır hasarsız. 

Ama şuan Mondeo'ya fiyat istiyorum tee kaç sene önceki Fiesta'da hasar görüyor ve ona göre fiyat belirliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Trafik sigortasının fiyatını artıran unsunları bir kalemde sıralayabilir miyiz?

1 yıldan kısa sürede arabayı geriye satmak var mı mesela?

Hayır maalesef:) Eskiden plaka diyorduk bitiyordu. Şimdi herşey etkileniyor. Benim gördüğüm; 30 yaştan gençleştikçe ve geçmişi yoksa yani ilk aracını alıyorsa primler şaşırtıcı derecede yüksek çıkıyor. Sistem ne kadar çok bilgi yakalarsa olumsuzlarla olumlular eşlenerek prim dengesi yakalınıyor. Mesela Sami'nin geçmiş yıllardaki hasarını dengeleyecek olan yaş unsuru ama yaşı genç olduğu için, ikameti İstanbul olduğu için riskli primleri topluyor. 

İşin kötü yanı trafik sigortası kasko poliçesini de etkiliyor. Primi düşürebileceği gibi, yükselte de biliyor. Aktüerler elimizi kolumuz bağladı. Sadece teklif çalışıyoruz, yorum bile yapamıyoruz teklif öncesinde.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bende 3 sene once kaza yaptim bende hic hata yoktu umarim sirf kazaya karistim diye yuksek fiyst cikmaz banada

Araç satıp, yeni alana kadar sıkıntın yok.. 

Bunu satıp yeni alırsan, eski hasarlı poliçeni yakalayabilir.. 

Bu fiyatlar anormal geldi bana...Yeni aldığım 2001 fiestamı 418tl ye yaptırdım...Sattığım 98 fiestayı ise alan arkadaş 900 tl civarına yaptırmış...Yaşı 26 ve ilk arabasıydı...

Geçmiş yıllardan indirim yakalamıştır.. Başka türlü 418 Tl. imkansız.. 

Sistem, 

Eski hasarları yakaladığı gibi.. Eski indirimleri de yakalıyor.. Yani her zaman kötüye çalışmıyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Karaoğlu

Sigortanın fiyatını belirlemede çok fazla etken var..yaş,hasar,kaçıncı araba vs. vs. Onun için 418 imkânsız bir rakam değil hatta 300 küsür çıkan arkadaşlarda var..Tabi aracın yaş,motor ve modelide fiyatı etkiliyor bunlar sigortacının söylediği şeyler...

Yorum bağlantısı

30 yaştan gençleştikçe ve geçmişi yoksa yani ilk aracını alıyorsa primler şaşırtıcı derecede yüksek çıkıyor. 

Peki 30 yaş üstü olup ilk araç alanlar için nasıl bir fiyatlandırma var acaba?

Yorum bağlantısı

Peki 30 yaş üstü olup ilk araç alanlar için nasıl bir fiyatlandırma var acaba?

İlk araç bizde riskli. diğer şirketleri bilmem. Geçmişiniz yoksa geleceğinizi hesaplayacak veri de yokturdan yola çıkarak prim yüksek çıkıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

İlk araç bizde riskli. diğer şirketleri bilmem. Geçmişiniz yoksa geleceğinizi hesaplayacak veri de yokturdan yola çıkarak prim yüksek çıkıyor.

Saygılarımla.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Üstad bilgi için teşekkürler.

Saygı bizden.

Emmiye:

O halde güzel bir indirim bekleyebililiriz zira ben Martta 30 yaşıma giriyorum. Yalnız şöyle bir sıkıntı var. Aracı 16 Martta almıştım, doğum günüm 17 Mart. Sanırım sigortayı 1 hafta sonra yaptırmıştım. Sigortam 16 Martta bitiyorsa pek indirim olmaz, fakat 1 hafta sonra bitiyorsa yaşasın :)

Kaskoyu da 1 yıl hasarsız geçirirsek iyi olacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Saygı bizden.

Emmiye:

O halde güzel bir indirim bekleyebililiriz zira ben Martta 30 yaşıma giriyorum. Yalnız şöyle bir sıkıntı var. Aracı 16 Martta almıştım, doğum günüm 17 Mart. Sanırım sigortayı 1 hafta sonra yaptırmıştım. Sigortam 16 Martta bitiyorsa pek indirim olmaz, fakat 1 hafta sonra bitiyorsa yaşasın :)

:)

Sistemimiz kimin için ne yapacağını biliyor.. Sıkıntı yok :)

ve

Yaş 30 olunca bir sınırı aşmış gibi derin farklar beklemeyin.. 29 ile 30 arası Belki % 5'tir.. Belki o kadar da yoktur.. 

Her yaş dilimi için ayrı tarife var.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Oncelikle Rica ederim.

Emre Bey Ustad'in dedigi gibi bunlar gozlemlerimiz. 30 yasin 29 veya 31 oldugundaki durumunu tesr etmek icin mutfakta olmaniz gerekiyor. Cunki yas elle girilen bir kalem degil. Tc'den cekiyor. Sizle ayni ozellikleri tasiyan ve 1 yas kucuk, 1 yas buyuk kisiye ait tc kimlik no olursa ancak bu sekilde test edilebilir. Bu da cok zor bir ihtimal.

Saygı bizden.

Emmiye:

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Valla merakım bir kat daha arttı, bekleyip göreceğiz o halde:)

Arabayı bir aile büyüğünün üzerine devret Emre, baba, kayınpeder, amca vs. ama kaza geçmişi temiz olan biri olsun :) Baksana fiyatlar fena 

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...