İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Merhaba arkadaşlar geçen sene aldığım arabayı zorunlu trafik sigortamı 430 TL'ye yaptırdım bu sene mart sonunda senelik sigorta sürem bitiyor size sorum şudur, ücret daha mı yüksek öderim yoksa aşağı yukarı aynı mı olur? Çünkü zam olacak falan diyorlardı Sadece bilgi amaçlı sormak istedim. Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Araç:2005 Focus

Daha fazla ödeyeceksiniz.
Yorum bağlantısı
ilhan yalçın

Mehmet bey benim aracim 48 V mugla bodrum plaka 33 mersin gulnar ilce plakasi alsam fiyat farki cikarmi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet bey benim aracim 48 V mugla bodrum plaka 33 mersin gulnar ilce plakasi alsam fiyat farki cikarmi

Bodrum Gülnardan pahalıdır.

Ancak.

Bazı şirketler çoktandır ikamete göre fiyat veriyor. Yakında hepsi böyle yapacak.

Böyle bir imkanınız varsa bile, ben olsam artık uğraşmazdım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

trafik ile kaskonun tek poliçeye aktarılmasını bu adamlar niye olmaz diyorlar? Bakan da aynı şeyi söyledi. bu kadar dünyadan bi-haber mi bunlar?

bu kadar basit, onlarca yıldır dünya böyle: http://www.livestrong.com/article/121552-difference-between-liability-insurance-/

tek poliçe.

Olmaz Hocam.

Ama olmayan şu : Toplum bu birleştirmeden indirim bekliyor. Iki poliçe teminat olarak çok farklı olduğu için.. Şu an bu birleştirme bir işe yaramaz. Birleşirse.. şirketler iki poliçenin parasını da alacak.

Ayrıca şu an içinden çıkılamayan durum hasarsızlık indirimleri.

Bu aşılırsa birleşme çok basit.

Taban trafik olacak isteyen trafiğe ek teminatla çeşitli kasko teminatlarını ekleyecek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Hocam birleşmeden kasıt şu.

tek poliçe ancak iki kloz.

taban kloz zorunlu kısım olacak.

extra kloz kasko olacak.

bunu anlaması bu kadar zor mu? birleşecek deyince ille de tek fiyata düşecek hhomojen anlamına gelemz ki?

Poliçelerde nerden baksan 100 lira bayi firma maliyeti vardır.  200 yerine 100 olacak o kadar.

Gavur bunu onyıllardır böyle yapıyor.

şirket iki poliçenin parasını almayacak. birini (zorunluyu) alacak ya da ikisini de alacak. ama aynı şirket alacak.

iki kez evrak iki kez telefon görüşmesi iki kez kargo. pinpon topu gibiyiz. niye iki bu?

ben ikisini de senden yapıyorum misal. bana niye iki ayrı evrak gönderiyorsun? tek evrak olsun üzerinde primleri ayrı yazsın.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kesinlikle katılıyorum.

Olmayacak iş değil.

Zamanlama ve lanse yanlış sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Şimdi önemli bir soru soracağım. 23 şubat günü kasko ve trafiği yenileyeceğim. Lakin arkadaşlarımdan mahkemeler varmış devam eden bekle, yeni yasa çıkacakmış bekle gibi söylentiler var. Diyelimki ben trafiği yaptırdım 20 gün sonra birşeyler değişti ve daha ucuza yaptırabilme imkanım oldu. Mevcut poliçemi iptal ettirip yeni poliçe yaptırabilirmiyim ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şimdi önemli bir soru soracağım. 23 şubat günü kasko ve trafiği yenileyeceğim. Lakin arkadaşlarımdan mahkemeler varmış devam eden bekle, yeni yasa çıkacakmış bekle gibi söylentiler var. Diyelimki ben trafiği yaptırdım 20 gün sonra birşeyler değişti ve daha ucuza yaptırabilme imkanım oldu. Mevcut poliçemi iptal ettirip yeni poliçe yaptırabilirmiyim ?

Hayır böyle bir şansınız yok.. 

Ancak, yaptırın poliçenizi.. Ciddi bir düşüş beklemeyin.. Çıkış bir yıl sürdü.. Henüz düşmesi için bir sebep yok.. Sebepler oluşmaya başlasa bile bir yıl sürer.. Zaten asla bir yıl önceki seviyeye gelmez.. Çok ciddi teminat daraltması yapsalar bile düşüş en fazla % 20 olur.. Siz de bunu bekleyerek gecikme zammı olarak geri verirsiniz.. Aldığınız riskin boyutuna ise paha biçilemez.. 

Yaptırın poliçenizi.. Mahkeme falan yok. Gerçekleşmiş bişey yok.. Özel sektör bu. mahkemeyle kimse bişey yaptırmaz.. Ancak hazine teminatları değiştirirse düşürürse ona bağlı düşüşler olur.. Yaptırın.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Gözetleyen

830-TL'ye 4 taksite 2011 Model Connect Zorunlu Trafik Soygunu ücreti ödenmiştir.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Hayır böyle bir şansınız yok.. 

Ancak, yaptırın poliçenizi.. Ciddi bir düşüş beklemeyin.. Çıkış bir yıl sürdü.. Henüz düşmesi için bir sebep yok.. Sebepler oluşmaya başlasa bile bir yıl sürer.. Zaten asla bir yıl önceki seviyeye gelmez.. Çok ciddi teminat daraltması yapsalar bile düşüş en fazla % 20 olur.. Siz de bunu bekleyerek gecikme zammı olarak geri verirsiniz.. Aldığınız riskin boyutuna ise paha biçilemez.. 

Yaptırın poliçenizi.. Mahkeme falan yok. Gerçekleşmiş bişey yok.. Özel sektör bu. mahkemeyle kimse bişey yaptırmaz.. Ancak hazine teminatları değiştirirse düşürürse ona bağlı düşüşler olur.. Yaptırın.. 

bilgi için teşekkür ederim Mehmet bey. yaptıracağız öyleyse geçen yıl 300 dü sanırım bu sene 1000 olur trafik heralde

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

bilgi için teşekkür ederim Mehmet bey. yaptıracağız öyleyse geçen yıl 300 dü sanırım bu sene 1000 olur trafik heralde

Bizim aracında bitiyor kasko ve sigortası 28inde araştırıyorum şuanda mecbur yaptırıcaz kasko fiyatları normal gibi ama sigorta nerdeyse %100 artış göstermiş.Hangi firma iyi acep yorumu olan varmı ? bitecek olan Axa hem kasko hem sigorta.Allianz 689tl trafik veriyor iyimidir Allianz acaba?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bana sampo japon 968 lira kasko verdi

anadolu 1068 lira trafik verdi. kasko daha düşük gülsemmi ağlasammı ? geçen yıl 300 liraydı trafik başka tekliflerde alıp karar vereceğim artık 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allianz 689tl trafik veriyor iyimidir Allianz acaba?

İyidir.. En iyisidir.. 

Yorum bağlantısı

17 şubatta aldığım 2015 ford fiesta 1.6 titanium için en uygunu Sompo Japan oldu.. 1067 TL'ye sigortam.net'ten yaptırdım.. Güneş sigorta 3000 lira fiyat çıkardı, groupama 1460 lira fiyat çıkardı.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1 ay önceden kasko yaptırılabilir mi?

Son 30 güne girince yaptırabilirsiniz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Arabaya inmeye üşeniyorum da sigortanın ve araç muayenesinin bitiş tarihini öğrenebilir miyiz internetten?

İkisi de Martta olması lazım...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Arabaya inmeye üşeniyorum da sigortanın ve araç muayenesinin bitiş tarihini öğrenebilir miyiz internetten?

E devletten ogrenebilirsin sigortalari. Muayeneyi de tuvturkten.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

E devletten ogrenebilirsin sigortalari. Muayeneyi de tuvturkten.

Saygilarimla.

13/05/2013

2 yıl ekleyecek miyiz üstad?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
(düzenlendi)

Ayrıca poliçeme e devletten baktığımda Güneş Sigortanın hazırladığı poliçede "Tarife Basamak Kodu   5"  yazıyor. Bu iyi bir şey mi?

Gerekli bilgiyi şu adreste buldum.

7 kademe var. İlk kez sigorta yaptıranlar 4'ten başlıyor. Hasarsızlık arttıkça 5 6 7 diye yükseliyor. Hasar olursa da kod düşüyormuş anlaşılan.

tarihinde Emre Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Muayeneyi de öğrenmişin.

Ayrıca poliçeme e devletten baktığımda Güneş Sigortanın hazırladığı poliçede "Tarife Basamak Kodu 5" yazıyor. Bu iyi bir şey mi?

Gerekli bilgiyi şu adreste buldum.

7 kademe var. İlk kez sigorta yaptıranlar 4'ten başlıyor. Hasarsızlık arttıkça 5 6 7 diye yükseliyor. Hasar olursa da kod düşüyormuş anlaşılan.

Senden kötü 4 kademe. Senden iyi 2 kademe var.

Ona göre hesap et.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...