İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

Ahmet Sarıca

geçen sene 250 tl olan trafik sigortam bu sene 900 küsur olmuş(ufak bi kaza sonucu).bu kadar artış normal mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

6. Basamakta böyle 7. De olacakları hayal edemiyorum [emoji23]

7. basamak indirimin son noktasıdır.. 

Ancak Allianz mesela.. kaç yıldır 7. basamakta olduğuna da bakar :)

geçen sene 250 tl olan trafik sigortam bu sene 900 küsur olmuş(ufak bi kaza sonucu).bu kadar artış normal mi?

Bulunduğunuz basamağa göre çok normal.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Teklifler içinde en uygunu ergo, aldığım 2007 Mondeo ya 390 tl çıkarttı.

3 Ay evvel Linea ya 320 tl ye yaptırmıştım.

Kasko ise 150 tl farkla yıl sonuna kadar eskisi üzerinden gidecek. Yıl başında tekrar bakıcaz artık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yine cok,yine cok. Umarim duzenlenir bu sistem.

Düzelmez bu sistem. çünkü olması gereken bu... 

Kaç liralık üretim yaptığımı kaç liralık hasar ödediğimi sürekli kontrol ediyorum.. Hala bu fiyatlarla kar ettiremedim şirketime.. 

Zarar ateşten gömlektir.. kimse gitmek istemez.. 

Giyen yanar..

Giydiren de yanar, ucuz şirketlere prim vermeyin, sonuçta pahalıya mal olur size.. 

(Tamamen tecrübe ve deneyimlere göre yapılan bir yorumdur) 

Teklifler içinde en uygunu ergo, aldığım 2007 Mondeo ya 390 tl çıkarttı.

Ergo yıllardır pahalı politika uyguluyordu ve ciddi portföy kaybetti.. Doldurmaya çalışıyor şu an.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Sarıca

7. basamak indirimin son noktasıdır.. 

Ancak Allianz mesela.. kaç yıldır 7. basamakta olduğuna da bakar :)

Bulunduğunuz basamağa göre çok normal.. 

peki bu artışın sebebi zamlar mı yoksa kaza mı? yeni sigorta yaptırsaydım 2000 focusa ne kadar bir ücret çıkardı ortalama?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

peki bu artışın sebebi zamlar mı yoksa kaza mı? yeni sigorta yaptırsaydım 2000 focusa ne kadar bir ücret çıkardı ortalama?

Zam ama, sebebi var. Sebep tabi ki kazalar.. Geçen gün başka bir konuda yazdım.. 150-200 liralara poliçe yapıp para kazanmak daha doğrusu zarar etmemek imkansız..

Sigorta şirketlerinin bu güne kadarki mantığı, 

Trafik sigortasını ucuz yapıp müşteri bulalım.. Bu müşteriye kasko yapalım, yangın poliçesi yapalım, hayat, sağlık poliçesi yapalım, bunlardan kazanalım idi.. Ancak anladılar ki, para için gelen müşteri, gelecek yıl daha ucuz olan şirkete gidiyor veya diğer poliçelerini de ucuz olan şirketlerden alıyor.. 

Yani herkes zarar ettiği ile kalıyor.. 

Bunu gördü şirketler, Ege'nin batması ve bir kaç şirketin daha zor durumda olması gözlerini açmalarına sebep oldu..

Ayrıca müşteri geliş gidişlerini müşterinin neyi tercih ettiğini görmeye başladılar..

Fiyatlarda iyileşme beklemeyin bence ve bu fiyatlara alışın.. 

Dönem dönem ucuz yapanlar her zaman olacaktır.. Dönemsel ucuz yapanlar tercih edilebilir ama, sürekli ucuz yapan bir şirketi asla tercih etmeyin. 

Geçen hafta Sani bir soru sordu... 

Abi dedi, araç çalınmış sigorta şirketi, araç; park için ayrılmış olan bir yerde park edilmiş olmadığı için dosyayı red etmiş.. Bu olabilir mi.. ?

Bir başka örnek... 

Dört arkadaş bir yemeğe gidiyorsunuz, 3'ü alkol alıyor birisi ben arabayı kullanayım diye alkol almıyor ve kaza yapıyorlar, hepsi yaralı.. üçünde alkol tespit ediliyor.. birisinde alkol yok.. 

Haliyle sürücü alkol almayan kişi ve ben kullanıyordum aracı diyor.. 

Dosya red... 

Gerekçe aynen şöyle, sürücü olduğunu iddia eden kişi o an aracı kullanan kişi olduğunu ispat etsin, belki de diğer üç kişiden birisi kullanıyordu..

Dava yolu açıktır..

Her şeyin bir mantığı vardır.. 5 litre Ayçiçek yağının mantıklı fiyatı 20-24 lira aralığıdır.. Bir marka bu yağı 15 liraya satarsa alır mısınız.. Ben almam..

Ha 30 liraya satanı da almam.. Benim şu anki mantığıma göre yağın olması gereken fiyat aralığı 20-24 lira arasıdır.. 

Çünkü sürekli marketlerdeyim ve görüyorum.. ortalama mantıklı fiyat budur.. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Araba kullamayı bilmiyor millet. Aracı kaldırabilen oldum sanıyor. Sinyal vermektek aciz. Kazasız araç bulmak çok zor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı
clear.gifclear.gifclear.gif
- Kaskonuz - 619 TL - 8 Ay taksit - Fiesta 2008‏

İkame araç
Hasar Servisi- Sadece HSBC müşterilerine hizmet sağlayan büyük bir  hasar ekibi bulunmaktadır.
Anlaşmalı / Anlaşmasız servisayrımı yapılmamaktadır
Kaza haricinde lastik patlamasıdurumunda lastik değişimiişçiliği ücretsiz sağlanmaktadır.
Benzin bitmesidurumunda çekici ile en yakın benzinliğe ücretsiz taşınması hizmetimiz var.
Araç camının kırılmasıdurumunda yılda 1 kere oluşacak cam hasarında hasarsızlık indirimi bozulmamaktadır.
Hatalı akaryakıtdolumu ile karşı karşıya kalınan durumlarda kaskodan 2.500 TL ye kadar hasarsızlığı bozmadan hasar ödemesi yapılıyor.
Aracın anahtar ile çalınmasıdurumunda araç bedelinin %80’i oranında hasar ödemesi yapılıyor.
444 1 244nolu call center hattından  7/24Hizmet

ile diğer firmaların yarısı oranında gelen ahlaksız teklife kayıtsız kalamadım..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Telefon numarasından anladığım kadarıyla AIG..

Hayırlı olsun :) 

clear.gifclear.gifclear.gif

Hasar Servisi- Sadece HSBC müşterilerine hizmet sağlayan büyük bir  hasar ekibi bulunmaktadır.

Burayı anlamadım. .siz anladınız mı ?

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

ben sorduğumda aıg ye ayrı hsbc müşterilerine ayrı olmak üzere takımları varmış gibi bişiler anlatmaya çalıştı sonra konu değişti :)

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

HSBC Türkiye den çıkıyor aman dikkat

volkan önerin için sağol ama neye dikkat etmem gerekiyor ki?

aynı bankaya yaklaşık 27 bin borcum kaldı . temlik ettiririm :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ben sorduğumda aıg ye ayrı hsbc müşterilerine ayrı olmak üzere takımları varmış gibi bişiler anlatmaya çalıştı sonra konu değişti :)

Evet...  Hava da kötü bugün.. yağdı yağacak :)

En kestirme laf değiştirme yollarından biri :D 

Kim yaptı poliçeyi ?  Banka personeli mi ?

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

evet şimdi telefon ettim ve yarın poliçenin geleceğini söylediler. lakin bende çok sevdiğim bir abimden sizden iyi olmasın yaptırmak için elimden geleni yapmaya çalıştım aradaki fark 100 200 olsa hiçbakmadan yaptırırdım (ankara siğortaya bile razıydım ama olmadı ). geçen sene yanlış hatırlamıyorsam 550- 575 olan rakam 1100 tl ye çıkınca  ki bu teklifi ben istemedim direk banka yapınca çevredede bu işlere sarabilecek yeterince avukat mevcut olunca yaptırdım. inşallah kullanmak nasip olmaz..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Akşam bir kaza yaptınız ve acentenizin görüşünü almanız gerekti.. 

Kimi arayacaksınız.. O sevdiğiniz abinizi arayacaksınız değil mi :)

Bankacı ya cebini vermedi size yada saat 5'ten sonra kapatacak telefonunu.. 

Yanlış yapmışsınız..

Sigorta acenteden alınmalı.. O poliçeyi size satan, sattıklarının en az yarısının ne işe yaradığını bilmiyor olabilir..

Bilenleri tenzih ederim ama durum bu.. Her gün örneklerini görüyoruz, ihtiyari mali mesuliyeti kaç lira girdiniz bu teklifte dediğimde, o ne ki ?

Cevabını duymak bizi tedirgin ediyor.. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

ayın 19 unda (cumartesi) sigorta bitmiş.

önceki günlerde sigortacım beni aradığında 220 tl ye ankara sigortaya  yaptırabiliriz demişti.

bende hafta sonu işim olması sonucu belki bayram önü araç satılır ümidiyle pek umursamadım.

pazartesi gitiiğimde ise sigortanın 280 lira olduğunu  duyunca şaşırdım.

efendin neymiş sigorta teklifleri günlük  değişiyormuş birde bayram önü yüksek çıkabilir dendi.

246 ya marphre sigortaya yaptırmak zorunda kaldık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

%5 i gecikme cezasıdır... 

Geri kalanı artıştır veya bir hata yapmış.. sonra fark etmiştir.. 

Allianz'da her ay başı fiyat güncellenir.. Axa'da her ayın 10. günü fiyatlar güncellenir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

%5 i gecikme cezasıdır... 

Geri kalanı artıştır veya bir hata yapmış.. sonra fark etmiştir.. 

Allianz'da her ay başı fiyat güncellenir.. Axa'da her ayın 10. günü fiyatlar güncellenir.. 

Mehmet abi izin verirsen bir soru sormak istiyorum. Trafik sigortası fiyatları yaşa (30 yaş ve üstü gibi), kişinin daha önce araç sahibi olup olmamasına (ruhsat sahibi)  göre değişkenlik gösteriyor mu acaba? Gösteriyorsa arada fark çok yüksek oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abi izin verirsen bir soru sormak istiyorum. Trafik sigortası fiyatları yaşa (30 yaş ve üstü gibi), kişinin daha önce araç sahibi olup olmamasına (ruhsat sahibi)  göre değişkenlik gösteriyor mu acaba? Gösteriyorsa arada fark çok yüksek oluyor mu?

30 yaş diye bir sınır yok Doğuş Bey.. Her yaşın fiyatı değişik.. 

Risk 18 yaşta en yüksek ve sona doğru düşerek gidiyor.. Fiyatlar da aynı şekilde.. yaşla ters orantılı olarak değişiyor.. 

İşi bilen şirketler 30'a yakın kriterle fiyatlama yapıyor.

Daha önce aracı varsa ve hasarsız ise zaten indirimi vardır ve buna göre fiyatlandırılacaktır..

İndirim kazanamadan alıp satmış ise bir etkisi olmayacaktır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

30 yaş diye bir sınır yok Doğuş Bey.. Her yaşın fiyatı değişik.. 

Risk 18 yaşta en yüksek ve sona doğru düşerek gidiyor.. Fiyatlar da aynı şekilde.. yaşla ters orantılı olarak değişiyor.. 

İşi bilen şirketler 30'a yakın kriterle fiyatlama yapıyor.

Daha önce aracı varsa ve hasarsız ise zaten indirimi vardır ve buna göre fiyatlandırılacaktır..

İndirim kazanamadan alıp satmış ise bir etkisi olmayacaktır..

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Benim gördüğüm kadarı ile 5-6 sene öncesine kadar müşteri memnuniyeti sigorta firmaları için oldukça önemli idi . Sigorta dolandırıcılarının artması sonucu şirketler bireysel müşterilerini o dolandırıcılar ile aynı yere koyuyor yada tespit edemediği dosyaları düzgün müşterilerden çıkarıyor gibi bir durum oluştu sanki . Eskiden kaza yaptığımda aracımı ustama bırakır giderdim veya büyük bir kaza olduğunda hiç uğraşmazdık . Mesela içki içeceğim zaman eşim kullanıyor aracı ben sağda oturuyorum , olması gereken'de bu . Kaza anında sigorta şirketim bana problem çıkarıp beni karşısına alacaksa bu kurunun yanında yaşı'da yakmak gibi bir şey oluyor .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet Ali malesef, kurunun yanında yaşlar da yanıyor.. 

Bir çok şeyi tespit etmek mümkün değil, bu sebeple zarar herkese dağıtılıyor... 

Örnek, yaşı genç olanların primleri yüksek çıkıyor, bunu duyan hemen babasına satış yapıyor.. Bu sefer ne oluyor :)

Babaların primi artıyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Generali gecen sene 220 civari fiyat verdi. Bu fiyattan sabitleme yapip 2015 yilinda bu fiyata gore teklif verecegiz demisler di

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Geçen sene 222 tl ödedigim trafik sigortasına bu sene(geçen hafta) 335 tl ödedim. Bu kadar artış olurmu, kaza yapanlar ve sigorta şirketlerine yüksek fatura çıkartanlar yüzünden biz neden yüksek trafik sigortası ödemek zorunda kalıyoruz.
Demekki hasarsızlık indi​rimim olmasa 500-600 tl rakam çıkartıcaklar.

Kaskoda normal artış var ama. geçen sene 435 tl'di bu sene 485 ödedim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...