İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

Akan Belen

2010 focus tdci trafik sigortası 177 tl kasko 630 tl gecen hafta yaptırdım

Sanki bedava olmuş bu rakamlar :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet bey,

980 Lira'ya "Genişletilmiş Kasko", 860 Lira'ya da Zorunlu Trafik Sigortası yaptırdık. Firma Anadolu Sigorta. Sizce rakamlar nasıl, değerlendirebilir misiniz?

Kasko iyi ama trafik uçuk olmuş...

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Sanki bedava olmuş bu rakamlar :shok:

Araç babamın üstüne 170 tl + 600 ödedik kredi kartına 12 taksitle :)

Yorum bağlantısı
Hamit Sakarya

Bende önümüzdeki hafta kasko yaptırmam lazım haftaya bitiyor.Hadi hayırlısı umarım iyibir fiyat alırız.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Araç babamın üstüne 170 tl + 600 ödedik kredi kartına 12 taksitle :)

Kaskonuz hangi şirketten ve poliçe ismi nedir? 2010 araç için 600 TL. çok düşük bir fiyat ya hasarsızlık kademeniz yüksek (daha önceki araçtan falan aktarılarak devam etmiş vs.) ya da teminatlarda birşey var gibi geldi bana..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Kaskonuz hangi şirketten ve poliçe ismi nedir? 2010 araç için 600 TL. çok düşük bir fiyat ya hasarsızlık kademeniz yüksek (daha önceki araçtan falan aktarılarak devam etmiş vs.) ya da teminatlarda birşey var gibi geldi bana..

groupama sigorta elit kasko tam kapsamlı diye biliyorum.4. yenileme hiç hasar olmadı bugüne kadar.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

zorunlu trafik sigortaları çok uçuk oldu.

hele bir de ufak hasarlı bir kazaya karıştıysan vay haline.

sanırım tamir parasını senden çıkartıyorlar.

geçen zaman babam ufak bir çarpma olayına karıştı

bu sene 720 lira sigorta çıktı.

bu zorunlu trafik siğorta olayına devlet el atmalı.

bütün masrafı ben ödeyeceksem sigorta yaptırmanın mantığı yok gibime geliyor.

yada herkes kasko yaptırsın.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

groupama sigorta elit kasko tam kapsamlı diye biliyorum.4. yenileme hiç hasar olmadı bugüne kadar.

4. yenileme ise tamamdır..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

zorunlu trafik sigortaları çok uçuk oldu.

hele bir de ufak hasarlı bir kazaya karıştıysan vay haline.

sanırım tamir parasını senden çıkartıyorlar.

geçen zaman babam ufak bir çarpma olayına karıştı

bu sene 720 lira sigorta çıktı.

bu zorunlu trafik siğorta olayına devlet el atmalı.

bütün masrafı ben ödeyeceksem sigorta yaptırmanın mantığı yok gibime geliyor.

yada herkes kasko yaptırsın.

Bir ölümlü kazanın tazminatını ödemek için Nevşehir'de 1700 tane poliçe yapmam ve bu 1700 poliçenin hiç hasar almaması lazım...

Bunları ne yapacağız... :)

Kısaca, hiç kimse kar etmediği işi yapmaz, yapsa da uzun süre yapamaz zaten... Şu bir gerçektir ki, trafik sigortasında şirketler hep zarar etti..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Yaklaşık 4-5 acenteden fiyat aldık, malesef trafikte hep aynı rakamlar çıkarıldı. Kaskoda ise en uygun bu çıktı. Sanırım model yılının 2005 ve aracın da kamyonet olmasından kaynaklı.

Banada yüksek geldi.Aynı aracın 2010 modelini Mart/2013'de 714 liraya kaskolattım.Araç şirket adına kayıtlı ama %40 hasarsızlığımız var.

Trafik sigortasını ise aynı tarihte 560 liraya yaptırdım %20 hasarsızlık ile.

Şimdi aklıma geldi bu sigorta yasası değişikliği Nisan başında idi acaba o yüzden olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

Bir ölümlü kazanın tazminatını ödemek için Nevşehir'de 1700 tane poliçe yapmam ve bu 1700 poliçenin hiç hasar almaması lazım...

Bunları ne yapacağız... :)

Kısaca, hiç kimse kar etmediği işi yapmaz, yapsa da uzun süre yapamaz zaten... Şu bir gerçektir ki, trafik sigortasında şirketler hep zarar etti..

peki o zaman herkes zorunlu kasko yaptırsın.

zorunlu trafik sigortası kalksın.

kasko fiyatı kadar zorunlu trafik sigortası ödemek üzücü geldi :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Herkes kasko yapsın, trafik kalksın tamam ama sanırım şöyle de bir durum var; Trafik sigortası karşı tarafın hasarını ödüyor, eğer teminat limitinin üstünde bir hasar olursa kasko da o kısmını trafiğin kaldığı yerden ödüyor. Kendi hasarı için sigorta ettirene de ayrıca tazminatı ödüyor kasko. Eğer zorunlu trafik kalkarsa kaskonun üzerindeki karşı tarafa ödenen hasar tazminatı yükü artacağından fiyatları da artacaktır bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Rakamsal olarak bir şey değişmez...

Sadece çeşit sayısı azalır...

Sonuçta trafik sigortası teminatları kasko poliçesine girmiş olacaktır ve bedeli alınacaktır..

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

goupama 2007 focusuma %50 indirimle 1500 lira dedi kafayı yemişler.

Çok yüksek fiyat vermişler size yaşınız genç sanırım

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

2008 pug 207 1.6 otomatik aracıma gelen kasko teklifleri

% 65 hasarsızlık indirimi uygulanmaktadır.

groupama genişletilmiş süper kasko 685,44 TL

anadolu genişletilmiş kasko 915,00 TL

Yorum bağlantısı
Emre Alliş

2008 Opel astra için trafik sigortası 06 plakalı, 281 Tl Güneş sigorta, 295 axa sigorta,

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

yas 30 8 yıllık ehlıyetım var kazam yok muhendisim daha ne istiyorlar :D

Yaş 30 gibi durmuyor.. Allah uzun ömür versin, ben 2013 gibi görüyorum... Profilinizi düzeltin lütfen..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Merhabalar,

Benim 2006 model fiesta için %50 hasarsızlık indirimli olarak 600 TL fiyat verdiler, uygun mudur ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Merhabalar, Benim 2006 model fiesta için %50 hasarsızlık indirimli olarak 600 TL fiyat verdiler, uygun mudur ?

İstanbul, Fiesta, 1982 doğum, % 50 indirim ile 600 lira iyi fiyat..

02.05.2013 tarihinde 670tl ye yaptırmıs olduğum sgortayı 17,05,2013 tarihinde aracın satısı nedeniyle iadesini istedim.iade bugun 626tl olarak gercekleşmiş.15 gunde 44tl cok değilmi.bir acayiplik mi var bu işte..

Satıl tarihi + 10 gün..

Yani iptal tarihi satış tarihinizden 10 gün sonrasıdır.. Dolayısı ile normal çünkü günlüğü 1,8 liraya geliyor..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

teşekkür ederim Mehmet abi.cahilliğimi maruz görün.peki karşı taraf aracı satın aldı.aldığı tarihin 3 günü kaza yaptı.benim sigorta bu karşı tarafın hasarını karşılarmı?

Rica ederim..

Eski sahip adına düzenlenmiş olan trafik poliçesi satış tarihinden 10 gün sonrasına kadar teminat vermeye devam eder.. Yani karşılar..

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

2008 Focus Axa 37 plaka 218 tl'cik. Geçen sene 168'e yaptırmıştım, vatana millete hayırlı olsun :)

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

istanbul plakalı 79 model anadolun en üst kademe hasarsızlıklı trafiği 399 tl:)

sürücü yaşı 50...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Arif Doğan
(düzenlendi)

Geçen yıl %10 hasarsızlık indirimiyle AXA sigortadan yaptırmıştım;

Şimdi (servisten) aldığım fiyatlar;

AXA > 220 TL

Allianz > 202 TL

Mehmet Abi, sence hangisinden devam etmeli , önümüzdeki yılı da düşünerek Axa ile devam edip hasarsızlık indirimini mi yükseltmeli Allianz'a mı geçmeli ?

tarihinde Arif Doğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğukan Çoktay

arkadaşlar 2001 model ford ka aracaımın 07.07.2013 te trafik sigortası bitiyor. bir kaç yerden teklif aldım 630 lira dediler.bu fiyat çok değilmi arkadaşlar.aracın bu yıl kazası da olmadı.yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçen yıl %10 hasarsızlık indirimiyle AXA sigortadan yaptırmıştım;

Şimdi (servisten) aldığım fiyatlar;

AXA > 220 TL

Allianz > 202 TL

Mehmet Abi, sence hangisinden devam etmeli , önümüzdeki yılı da düşünerek Axa ile devam edip hasarsızlık indirimini mi yükseltmeli Allianz'a mı geçmeli ?

Tabiki allianza geçilmeli. İndirimlerinizde sorun olmaz. Firma değiştirebilirsin.

arkadaşlar 2001 model ford ka aracaımın 07.07.2013 te trafik sigortası bitiyor. bir kaç yerden teklif aldım 630 lira dediler.bu fiyat çok değilmi arkadaşlar.aracın bu yıl kazası da olmadı.yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

Yaşınız kaç ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...