İçeriğe Yönlendir

Beyaz Eşya... Arçelik Mi ? Siemens Mi ?

Volkan Turkmen

Recommended Posts

Oğuzhan Polat

Yerli aracımız pek var denemez D sınıfı. Vardı da almadık mı?

Keza yeni CHR ya da akabinde gelecek CH-S ya da D-HR peşindeyim plug in.

aracıma iyi bakmaya çalışır, sık değiştirmem. En azından şimdiye kadar. Gavurda çok değiştirdim.

Tasarruflu giderim, har vurup harman savurmam.

Konfeksiyonda özellikle bakarım yerli mi diye.

İnsan kalitemiz o adamların seviyesine gelirse malımız da o seviyeye gelir.

Bu konuda haklisiniz hocam.
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yenge hangisini istiyorsa o olsun. Size bırakıyorsa arçelik olsun. Siemens sonuçta sizin paranızı götürüp almanyaya vergi diye ödeyecek. Dışarı çıkan her 6500 dolar ülkemizde 1 kişinin işsiz kalmasını sağlıyor.

En makul yanıt.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen

Kıymetli arkadaşlar, bu arada ( Koç Vakfı'nın bende hakkı çok bu nedenle) Arçelik'ten yana tercihimi kullanma kararı aldım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Arçeliğin kurutmalı son modeli oldukça başarılı. Ben adamlarla proje de yaptım. "Hocam bu makine çok güzel oldu" demişlerdi. yoğuşmalı model. Çamaşır m  fabrikası çayırovada bizim okulun karşısı.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bulaşık makinesinde 3 sepetli meselesi var o avantaj olabilir. marka bağımsız. Bu durumda üstte, ortada ve altta döner jet oluyor. bazılarında sadece ortada ve altta oluyor. farkını test edip ölçmedim ama sanki 3 lü daha iyi. model numarasını bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
(düzenlendi)

Siemens.

tarihinde Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Anlamadığım nokta bu iki markanın fiyatları nasıl oluyor. Ya Siemens'te büyük indirim var ya da Arçelik yerli üretim olmasına rağmen hakikaten pahalı satıyor. 

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Uzun vadede yedek parça ve servis konusundaki açık ara farktan ötürü tereddütsüz Arçelik.

Siemens i genel olarak daha kaliteli buluyorum, ancak toplamda kesinlikle Arçelik seçimi çok daha mantıklı...

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

6 senedir Arçelik çamaşır makinesi kullanıyorum. 2 kere tamir gördü. 1. sinde öndeki lcd ekranı bozuldu. 2.sinde program seçme düğmesi bozuldu. şu anda acayip bi gıcırtı sesi var. Bi daha Arçelik almam.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Anlamadığım nokta bu iki markanın fiyatları nasıl oluyor. Ya Siemens'te büyük indirim var ya da Arçelik yerli üretim olmasına rağmen hakikaten pahalı satıyor.

Biri trendline öteki comfortline olabilir. İşin şakası bir tarafa beyaz eşya şans işi. Bence Arçelik alın, benim evde hepsi Siemens'ti buzdolabının alt bölümü arada donduruyor, bulaşık makinesi bir defa su almadı masraf açtı, ocaklı fırını beş para etmezdi attım yerine Beko aldım eskiye göre mükemmel iş çıkarıyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

İnşallah gün gelir ithal ürünlerin seviyesine ulaşırız da yerli olduğu için değilde en kaliteli olduğu için tercih ederiz.Merso da petlas vardır diye tahmin ediyorum malum yerli :)

Petlas ı seviyorum, lakin kötü bir anım var kendisi ile Petlas şu an benim için sadece yerli, ikinci kısmıda tamam oldu mu, direk alırım. Traktör üm olsa Petlas harici takmam.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

kendiniz seçipte risk almayın. hanımın istediğini alın :D

Bence en iyi cevap bu olmalı.  :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen
(düzenlendi)

10 yıl önce Evlenirken aynı sorular vardı hep kafamda ; memur olmamdan dolayı servis önemliydi benim için! 7 yıl garanti yaptırarak hepsini arçelik aldım beyaz eşyaların. Bir kaç küçük sorun yaşadik ama servis müşteri memnuniyeti cok iyi; arçelik bizi hiç uzmedi. Geçenlerde kendileri aradı buzdolabının bir parçası varmış, 10 yılı doldurunca değiştirilmesi gereken ücretsiz değiştirdiler! Hala da sorunsuz kullanıyorum hepsini...

Ama bütün bu olumlu yanlarina rağmen hanım bundan sonra hepsini bosch alacam dedi

tarihinde Selçuk Özmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bir Alman böyle bir soru sormaz, alacağı şey kesin Alman malıdır, en ufak bir şeyde de balkona bayrak asmaz, icraata bakar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Farklı bir öneri sunayım bence Hotpoint. Hem fiyat olarak daha ucuz hemde muadillerine göre daha kaliteli. Serviste sıkıntı değil. Çözüm merkezi gayet iyi. Gelen buzdolabımda yan panelinde parmak ucu kadar göçük vardı, bundan dolayı +2 yıl garanti verdiler. Eşya alırken tüm markalara baktım. Ankastre dışında herşeyi hotpoint aldım. Ankastre Beko aldım fiyattan dolayı. Arçelik, beko, vestel, bosh bunlar eski kalitesinde değil. Samsung - Hotpoint tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence siemens.. Evde ki kulandığımız bir çok eşya Arçelik olmasına rağmen siemens diyorum. Sebebi şu ; Arçelik servis olsa ne olmasa ne sıkıntı olduğu zaman gelip bakıyorlar ve bunlar böyle ağbii deyip gidiyorlar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

BSH grubunun (Bosch, Siemens) yerli üretimleriyle alman üretimleri arasında kalite farkı var.Gönül ister ki en iyisinden Bosch alalım ama beyaz eşyada Arçelik ve Beko kalitesi gayet yeterli, böyle yerli markalar varken gidip almana para vermem. 1 ay önce hepsini Beko'dan aldım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
(düzenlendi)

Beyaz eşya şans işidir. Ana markalar arasında çok fark yok bence. Önemli olan sorun yaşadığınızda alacağınız yardımın hızı. Ben beyaz eşyamı alırken BSH grubuna servis bakan sıra var diyerek halamı bozulan buzdolabı için 4 gün bekletmişti. Buzdolabı için 4 gün beklemek mesele. Oturduğunuz bölgede oturan arkadaş/komşu varsa onlardan da servis tecrübeleri hakkında bilgi edinin..

tarihinde Baha Kanberoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Başkan ne kadar indirimin var koç grubu çalışanı olduğu için

Pek öyle bir indirim yok aslında, bayiler daha ucuza bile veriyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...