İçeriğe Yönlendir

Beyaz Eşya... Arçelik Mi ? Siemens Mi ?

Volkan Turkmen

Recommended Posts

Volkan Turkmen

Arkadaşlar merhaba,

Beyaz eşyada Arçelik ve Siemens modellerinden beğendik.

(Buzdolabı, çamaşır, bulaşık, fırın, ocak, davlumbaz)

Toplam fiyat her ikisinde de aynı....

Sizce hangi markayı tercih etmeliyim ?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Evdeki tüm beyaz eşyaları siemens olan biri olarak ben siemens diyorum 3 yıl oldu evleneli maşallah hiçbirinde bir sorun olmadı şimdiye kadar uzan vadede göreceğiz performanslarını . 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

30 yıldır hep beyaz eşyalarımız Arçelik.

Hem yerli malı hem kaliteli. Servis her yerde var ve ucuz.

Ben 10 yıldır aynı beyaz eşyaları kullanıyorum hepsi Arçelik. El mikseri dahil. Bir tanesi bile bozulmadı maaşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aynı para ise kesinlikle siemens. Arçelik yerli olmasına rağmen ithal markalardan pahalı satılıyor...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hatta babamların evlenirken aldığı 36 yıllık buz dolabı, köyde hala çalışıyor.

Bir kere servise bile gitmedi.

Yorum bağlantısı
Ömer Budak
(düzenlendi)

Bence kalite siemens , servis arçelik. 

Soru biraz Ford mu (ya da Avrupa başka marka) şahin mi gibi olmuş  :)

Cevap da Avrupa kaliteli ancak sanayiye düşersen Şahin avantajlı şeklinde  ;)

Not : Esasen yerliden yanı olmayı istiyor gönül ancak Arçelik maalesef eski kalitesinde değil son 10 - 15 yıldır...

tarihinde Ömer Budak tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Arçelik ya da beko. aslında beko.

Almanya'ya dambara yapıp sonra siemens alamayız. Arçelik alacağız.  

Milliyetçilikte facebook da mangalda kül bırakmamakla olmaz.  Ahmet'in Mehmet'n Ayşe'nin emeği para edecek.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 13
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Evlenirken 20 küsur sene önce buzdolabınıVestel almıştım. Kısa sürede atıp Bosch aldık. Çok memnun değildik ama idare ediyordu. Bir tatile gidişimizde dolap bozulmuş. Buzluktaki donmuş hindi çözülüp kurtlanmış. Felaket bir koku vardı. Servis dolabı tamire geldi. Bunun tamiri basit ama koku aslagitnez dedi. O dolabı da atıp, Arçelik aldık. 7 senedir ufak tefek arıza dışında performansı fena değil.

Bulaşık makinemiz Aygaz, Çamaşır makinemiz Arçelik. Buzdolabını tamire gelen servis sakın bu çamaşır makinasını değiştirme, Arçelik eskiden bunları Siemens'e yaptırıyordu. Çelik tamburdur bu, şimdiklikerin içleri hep plastik demişti. Geçenkerde Aygaz Bulaşık makinamızın kapsğının içindeki plaka dikkatimi çejti. Siemens yazıyor. Bulaşık ve çamaşır makinalarımız şeytan kulağına kurşun, hiç sorunsuz çalışıyorlar. Üstlerine baksan biri Arçelik, diğeri Aygaz ama yürekleri Siemens.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

arcelik kesinlikle. biz yayla evine bosch (siemens servisi ayni) bulaşık makinası aldın elektrik dalgalanmasından garanti bittiği ay ana kartı yandı 350tl fiyat çıkardı servis. yenisi 550tl olunca. arçelikten yenisini aldık arçeliğin ayni parçası 60tl.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

BSH grubu ürünler Bosch Siemens Profilo aynıdır. Siemens kullanıyorum beyaz eşyada şimdilik memnunum 7 yıl garanti de hediye verdiler demek ki güveniyorlar. Soruya cevaben para varsa Miele aksi durumda Bosch veye Siemens derim Arçelik kalbur altıdır Almanlara göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat

Arçelik markasını kaliteli diye tavsiye edenleri tenzih ederim ama sırf yerli mali diye tavsiye edenler acaba foruma girdikleri telefonda yerli marka mi merak ettim doğrusu.Yerli diye tercih ettiğim vestel venüs marka telefondan sonra şunu anladım yerli markalar ne zaman ithal ürünler kadar kalite sunana kadar bu konuda milliyetci davranamamak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

biri simens olacak sa;

bulaşık simens 

buz dolabı lg
çamaşır samsung

fırın bosch

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Milliyetçilikte facebook da mangalda kül bırakmamakla olmaz. Ahmet'in Mehmet'n Ayşe'nin emeği para edecek.

Almanla aynı kalitede üretsin gözü kapalı alırım.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Almanla aynı kalitede üretsin gözü kapalı alırım.

Sen de Alman gibi çalış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Boga

siemens kullanıyorum ürünleri ilk aldığımda 7 yıl garanti yaptırdım. 4 yıldır tek sorun bulaşık makinasının inox yüzeylerinde paslanma oldu.

servis tereddütsüz değiştirdi. kronikmiş. onun dışında gayet memnunuz.

arçelik kullanan yakınlarım var henüz ciddii sorun yaşayan olmadı,

bugün alacak olsam yine siemens tercih ederdim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

17 yıldır Beko aynı çamaşır makinesini kullanıyorum. türkiyeye geldiğimde aldım. bir dhaa ne servis ne bakım.

Babamın 5500 arçelik makine 30 yıllık keza bulaşık makinesi de.

Yine 17 yıllık BEKO fırınım var. 

batı hayranlığı nedir?

not: bulaşık makinesi de 17 yıllık ama kiraladığım evde kaldı kiracı kullanmaya devam etti sonra sıkıldı depoda şimdi. 

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Boga

Milliyetçilikte facebook da mangalda kül bırakmamakla olmaz.  Ahmet'in Mehmet'n Ayşe'nin emeği para edecek.

Mehmet hocam, siemens fabrika&satış &servis departmanlarında emek eden Ahmet Mehmet Ayşelerin emeği çöp mü_?

milli duygularımız alman arabalara övgüler dizerkende kabarırsa daha inandırıcı olur...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Siemens / Bosch / Profilo bunlar arasından hangisini alırsanız alın ama ithal olanı seçin başınız ağrımaz. Aynı özelliklerde aynı kalitede ki ürün profiloda en uygun fiyatlısıdır.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Sen de Alman gibi çalış.

Çinli haftanın 7 günü, günde 12 saat çalışıyor ve 4 saat uyuyor.
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat

Mehmet hocam, siemens fabrika&satış &servis departmanlarında emek eden Ahmet Mehmet Ayşelerin emeği çöp mü_?

milli duygularımız alman arabalara övgüler dizerkende kabarırsa daha inandırıcı olur...

Çok doğru tespit.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...