İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 - 1. Ve 2. Viteste Gaz Vermezken Oluşan Sorun

Derviş Dursun

Recommended Posts

Suat YAPICI

Demekki olay buji ve kablolarda değil onu eledik diyosun şu oksijen sensörü kafama takıldı.Acaba onunla alakalımı diyorum olmazsa yarın bir usta var daha önce bu sorunu yaşamış ve çözmüş onun yanına gidicem

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Demekki olay buji ve kablolarda değil onu eledik diyosun şu oksijen sensörü kafama takıldı.Acaba onunla alakalımı diyorum olmazsa yarın bir usta var daha önce bu sorunu yaşamış ve çözmüş onun yanına gidicem

Diğer arabamda daha farklı tekleme vardı. 1 ve 2 viteste herhangi bir durumda gaz versemde ayağımı çekip kompresöre biraksamda tekleme yapıyordu. O zaman oksijen sensörünü değişmiştim ama bişey degismemisti. Gerçi sorun farklı sonuçta, olabilirde. Kontrol edilmesi lazım. Rektefe zamanı sökülen ve oynanan bir parça, belkide değerini kaybetti, can çekişiyordu
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Olabilir yarın bu işe bir el atıcam bakalım sonucu bildirirm

En azından kontrol edip sağlam olup olmadığına bakarlar. Her ay bir şeyi değiştirip bakabiliyorum ancak. Valla bulsakta kurtulsak artık
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bu arada sorun ondaysa bunun orjinalide yok. Şansımıza o çıkar, bu seferde parça bulamayız :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hego ların tümünü bosch üretir. bulunur yani. soketi farklı olablir ona da üstün kes yapıştır tekniği yapılır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

hego ların tümünü bosch üretir. bulunur yani. soketi farklı olablir ona da üstün kes yapıştır tekniği yapılır

Boschun ürettiği hego universaldir bazı fordlar kabul etmeyebiliyor arıza ışığı yanabilir. Focustan fabrikasyon çıkanlar japon ngk ntk idi.
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Süpersin abi teşekkür ederim. Motorcraft falan diye yorulmaya gerek yok o halde, sevindim
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
(düzenlendi)

Birde bu Sensör arızalıysa pc de falan mutlaka arıza kodu verir diye biliyorum. O kadar bağlattım pc ye, kendimde baglandım hiç arıza kodu falan vermedi.

tarihinde Derviş Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Bunu gördüm de otosan diyor o yüzden bilemedim. Otosanda ayrı bir marka oluyor galiba

Gerçekten bu ürün otosan ise, otosan ürünleri orjinal ürün oluyor, fomoco gibi.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Gerçekten bu ürün otosan ise, otosan ürünleri orjinal ürün oluyor, fomoco gibi.

Öyleyse eğer 133 liraya bedava. Ama arıza kodu vermiyor o takıldı şimdide aklıma.
Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Öyleyse eğer 133 liraya bedava. Ama arıza kodu vermiyor o takıldı şimdide aklıma.

Bizim arabalarda arıza kodlarına pek güvenmiyorum, birde biz sensörlerde sıkıntı arıyoruz ama, elektirik tesisatın nasıl, benim arabanın epeyce kötü, araba çalıştıkça titredikçe, sensörlere giden kablolarda anlık temassızlıklar mı oluyor acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bizim arabalarda arıza kodlarına pek güvenmiyorum, birde biz sensörlerde sıkıntı arıyoruz ama, elektirik tesisatın nasıl, benim arabanın epeyce kötü, araba çalıştıkça titredikçe, sensörlere giden kablolarda anlık temassızlıklar mı oluyor acaba?

önce temel sağlam olacak ço k isabetli bir nokta

Yunus beyin verdiği bir link var, Marka otosan yazıyor.

https://www.bu firman?n reklam?na izin vermiyoruz.....-pid-12907.html

özel parçacı . istediğin yazar bu illal marka demek değildir. otosan paketi de fazla birşey ifade etmez. Alman Hans frankfurtta bu parçayı mı takıyor diye sorarlar fordotosan a

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Kablo olayı da olabilir ama işin cinsliği arabanın normal çalışmasında, rolantide beklerken çalışmasında gidişinde hızında gazlamakta hiçbir şey yok. Yakıtı da gayet güzel, bir sorun yok. Anormal bir durum yok. Her ne hikmetse kompresöre bırakınca başlıyor sallanmaya. Artık Sensör mü dersin, kablo mu dersin ne dersen de. Anlamadım gitti
Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

özel parçacı . istediğin yazar bu illal marka demek değildir. otosan paketi de fazla birşey ifade etmez. Alman Hans frankfurtta bu parçayı mı takıyor diye sorarlar fordotosan a

Parça olayı suistimale çok açık, yetkili servise bile güven olmuyor ki, internetteki firmalara nasıl güveneceksin, adam çin ile anlaşır, üstüne istediği damgayı bastırır, ford yazar, fomoco yazar, otosan yazar, bosch yazar, pek denetleme olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

marka etiketi olayı sıkça görülür. O yüzden parçayı referanslı parçacıdan almak iyidir. eş dost ahbap arasında alışverişi olan yerden.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Kablo olayı da olabilir ama işin cinsliği arabanın normal çalışmasında, rolantide beklerken çalışmasında gidişinde hızında gazlamakta hiçbir şey yok. Yakıtı da gayet güzel, bir sorun yok. Anormal bir durum yok. Her ne hikmetse kompresöre bırakınca başlıyor sallanmaya. Artık Sensör mü dersin, kablo mu dersin ne dersen de. Anlamadım gitti

Bizim arabalar, zor araba, ben boşa bezmedim, yaşlı arabanın teknolojik olanını almamak lazım demekki, ne parçasıyla, nede sorunuyla başedilmiyor.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bizim arabalar, zor araba, ben boşa bezmedim, yaşlı arabanın teknolojik olanını almamak lazım demekki, ne parçasıyla, nede sorunuyla başedilmiyor.

Valla aynen öyle. Bir yerini yapsan bir yerinden patlak veriyor. Ucuz diye alıyoruz, yapılan masrafla pahalı deyip almadığımız arabaların fiyatına denk geliyor. Hem sorunuyla uğraşıp birde üstüne eski arabaya binmiş oluyoruz. Velhasılı ne yardan geçiliyor ne serden :)
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile marka model bağımsız.. 2.el rakamına bağlı olarak yapılan bakım tamir onarımlar her mekanikte ayrıca sorun çıkartaibliyor. markanın rutini dışında arıza sonuçlarına geliniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Abi zaten eski bile olsa araçlarda sorun çıkaran kısımlar genelde elektrik elektronik parçalar ve Sensörler. Mekanik sorun bir şekilde çözülüyor ama saydığım şeylerde işlem ve ücret artıyor. Marka model gözetmeksizin eski her araçta bu tür sorunlar maalesef var ve var olacak. O yüzden hem yoruluyorum hem aracımı seviyorum. Bir iki sorunu haricinde (usta kaynaklı olanlar) başka bir sıkıntım ve arızam yok çok şükür. Sağolsun form syesinde de birçok sorunu çözebiliyoruz.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Yaşlı aracın bakımsızını, ucuz olanını almamak lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...