İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 - 1. Ve 2. Viteste Gaz Vermezken Oluşan Sorun

Derviş Dursun

Recommended Posts

Suat YAPICI

Acaba enjektörlerin ordan mı hava alıyor enjektör lastikleri eskimiş olabilirmi?Çünkü bu konuda bilen bir abim var o söyledi enjektör lastiklerinden hava alıyor olabilir diye çünkü benim birde benzinde daha fazla yapıyor bu sorunu

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Acaba enjektörlerin ordan mı hava alıyor enjektör lastikleri eskimiş olabilirmi?Çünkü bu konuda bilen bir abim var o söyledi enjektör lastiklerinden hava alıyor olabilir diye çünkü benim birde benzinde daha fazla yapıyor bu sorunu

Evet benzinde artıyor sorun. O lastikler nerde oluyor acaba? Baktiralim hiç olmazsa
Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Vallaha benimde o konuda pek bilgim yokta bana söylediği enjektör lastiklerinden hava alıyor olabilir dedi

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Vallaha benimde o konuda pek bilgim yokta bana söylediği enjektör lastiklerinden hava alıyor olabilir dedi

Ben ihtimal vermiyorum nedense. Bu sorunun havayla falan alakası yok. Ateşleme, Sensör ayar vs bişey bu. Motor kısmında yani mekanik bişey değil bence
Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Birkaç site dolaştım ve galiba cevabı buldum.Ama bizim araçlarda varmı bilmiyorum bizim sorunun aynısını yaşayan kişiler debriyaj müşürünü değiştirip bu sorundan kurtulmuşlar.Bizim araçlarda varmı debriyaj müşürü,ayrıca debriyaj müşürünün görevine baktım.Araç kalkışlarında titremeyi önleyen karışımı ayarlaması için debriyaj sistemine bilgi veren müşürmüş.Olabilirmi dersin???

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Birkaç site dolaştım ve galiba cevabı buldum.Ama bizim araçlarda varmı bilmiyorum bizim sorunun aynısını yaşayan kişiler debriyaj müşürünü değiştirip bu sorundan kurtulmuşlar.Bizim araçlarda varmı debriyaj müşürü,ayrıca debriyaj müşürünün görevine baktım.Araç kalkışlarında titremeyi önleyen karışımı ayarlaması için debriyaj sistemine bilgi veren müşürmüş.Olabilirmi dersin???

Hız sensörü diyen var, krank sensörü diyen var, dediğin sensörü diyen var. Var oğlu var suatım. Bende çok araştırdım :) ama oralarla şanzumanla falan bir iş olmadı ki, yani o sensörler biraz motora uzak. Da acaba kablolarına falan ellendi mi, oynandı mı söküldü mü gibi sorularda aklıma gelmiyor değil. Ama iki ustada aynı kabloyu mu bozdu arkadaş anlamadım ki ne tesadüftür :) yalnız suat ben kelebeğin altındaki küçük hava hortumlarını falan kelepçeledim ve motorun üstündeki enjektör ve yanında başka bir sensörün soketini temizledim ya sorun biraz hafifledi. Daha dogrusu sert sert oluşan vurma ve teklemeler daha hafif ve aralıklı yapmaya başladı. Şöyle ki 2 3 kere hafif hafif vurup duruyor sonra belli aralıklarla böyle hafif tekrarlıyor. Devir geri geri yanaşırken arada bir nediren 1000 ve 800 arası oynuyor. Hava alan yerler var daha sanırım
Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Vallaha ben debriyaj müşürüü diyorum artık çünkü internette araştırdım tam bizim yaşadığımız sorunları yaşıyanlar bu müşür sayesinde kutulmuş

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Vallaha ben debriyaj müşürüü diyorum artık çünkü internette araştırdım tam bizim yaşadığımız sorunları yaşıyanlar bu müşür sayesinde kutulmuş

Nerdeymiş o müşür, nasıl bişey bakiyim ona da olmadı. Pedalların orda bişeyler var mavi kırmızı ama onlar mı ki

Birde hız sensörünü değişen bir arkadaş var. Onunla da görüştük hatta. Bizim sorunun aynısı ve aracı fiat palio mu neydi

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Vallaha baya bir baktım 1. ve 2. viteste aracında silkeleme yaşayanların hepsi aynı şeyi söylemiş.Debriyaj müşürü

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/198801-debriyaj-m%C5%9Fr-ne-i%C5%9Fe-yarar/

hatta bizim sitedede konusu var

En sondaki Alper Keskin'in yaptığı teklemeye dair yorumu var, o da nasıl bir tekleme meçhul. O müşür sanırım debriyaj pedalında olan kırmızı müşür. Orayla ne işleri olabilir ki? Daha önce yoktu çünkü bu sorun

Parça aratayim dedim, bizim araçlara uygun müşür bile yok :)

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Vallaha bilemedim ama araç kendini salmıyor ya sallıyor aklıma o geldi.Çünkü bu parça o dengelemeyi sağlıyormuş

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Vallaha bilemedim ama araç kendini salmıyor ya sallıyor aklıma o geldi.Çünkü bu parça o dengelemeyi sağlıyormuş

Ucuz bişeyse denemek lazım aslında. Vites değişimlerinde arada vuruntu oluyor bende. Debriyajı bırakınca sallıyor. Bazende yağ gibi kavrayıp gidiyor. Debriyaja mı alışamadım, arada bir acemilik mi yapıyorum anlamadım
Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

20-30 Arası birşeydir herhalde denemek lazım fırsatım olsa hemen denerimde iş güç yoğunluk var ancak haftasonu

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

20-30 Arası birşeydir herhalde denemek lazım fırsatım olsa hemen denerimde iş güç yoğunluk var ancak haftasonu

Valla sorma suat, zaman konusu bendede sıkıntı. Arabaya bişey yapıyım dediğimde köstebek gibi geceleri fırsatım oluyor ancak.
Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Ustayı aradım söyledim böyle bir sıkıntı olabilirmi diye eğer crus control çalışırken debriyaja bastığında araç kendini salıyorsa sıkıntı yoktur dedi.Bende tüm araçlarda cruise kontrol yokki dedim.O zaman denemekte fayda var dedi :)

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ustayı aradım söyledim böyle bir sıkıntı olabilirmi diye eğer crus control çalışırken debriyaja bastığında araç kendini salıyorsa sıkıntı yoktur dedi.Bende tüm araçlarda cruise kontrol yokki dedim.O zaman denemekte fayda var dedi :)

Ama bizim araçlarda hız sabitleyici var ki. Debriyaja gaza yada frene bastığım an devre dışı kalıyor.o halde Sensör sağlam.
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ben yine diyorum bu sorun elektronik. Ya beyine format atmak resetlemek gerekiyor, ya sensörlerden birileri görevini tam yapmıyor, yada o kabloları sökerken bi yerlerde temassizlik kısa devre falan yapıyor. Ama ne işte? Sadece kompresöre binince yapması tuhaf. Ateşleme olması çok düşük. Çünkü hafiften gaz verince bile tekleme sallantı falan yok. Ama ne? Birileri bizi bu dertten kurtarır inşallah. Hızır aleyhisselam gelir elbet arabalar durursa tabi :)

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Aynen öyle. Daha fazla kurcalamamak en iyisi, yoksa daha beter olacak :)

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Vallaha kurcalamassakta ben beter olucam.Daha fazla arttı sanki.Olmadı cumartesi sanayiye giderim.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Vallaha kurcalamassakta ben beter olucam.Daha fazla arttı sanki.Olmadı cumartesi sanayiye giderim.

Valla gücüm kalmadı benim. Ne zaman ne para var. Yoksa benimde içim içimi kemiriyor

Sahi sen motoru yapan ustaya gitmedin mi hiç? Adam bişey demiyor mu konuyla ilgili?

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Gİtmez olurmuyum hiç gittimde hep aynı cevapları almaktan sıkıldım.Aslında işinde ustadır.8 yıl ford yetkili servisinde çalışmış.Ama buna bir çözüm getiremedi.Baskı balata sachs olması lazım biz luk kullandık ondan olabilir diyor ama piyasada herkes luk kullanıyor.Sachs bulmak çok zor olsa bu problem herkeste olurdu.Vallaha bilemiyorum artık napıcaz.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Gİtmez olurmuyum hiç gittimde hep aynı cevapları almaktan sıkıldım.Aslında işinde ustadır.8 yıl ford yetkili servisinde çalışmış.Ama buna bir çözüm getiremedi.Baskı balata sachs olması lazım biz luk kullandık ondan olabilir diyor ama piyasada herkes luk kullanıyor.Sachs bulmak çok zor olsa bu problem herkeste olurdu.Vallaha bilemiyorum artık napıcaz.

Ben baskı balatayı değişmedim. Onunla alakası yok bence
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Derviş Dursun

Suat mondeom ve sorunları başlıklı konuyu inceledin mi? Muhteşem abinin attığı bir link var, karter havalandırma hortumu adına. Acaba diyorum? :) gözlerim ışık saçmaya başladı :D
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...