İçeriğe Yönlendir

Eski Model Arac Alirken Bi Kez Daha Dusunun

Halit Demir

Recommended Posts

Halit Demir

15 gun once 1991 model 1.6 gl toyota corolla maceram oldu. Arac arkadasimdaydi bindik test ettik filan motor yeni yapildi diyerekten birazda onun sozlerine guvenerek! Araci almis oldum . Araca toplam 15 gun dayanabildim.bu surenin 5 gununde arac sanayiden eve git gel yapti zaten. Aracin bi tarafini yaptiriyorum eve geliyorum oteki tarafi bozulmus hanima artik nereye gittigimi soylemiyordum o anliyordu sanayiye gittigimi. Tum parcalarin miadi nin doldugunu farketmem uzun surmedi. Velhasil 15 liralik aracta 2 bin zarar ederek geri sattim.daha ne ariza verebilir diye dusunuyorum bi bakmisim su parcadada sikinti var. Alan arkadasa da guzelce anlattim yaptirdigim yerleri o sekilde vedalastim aracla cok guzel anilarla.bu benim yasadiklarimin birilerine faydasi olur diye paylasmak istedim

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
ilyas Bilgen

15 gun once 1991 model 1.6 gl toyota corolla maceram oldu. Arac arkadasimdaydi bindik test ettik filan motor yeni yapildi diyerekten birazda onun sozlerine guvenerek! Araci almis oldum . Araca toplam 15 gun dayanabildim.bu surenin 5 gununde arac sanayiden eve git gel yapti zaten. Aracin bi tarafini yaptiriyorum eve geliyorum oteki tarafi bozulmus hanima artik nereye gittigimi soylemiyordum o anliyordu sanayiye gittigimi. Tum parcalarin miadi nin doldugunu farketmem uzun surmedi. Velhasil 15 liralik aracta 2 bin zarar ederek geri sattim.daha ne ariza verebilir diye dusunuyorum bi bakmisim su parcadada sikinti var. Alan arkadasa da guzelce anlattim yaptirdigim yerleri o sekilde vedalastim aracla cok guzel anilarla.bu benim yasadiklarimin birilerine faydasi olur diye paylasmak istedim

Aynısı bir zaman benimde başıma geldi kulağıma küpe oldu şu ata sözü ''ESKİ ALIP DERDİNLE UĞRAŞACAĞINA YENİ AL BORCUNLA UĞRAŞ''  tam yerinde bir deyim 

Sabah kalkıyordum çalışmazdı araç fln bende 1 ay dayandım tam bilirim yani bu duyguyu 

Geçmiş olsun

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Geçmiş olsun.26 yıllık bir arabadan  çok şey beklememek lazım. Alınmaz mı, alınır tabi,  bakımlı olmasına dikkat  etmek lazım.Bakımlı değil ise veya şüphe varsa ancak ne masraf çıkaracağını bilip, ona göre fiyat vermek lazım. Hem pahalı alıp, hem masraf yapmak hoş olmuyor. Siz de ucuz alıp, masrafları kendiniz yapsa idiniz muhtemelen Toyota sizi üzmeyecek di. O modelleri oldukça sağlamdır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Bazı kullanıcılar sadece yakıt koyuyor arabaya, öyle birisinden alırsanız sıkıntılı elbette. Ama öyle eski arabalar var ki, tık ses olmadan gidiyor. Kullanızı titiz birisi ise eski yeni hatta km. ye takılmadan alınabilir. Yaşanan sizin talihsizliğiniz olmuş malesef.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Halit Demir

Ucuz alsaydim da ugrasamazdim cunku aracin yan sanayisi az parcalar pahali hatta bazi parcalari 2011 focus dan da pahali. Sirtimdan koca bi yuk indi resmen bu sabah

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

İmkan meselesi. Kimse parası olup da ille de bu yaşta arabaya binmek istemez. Para varsa sözlerinizde haklısınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

''ESKİ ALIP DERDİNLE UĞRAŞACAĞINA YENİ AL BORCUNLA UĞRAŞ''  

Yeni yol haritam belli oldu. Çok şükür sıkıntım yok ama başkalarına da tavsiyem bu olacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Halit Demir

İmkan meselesi. Kimse parası olup da ille de bu yaşta arabaya binmek istemez. Para varsa sözlerinizde haklısınız.

tabiki oyle 99 model hyundai accent veya broadway bile mantik li olurdu 8 yas var arada
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Gecmisi belli olmayan araclar bas agritabilir ki 91 model aractan bahsediyorsunuz. Arkadasiniz size sattiginda belkide hicbir sikintisi yoktu. En pahalisida olsa vida yigini sonucta her an nasil bir sorun çıkacağı belli olmuyor. Butce el vermeyince bunlari almak durumunda kalınabiliyor. Araci almadan once yedekparca fiyatlarina ve bulunabilirligine de bakmak lazim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfur Polat

Maalesef düşük model araçlarda bu sıkıntılar çok çıkıyor. Böyle bir araç alırken, aracına bakımını iyi yapan, titiz tanıdıklardan almak gerek. Böyle birinden araç bulunursa alınır, yoksa diğer şekil zor. Bende bir ara böyle bir sıkıntılı araç ile karşılaştım. Şuan kullandığım aracada epey bakım ve  yenileme yaptım, Arkadaşlar sat demesine rağmen, yaptığım masraflara inat kullanmaya devam ediyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

an itibarı ile piyasda 20 bin lerin altında sorunsuz iyi bir araba ben görmedim gözümle..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Aracım 98 model Renault 19 Alize  , bütçem şu an için bu araca yetiyor  1.5 sene önce aldım bu süre  içerisinde yaptığım toplam masraf 1500 civarında (  4 lastik dahil )  elimdeki param bu araca yetiyordu bankadan kredi çekerek  modelli  araba almaktansa  faize ve vergiye vereceğim parayı araca yatırıp binmeyi tercih ediyorum yalnız elimde para olursa modelli bir araç almaktan da çekinmem.

Saygılarımla.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir

arac satarken de bu sorun oluyor aslinda. araciniza gözünüz gibi bakıyorsunuz. aldiginizin üstüne 4 -5 bin masraf yapıyorsunuz ve dogal olarak 2 3 bin piyasanin ustunde satıyorsunuz. ama arayan yok neden pahali piyasasi bu diyor. yaptiginiz masrafi sayıyorsunuz zaten yapacaksin diyor. yok ben cogu masrafi titizligimden yapıyorum. yaptigim masrafi cogu kullanici yapmaz. ondan sonra da aldigim arac masrafli deniyor.

Yorum bağlantısı
Kutay Altunordu

Bizimde vakti zamanında mitsubishi carizma anımız oldu 2001 miydi neydi 13 bin gibi bi fiyata aldık arkadas araba gaz yemiyor lpg geciyor gitmiyor benzine zor bela geçiyor gitmiyor rampada bildiğin gaz yemiyor cıkmıyor bildiğiniz 3 gun sonra 1000 lira zararla geri verdik galeriydi zaten gittik tanıdıktan 16 bine 230 binde 2000 focus aldık hiç tup takılmamıs canavar gibi bindik bir sene 234 binde 17500 e sattık 77 binde  focus 2.5 aldık 90 bine yaklastık sımdı tık yok ne varsa almanda amerikanda var zaten cok tepki almıstık ne işin var carizmayla falan gordun carizmayı çizdirdin diye alay konusu oldu daha tovbe ya amerikandan devam ya almandan . :biggrin:

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bazı kullanıcılar sadece yakıt koyuyor arabaya, öyle birisinden alırsanız sıkıntılı elbette. Ama öyle eski arabalar var ki, tık ses olmadan gidiyor. Kullanızı titiz birisi ise eski yeni hatta km. ye takılmadan alınabilir. Yaşanan sizin talihsizliğiniz olmuş malesef.

Sadece yakıt olur mu abi? Sen pejonun deposuna 10 numara yağda atıyordun en iyisi öyle [emoji13]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Boga

yeni araba iyidir, kesinlikle..

ama her eski arabada kötü değildir. siz kötüsüne denk gelmişsiniz. geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Aracım 98 model Renault 19 Alize  , bütçem şu an için bu araca yetiyor  1.5 sene önce aldım bu süre  içerisinde yaptığım toplam masraf 1500 civarında (  4 lastik dahil )  elimdeki param bu araca yetiyordu bankadan kredi çekerek  modelli  araba almaktansa  faize ve vergiye vereceğim parayı araca yatırıp binmeyi tercih ediyorum yalnız elimde para olursa modelli bir araç almaktan da çekinmem.

Saygılarımla

Renault 19 un hem Hb hem de sedan kasasını kullandım ikisi de üzmemişti.Renonun hakkı yenen modeli.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

eski araç ile çok uğraştık kendi evimiz müsait olduğundan bakımları kendimiz yapardık 1975 model as 250 vardı uzun burun belki bilenler bilir kontak açıp türkiyenin bir ucundan diğer ucuna gidebilirdik düşünmeden yayla yollarında dağ bayır demeden yükümüzü çekerdi bir öte yandan da 1980 model mercedes 380 v8 motor vardı araç banamısın demiyordu km si 380 bin km idi hiç bir sorun yaşamazdık taaki vaktimiz olmadığından aracı bakıma götürüp bilmeyen lpg ustasının el atmasına kadar yanlış dizdiği buji kablosu yüzünden araca neredeyse motor yaptırıyorduk sibop kesmiş vs demişti meğer distribütor kapağı çatlamış maliyeti 150 tl :) yani araçtan anlayan iyi usta olmalı ve bakımlarına özen gösterilmeli hangi araç olursa olsun hiç bir sorun yaşamazsınız yeterki doğru ustası olsun. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Araba sans isi acikcasi. Yeni arabada bile bir ton sorun cikabiliyor. 

Eski araba alirken genelde ilk düsünülen olay motoru oluyor. motora düzgün bakim yapildiysa iyi yag konulduysa sorun cikarmaz zaten. ama diger parcalar eskiyor, paslaniyor, cürüyor, kiriliyor ve bunlarin degismesi gerekiyor. Bugun degismese yarin degisecek...

Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Yeni araç almak tabii ki en iyisi ama her zaman imkanlar el vermiyor. Eski araç alınacaksa da bilinen sorunsuz modeller tercih edilmeli. Özelliklerinin çokluğuna aldanıp piyasada hiç tutunamamış ve artık pek bulunmayan araçlar alınmamalı. Bu şekilde hem arıza durumunda ucuz parça bulunması mümkün olur, hem iyi usta bulma ihtimali daha fazla olur hem de elden çıkarılacağı zaman uğraştırmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...