İçeriğe Yönlendir

Parfüm Deneyimleri(Kullanıcı Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Aslında başka bir projede gündeme gelecekti ancak uzun süredir buradan da paylaşım yapmak aklımdaydı. Bir çok parfümü az çok deneyen ve kullanan biri olarak günlük erkek aksesuvarları arasına giren bu hoş esansları ufak tefek kendimce aktarmak, almak isteyenler için diğer arkadaşlarımızın da katılımı ile hoş bir konuda başvuru klavuz olmasını ümid ettiğim konuyu besmele ile açıyorum. Burada her türlü parfüm deneyeimi, tavsiyesini paylaşabiliriz. Parfüm tanıtırken aşağıdaki metoda uygun bir şekilde aktarmaya gayret edeceğim ki, standart bir tanıtım ile daha çok kitleye hitap edebilelim.

Saygılarımla.

Marka: Lacoste Essential (Erkek)

Ana nota: Turunç, bergamut,

Yaş aralığı: 18-40

Renk. Yeşil

Kalıcılık(1-10): 7

Fragrantica adresi: http://www.fragrantica.com/perfume/Lacoste/Essential-787.html

Tahmini Fiyat: 150-200TL

Deneyim: Kendi markasının ağırlığıyla daima kalbur üstü esasnlar üreten bir firma Lacoste. Bol notalı, çok geçişkenli değil, saf ve net esanslarla karşımızda hep. Essentila aslında bir Lacoste klasiği. Tam bir yeşil parfüm. Rengi de zaten öyle. Şöyle sabah koşusuna giderken veya hafif egsersiz için evden sıkıp gideceğiniz ama kokusunu da gün boyuunca hissedeceğiniz bir parfüm. Bergamut, mandalina ağırlıklı bir koku. Çin tarçını, domates lifi ve biber de notaları arasında geçiyor ama yemek tarifini andıran bu notalar parfüme sadece değişik bir tad veriyor. Belki de hafif keskinsi ama bu arada keskinliğin ardındaki yumuşak tonları almayı sağlıyor. Sandal ağacı ve paçuli de yoğunluğu ve kalıcılığı arttıran etmenler. İşte bu kadar. 7 nota ile son derece zinde, enerjik, hoş kokan, kalıcı bir parfüm elde edilebiliyor. Kalıcılık konsusu Eser'in uzmanlık alanına girdiği için oradaki gizli formül başka olabilir ancak esans olarak bir ortama girdiğinizde sizi farklılaştıracak türden. Lacoste dediğinizde en azından şişesi 1.500TL'lik parfümlerin kuşkusu oluşmayacak arkadaşlarınızın gözünde. Yaş seçimi ilk defa 40 yaş altı diyeceğim:) Genç parfümü tam anlamıyla. Takım elbisede kullandım ben bugün mecburen ama şöye kot pantolon bile değil, eşofman üstü tşhirt,sweat shirt'e daha da uygun. Kullan ve çık, sonra unut o koksun.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Parfümü çok seviyorum,ama sabahları ne olursa olsun hiç çekilmiyor..Hele ki toplu taşımada :)

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Ben Davidoff Cool Water kullanıyorum ama sizin gibi şiirsel yazamıyorum evren hocam :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Dior fahrenheit

Kalıcı

Kokusu ilk sıkma da ağır gelebiliyor sonra hoş kokusu mutlu ediyor ☺

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Benimle özdeşleşen koku fullspeed.İçeriği turunç kokuları.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben Davidoff Cool Water kullanıyorum ama sizin gibi şiirsel yazamıyorum evren hocam :fiuw:

Onu da yazarız bir gün:) Yazacak parfüm çok:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Kullandıklarım arasında kalıcılık açısından en memnun olduğum kokudur lacoste nedense diğerleri hiç kokmuyormuş gibi gelir

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Evren abi issey miyaki tavsiye ederim efsane bir kokudur sanada çok yakışır bence

41ad87a222e4f5d68f0271c71d0495aa.jpg

tarihinde Yasin Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Evren abi issey miyaki tavsiye ederim efsane bir kokudur sanada çok yakışır bence

Çiçek kokulu olan mı:) l'eau d'issey ise biliyorum:) Onu da yorumlarız:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Çiçek kokulu olan mı:) l'eau d'issey ise biliyorum:) Onu da yorumlarız:)

Saygılarımla.

Yurakıda resmini ekledim evren abi Classic olan etkisini çok kullanmışlığım vardır :) tarihinde Yasin Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Alerjim dolayısı ile çok sık  kullanamıyorum.Yoğun aromalılar eziyet oluyor  :(

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Escape ve kenzo , senelerdir bu iki kokudan vaz geçemedim . Tavsiye ederim .

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Parfüm kullanmayı çok severim bugüne kadar birçok parfum kullandım ancak Sculptureyi bulunca ondan vazgecemez oldum, artık başka parfüm araştırmasına hiç girmiyorum bile, mutlaka deneyin fiyatı da uygun, kalıcılığı pek uzun değil ama ben araba, evde ve işyerinde ayrı ayrı yanımda taşıyorum gün içinde 2-3 defa tazeliyorum aslında o kadar tazelemeye gerek yok ama işte ben biraz takıntılıyım burnuma kokusu gelmediği anda tazeliyorum aslında gerek yok size benim gibi yapmayın :) Günde 2-3 defa sıkarsam bu cabuk biter pahalıya gelir derseniz o zamanda D&P parfümlerde açık hali var S2 kodlu parfümü istiyorum demeniz yeterli 34 lira falan sanırım şuan seti.

http://www.hepsiburada.com/nikos-sculpture-edt-100-ml-erkek-parfumu-pm-sgel00932 

2jV7vv.jpg

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Parfüm kullanmayı çok severim bugüne kadar birçok parfum kullandım ancak Sculptureyi bulunca ondan vazgecemez oldum, artık başka parfüm araştırmasına hiç girmiyorum bile, mutlaka deneyin fiyatı da uygun, kalıcılığı pek uzun değil ama ben araba, evde ve işyerinde ayrı ayrı yanımda taşıyorum gün içinde 2-3 defa tazeliyorum aslında o kadar tazelemeye gerek yok ama işte ben biraz takıntılıyım burnuma kokusu gelmediği anda tazeliyorum aslında gerek yok size benim gibi yapmayın :) Günde 2-3 defa sıkarsam bu cabuk biter pahalıya gelir derseniz o zamanda D&P parfümlerde açık hali var S2 kodlu parfümü istiyorum demeniz yeterli 34 lira falan sanırım şuan seti.

http://www.hepsiburada.com/nikos-sculpture-edt-100-ml-erkek-parfumu-pm-sgel00932 

2jV7vv.jpg

Güzeldir, turunç daha doğrusu portakal temalıdır. Kalıcılık da iyidir. Bunu da bir gün formata uygun yazarız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

emporio armani he yaklaşık 18 senedir değiştirmeden kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Şuan kullandığım parfüm Kenzo. 

Fakat tavsiye üzerine CK Europha Man denemek istiyorum. Bu parfümü kullanan varsa deneyimlerini rica ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Armani Code Black.. Hakikatten hoş bir kokusu var.. Bayanların oldukça hoşuna gidiyor bu koku.. Sıktığım zamanlarda nadiren erkekler sorarken 10 kişiden 8'i markasını sorardı..

Paco Rabanne İnvictus bu da muhteşem ötesi koku.. Bunu kullandıktan sonra Armani Code Black'i kullanmayı bıraktım ama yine de onun yeri başka.. 

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Parfümde benim için son nokta Paco Rabanne Invictus oldu. Onunla devam...

Yorum bağlantısı
Teoman Sarac

Parfüm..  Aynı parfüm herkesde farklı olur. Tene göre farklı koku verir;

Bana göre

1- Tom Ford Noir

2-Bleu De Chanel

3-Versace...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Üstad yine çok güzel bir konu. Teşekkür ederiz. Her zamanki gibi yine çok güzel bir inceleme yazısı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

kaç derece? 

Derecesini bilmeme ama traştan sonra sürünce kafamı buzluğa sokuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...