İçeriğe Yönlendir

Kapı Uyarı Sistemi...

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu

İlk aracım Doğan L den beri arabamın kapılarının hızlı kapatılması hep moralimi bozmuştur...

Üç nesildir mondeo ve bir ara passat da da bu hassasiyetim devam ediyor ...arabanın kapısının hızlıca zııraannn diye çekilmesi beni hep rahatsız etti. :)

Aracıma bindirdiğim kişilerin bir çoğu benim bu hassasiyetimi bilir ve usulca kapıyı çeker ve kapı şık diye örtülür...

Aracıma bindirdiğim ve benim bu hassasiyetimden haberi olmayan ve uyaramadığım kimseler de oluyor... konuyla alakalı olarak koltuklara yerleştirilecek bir sensör ve aracın hoparlörlerinden bir uyarı mesajı

yapılabilir mi aynı emniyet kemeri uyarısı gibi... koltuklara oturulunca hoparlörlerden oturan kişinin duyacağı kadar "Lütfen kapıları yavaş kapatınız" demesi sağlanabilir mi ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

bunun en kolayı sizin söylemeniz bence :) bu konuda bende çok hassasım ama özellikle çocuklar çok hızlı kapatıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

İçim gidiyor o sıra sinirlerim tepeme çıkıyor , sağ ön kapıya uzanıp yavaşlatıyorum kapıyı , en yakın akrabadan tutun muhabbetimin samimiyetimin hiç olmadığı kişilere kadar uyarıyorum , bazen sertçe çıkışıyorum , alınmaları ne kıymetli malı varmış demeleri umrumda olmuyor  :D  ama arada uyarmadıklarım veya uyarsamda kapıyı çarpanlar oluyor... sinirlendim düşününce  :angry:  :jedi:  :bambam:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Hasan Bey listenize bir kisi daha ekleyin, kapi ve bagaj kapagi, taaaak diye kapatilinca resmen icim gidiyor, ve ben de Yasin gibi, elimden geldigince kirmamaya calisarak ama kisi farki goz etmeksizin uyariyorum :)

Galiba bu isin yolu yine Alman'dan geciyor, vakumlu kapi [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sesli uyarı sistemi yapabilirim. Kimin sesini kaydedeceğiz. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

siz kontağa anahtarı sokmadan o kapı kapanacağı için ne çözüm üretseniz havada kalır. belki koltuğun altına konulacak ve elektriği çakmaklık gibi bir yerden alınacak ağırlık sensörü çare olabilir.

işiniz zor ve sinir olunası bir durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

siz kontağa anahtarı sokmadan o kapı kapanacağı için ne çözüm üretseniz havada kalır. belki koltuğun altına konulacak ve elektriği çakmaklık gibi bir yerden alınacak ağırlık sensörü çare olabilir.

Ben olsam hizli kapatanlara elektrik carptiririm heralde [emoji23][emoji23][emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Ben olsam hizli kapatanlara elektrik carptiririm heralde [emoji23][emoji23][emoji23]

elektrik fazla kaçabilir. 18. sn'deki işi görür  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Sesli uyarı sistemi yapabilirim. Kimin sesini kaydedeceğiz. :)

Navigasyon da konuşanlardan esinlenebiliriz :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Navigasyon da konuşanlardan esinlenebiliriz :)

Hımm. Robotik ses de yapabiliriz.
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Kumandadaki açma tuşuna basınca aktif olan bişi ler olabilir...

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner

Hasan Bey listenize bir kisi daha ekleyin, kapi ve bagaj kapagi, taaaak diye kapatilinca resmen icim gidiyor, ve ben de Yasin gibi, elimden geldigince kirmamaya calisarak ama kisi farki goz etmeksizin uyariyorum :)

Galiba bu isin yolu yine Alman'dan geciyor, vakumlu kapi [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dünya malı, yarın birgün gözünüzden de, gönlünüzden de düşecek mutlaka.. Sinirlenmeye veya içinizin cızzz etmesine gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

A4 kağıdına "Lütfen kapıyı yavaş kapatın " yazıp cama yapıştır abi :) şaka bşr yana benimde çok sinir olduğum bir konu . Annem bazen sert kapatıyor anne yavaş diyincede ne kıymetli malın var diyor üstüne birde fırça yiyoruz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
(düzenlendi)

Dünya malı, yarın birgün gözünüzden de, gönlünüzden de düşecek mutlaka.. Sinirlenmeye veya içinizin cızzz etmesine gerek yok.

Tabiki, madalyonun obur yuzunden bakacaksak eger, ondan cook once gelen seyler var. Ama madalyonun bu yuzunde maalesef gercek bu :)

A4 kağıdına "Lütfen kapıyı yavaş kapatın " yazıp cama yapıştır abi :) şaka bşr yana benimde çok sinir olduğum bir konu . Annem bazen sert kapatıyor anne yavaş diyincede ne kıymetli malın var diyor üstüne birde fırça yiyoruz [emoji23][emoji23]

Arabaya binme talimatlari hazirlayalim ya da [emoji23] tarihinde Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
(düzenlendi)

Tabiki, madalyonun obur yuzunden bakacaksak eger, ondan cook once gelen seyler var. Ama madalyonun bu yuzunde maalesef gercek bu :)

Arabaya binme talimatlari hazirlayalim ya da [emoji23]

Ben çok titizim eşime arabada çubuk kraker bile yedirmiyorum :) elimde olsa galoş ve bone taktırıcam tarihinde Tuna İşgören tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Ben çok titizim eşime arabada çubuk kraker bile yedirmiyorum :) elimde olsa galoş ve bone taktırıcam[emoji23][emoji23]

Ben kendim hayatimda hic sigara icmedim, ve arabalarimda da asla icilmedi. Birsey yemek yasak, su icmek serbest :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
(düzenlendi)

Ben kendim hayatimda hic sigara icmedim, ve arabalarimda da asla icilmedi. Birsey yemek yasak, su icmek serbest :)

Su serbest elbette ama kasisten geçerken içmek yasak

tarihinde Tuna İşgören tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Benim yakın bir arkadaşım 2007 senesinde çok istediği beyaz audi a3 üne kavuştu. Mübalağasızdır anlattıklarım; aldığı gün arabanın döşemelerine özel leke yapmaya kılıf yaptırdı ve yemin ederim araca 4 adet terlik koydu. Tabi biz gülmekten ve dalga geçmekten başka bir konu konuşamaz olduk. Tam 3 ncü ayında araba çalındı. 2 gün sonra Maltepe Üniversitesinin orada bir ağacın altında terk edilmiş bulundu. Aracın içinde aklınıza gelebilecek herşey vardı. Ama aklınıza ne gelirse. Arkadaşım aracını görünce baygınlık geçirdi. Ertesi gün galeriye bırakıp yok pahasına sattı. Evet aracı korumak güzel. Ancak fazla sakının göze çöp batar. Allah korusun.

Ben sigara kullanan bir insanım. 2002 de oğlumun doğacağını öğrendiğim günden beri ne evde ne de arabada sigara içmem ve de içermem. Sigara kokusu iğrenç bir şekilde siniyor. Ama çocuklar işine girince çok şey değişiyor.  Onlar batırıyor ben de zevkle temizliyorum.  Onların canı sağolsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Murat Bey terlik olayi efsaneymis, hic duymamistim [emoji23][emoji23][emoji23] Ve evet sakinilan goze cop batar dogru, Kara Kuzumun basina gelmeyen kalmamisti  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Sormayın hayatımda en güldüğüm olaylardan biriydi. Hatta silmediysem bilgisayarda resmi olacak. Araca binene zorla giydirirdi o terlikleri. Ama araba bulunduğu andaki aracın hali tam görülmeğe değerdi. Resmen parti yapılmış araç içinde. Gözünüzde en kötüyü canlandırın. Örneğin terliklerden biri güneşliğin kart tutma bölümüne sıkıştırılmıştı. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Sormayın hayatımda en güldüğüm olaylardan biriydi. Hatta silmediysem bilgisayarda resmi olacak. Araca binene zorla giydirirdi o terlikleri. Ama araba bulunduğu andaki aracın hali tam görülmeğe değerdi. Resmen parti yapılmış araç içinde. Gözünüzde en kötüyü canlandırın. Örneğin terliklerden biri güneşliğin kart tutma bölümüne sıkıştırılmıştı. :D

Lutfen o fotografi bulabilirseniz harika olur [emoji23] Canlandirmak istemiyorum:) Aglarim :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Lutfen o fotografi bulabilirseniz harika olur [emoji23] Canlandirmak istemiyorum:) Aglarim :)

Yarın ofisime gidince bakarım. Ama görünce de gülmekten ağlarsınız. :D 

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

en nefret ettigim durum direk kim olursa yüzüne söylüyorum.yerinde daha iyi duruyo kapıyı iceri almaya gerek yok diye 

birde münübüse binmiş gibi o tavandaki tutamaclardan tutup gidenlere yazın Türkiye ye gelirken sökmeyi bile düşündüm valla

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Şöyle bir sistem var, kendi aracım için 1700 tl demişlerdi sanırım. Kapı hızlıca çekilse bile son bölümde kendisi yavaş kapanıyor mu onu sormak lazım. Facebookta bir sayfaları var ve sorulara hemen cevap veriyorlar. Aynı sistemi bagaj kapağı içinde uyguluyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Firmaya mesaj ile kapının sert çekilmesi halinde sistemin kapıyı yavaşlatıp yavaşlatmadığını sordum. Cevap geldiğinde yazarım verdikleri cevabı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...