İçeriğe Yönlendir

Focus 1 İçin Bridgestone, Michelin, Continental Hangisi

Ahmet Aydemir

Recommended Posts

Ahmet Aydemir

Merhabalar arkadaşlar. 2001 model Focus Hb aracıma lastik almaya karar verdim. Üç lastik markası arasında kaldım. Bridgestone, Michelin, Continental. Özellikle kullanan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Ekin Güney
(düzenlendi)

İzmirde yaşıyorsunuz galiba sana yazlık lastik yeterli olacaktır. Goodyear efficientgrip performance alın. Eger yazdıgınız markalardan olsun diyorsan continental.

tarihinde Ekin Güney tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydemir

İzmirde yaşıyorsunuz galiba sana yazlık lastik yeterli olacaktır. Goodyear efficientgrip performance alın. Eger yazdıgınız markalardan olsun diyorsan continental.

İzmir-Denizli arası yol yapacağım sık sık. Teşekkürlerm

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydemir

Neden Continental arkadaşlar. 50 binde bitiyor diyorlar. Michelin en iyi lastik ama yumuşak çabuk yıpranır diyorlar. Bridgestone da sert uzun ömürlü ama yol sesi alır konfor düşük olur diyorlar.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Neden Continental arkadaşlar. 50 binde bitiyor diyorlar. Michelin en iyi lastik ama yumuşak çabuk yıpranır diyorlar. Bridgestone da sert uzun ömürlü ama yol sesi alır konfor düşük olur diyorlar.

50 binde bitmesi normal değil mi?
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

isterseniz aldıgınız lastiği hiç kullanmayın.. Ömrü 5 Yıl..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

50 binde bitmesi normal değil mi?

Koray, misal Kayseri Aksaray arası yolculuk yapılsa sürekli 50.k belki gider lastik ancak, hopa samsun arası 100.kyı görür lastik. Çevre, asfalt, iklim ve sürüş karakteri önemli
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Nokian için çok iyi diyor herkes. Ona da bi göz atın isterseniz.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

İlk aldığınızda hepsi iyi oluyor. Zaman geçtikçe ne olduğu belli oluyor lastiklerin. Ben de alırken epeyce inceledim. Michelin ile Continental den birisini alacaktım. Vardığım sonuç, lastikler yıl olarak ömrünün yarısını bitirdiğinde, Michelin çabuk aşınmıyor fakat sertleşiyor. Continental aşınıyor fakat verimliliği düşmüyor. Ben de Continental aldım. En azından değiştirmem gerektiğini bilirim.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

bu sene             :  yazlıklar goodyear, kışlıklar nokian.(passat b7)                             lastikler 0km.

geçen sene        : yazlıklar continental kışlıklar hankook,(clio 4)                                lastikler 1 yaşındaydı.

bir önceki sene  : yazlıklar michelin hp kışlıklar yok,(focus 2.5)                                  lastikler 1 yaşındaydı. 

bir önceki sene  : yazlıklar michelin enerji, kışlık yok.(corsa c)                                   lastikler 0 dı.

2010                  : yazlıklar michelin enerji saver, kışlıklar michelin.(corsa 111.yıl)      lastikler 0 dı.

kendimce sonuçlarım : continental tutuş (ıslak/kuru) acayip iyi ama gürültülü.enerji saver eriyip gitmiyor fakat yağmurda acayip saçmalıyor.michelin hp çabuk aşınıyor ve arada su görünce saçmalıyor.goodyear şimdilik(13k) sessiz tutuş fena sayılmaz.su görünce de saçmalamıyor. kışlıklarda ise, istanbul şartlarında, ne takarsan tak memnun kalıyorsun.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Şu anda lassa revo2+ ses olarak oldukça düşük sevide gözüküyor. Fiyat olarak da uygun. Ben de 1 2 ay içinde değiştireceğim lassa alırım büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Tşk ler ama İstanbul :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...