İçeriğe Yönlendir

Yazılımlı Araca Motor Yağı

Mehmet Can Yıldırım

Recommended Posts

Mehmet Can Yıldırım

2013 1.5 dizel 45 bin bakımı için yağ araştırıyorum . Servis 5 30 koyuyor. Ama araçta yazılım ve dpf iptali (downpipe komple düz boru) ve egr iptali var . Kimileri 5 30 yetersiz kalır 5 40 koy diyorlar . Sizce ne konulmalı ve hangi marka? Aklımda motul ve mobil 1 var. Yardımlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

5-30 tam sentetik kullanın bakım periodunu 15 bin yerine 10bin km'ye çekin.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2013 1.5 dizel 45 bin bakımı için yağ araştırıyorum . Servis 5 30 koyuyor. Ama araçta yazılım ve dpf iptali (downpipe komple düz boru) ve egr iptali var . Kimileri 5 30 yetersiz kalır 5 40 koy diyorlar . Sizce ne konulmalı ve hangi marka? Aklımda motul ve mobil 1 var. Yardımlarınız için teşekkürler.

Teknik şartname ne diyorsa devam. 5-30 iyidir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Can Yıldırım

Motul 5 40 olmaz mı

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bu motül yağı mobilden iyimi,ben mobil dışında bir yağ koyduğumda yağ eksiltiyor 1500km de garanti 1 litre yiyor amma velakin mobil koyduğumda gram eksilmiyor eksiliyorsada fark edilmiyecek düzeyde.Şimdi motül koysam performansı ve yağlaması dahamı iyi olur.Motorsikletlere motül koyuyor çoğu kullanıcılar.Vites geçişlerinin çok muhteşem olduğundan bahsediyorlar.Ben motorsikletime liquimoly koyuyorum kaliteli yağ olduğunu düşünüyorum değilmi?Motüle teretttütlerim var bir yanım kullan diyor biryanım bildiğinden şaşma.Benim aracın motoru 20 sene önceki teknoloji ile imal edilmiş yeni motorlarla çok farklı.Bu üretilen yağlar genelde yeni teknolojik motorlarda test edilip fizibilite çalışmaları ona göre yapılıyor.Bizde piyasada ne varsa güncel onu kullanmak mecburiyetindeyiz ama benim aracın motoru mobilde daha iyi gibi,yağ eksiltmediğine göre?Bu yağ konusunda kafam karma karışık.Kim doğru kim yalancı.Bu michellin ve nokianda gerçek dışı testleri varmış gibi gösterip sahtekarlık yapmışlardı aynı düzen motor yağlarındada olabilirmi neticede kapitalist düzenin en büyük çarklarından biri araç sektörü.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Hocam sizde 1.5 tdci varsa zaten olması gereken 0w-30 yağ, kullanma kılavuzunda yazar, servislerellerinde olmadığından 5w-30 kullanıyor. Benim nacizane tavsiyem motul eco clean 0w-30, eğer yüksek devirde kullanıyorsaniz 40 a bakabilirsiniz tabi, yüksek sıcaklıkta performansı daha iyi diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

mobil 1 kullan, 5-30 yada 5-40 yetersizliktene farkı varmış anlatsınlar bakiim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...