İçeriğe Yönlendir

Polen Filtresi Ve Klima

Çağdaş Kesici

Recommended Posts

Çağdaş Kesici

Arkadaslar herkese iyi gunler aracim 2007 ford focus 1.6 benzinli.Aracima 2 sene evvel polen filtresi taktirdim.simdi kendim takmak istiyorum.Ama hic bilgim yok.Nasil degistirilir bilgisi olan var mi?ya da kendi degistirebilen var mi?klimanin ufleme sorunu var.Aldigimdan beri hic gaz basilmadi.arac 3 yildir bende.bu konuda da yardimci olursaniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Çağdaş bey; yazım hatası yok değil mi polen filtresine iki sene evvel değiştirmeniz konusunda? Çünkü polen filtresi her bakımda değişmesi gereken bir parçadır. Focus larda değişimi biraz zor çünkü debriyaj pedalının arkasına denk geliyor .

Yorum bağlantısı

Polen filtresine ulaşabilmeniz için öncelikle gaz pedalını sökmeniz gerekiyor. Geçtiğimiz bakımda değiştirirken ustanın yanında izledim. Pekte kolay bir iş değil.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Çağdaş bey; yazım hatası yok değil mi polen filtresine iki sene evvel değiştirmeniz konusunda? Çünkü polen filtresi her bakımda değişmesi gereken bir parçadır. Focus larda değişimi biraz zor çünkü debriyaj pedalının arkasına denk geliyor .

Murat abi normal. Polen filtresini Focuslarda özel servisler genelde her bakımda değil bir sonra ki bakımda bir değişirler. İşçilik zor olduğu için :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Kızılkaya

keşke yag bakımlarında degiştirseydınız ek olarak ustalık parası verme durumunuz olmazdı

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Aracımın bakımlarında mutlak her sene değiştirttiğim parça ustam pek sevmesede mecbur  :) değişimi izlerken bile çok zor gaz pedalının arkasında pedal sökülüyor çok enteresan bir yerde...bence kendi başınıza denemeyin.....

Yorum bağlantısı
Eray Çıplak

bende sanayiye gittiğimde bi polen filtresi alıp bagaja koydum takarım diye. Takmaya niyetlendim baktımki yeri gerçekten kötü girişmedim. Ya gözüme karayı alıp deniyeceğim yada usta yolu görünecek bakalım :)

Yorum bağlantısı
Çağdaş Kesici

Zor oldugunu duymustum.Kolay yerden basladim.:)teyp kodu icin teybi söküp bilgileri ustaya gönderip teyp kodunu ogrendim sonunda.şimdi sıra polende..isten bos vaktimde deneyecegim.Bakalim ne yapacagim.:)aynen Öyle en son 2 sene once degistim.elimde polen filtresi mevcut ve degistirme kismiyla ilgilenince genis bir zamanda tecrubeleri aktaririm.

Zor oldugunu duymustum.Kolay yerden basladim.:)teyp kodu icin teybi söküp bilgileri ustaya gönderip teyp kodunu ogrendim sonunda.şimdi sıra polende..isten bos vaktimde deneyecegim.Bakalim ne yapacagim.:)aynen Öyle en son 2 sene once degistim.elimde polen filtresi mevcut ve degistirme kismiyla ilgilenince genis bir zamanda tecrubeleri aktaririm.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...