İçeriğe Yönlendir

Valeo Bixenon D2S / D1S Mercek

Yasin Tukgöz

Recommended Posts

Sami Demirpaz

Far tipiniz de merceğin boyutlarından ötürü önemlidir mercek seçiminde. Yeni tip hella seçmeniz daha güzel olacaktır. 

Yorum bağlantısı
Yasin Tukgöz

Satıcı ile konuştum  

Sıfır kapak 100 tl ama 80 olur , mercek çifti 120 ama 100 olur , 1 çift beyinli ampül 200 tl 150 olur , bir çift ampül tutucu aparat 50 tl o da 20 tl olur , toplamda 350 tl olur

dedi beyinli ampul işimi görür mü ? opel aracıma olur mu ?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

bu ikinci el alırken neyine dikkat etmek gerekir ?

Alırken bilindik birinden almanızda fayda var. İlker Kemal Bikeç yazın google ' a ve o kişiyle görüşün. Mercek alırken dikkat etmeniz gereken yanık olmaması, mercek optiğinde ön camında leke çizik olmaması ve olabildiğince az kullanılmış olması işinizi görecektir.

Çok büyük tecrübem yok, yardım amaçlı aktardım bu bilgileri. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Satıcı ile konuştum  

Sıfır kapak 100 tl ama 80 olur , mercek çifti 120 ama 100 olur , 1 çift beyinli ampül 200 tl 150 olur , bir çift ampül tutucu aparat 50 tl o da 20 tl olur , toplamda 350 tl olur

dedi beyinli ampul işimi görür mü ? opel aracıma olur mu ?

Bir mercek içi cizik kararmış lekeli olmaması lazım.

2.Ampul mercek tipine uygun olmalı.D1s ile d2s odak noktası aynı fakat ampulün arkasında ateşlemeyi sağlayan elektronik devre yoktur.D3s d1s ile aynıdır tırnak yapısı farklıdır fakat d3s içinde civa yoktur.Bu yüzden doğaya saygılıdır.

3.Eğer iyi birşey olsun uzun ömürlü kullanayım diyorsanız D1s D3s tipi ampul ve Bunlara uygun Orjinal (bmw audi mercedes gibi firmalardan çıkan ) xenon balast kullanılmalıdır.

4.Soğuk sellektör dediğimiz ( farlar yanmıyorken ampul soğuk iken yapılan sellektör ) balastı zorlar fakat dediğim tipte balast alırsanız uzun süre kullanırsınız ve ampulü çok çabuk bir şekilde ısıttığından gündüz görünürsünüz.

5.Ampul tutucunun uygun olması lazım bazıları uyumsuz oluyor fakat işinizi görür yeşil ya da siyah arkasında demir soğutucu olursa daha kullanışlı olur.Olmasa da kullanıma uygundur Hem sattım hem kullanıyorum.

6.350 tl lik fiyata bence xenon kiti dediğim kitlerden değil çin malıdır.Zararı vardır elektrik sistemine fazladan yük bindirir.Ampulü hemen ısıtamaz 10 15 sny süresi vardir sürekli arıza verebilir.

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu
Yasin Tukgöz

Sermet hocam aradığım tamda böyle birşeydi Teşekkür ederim .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...