İçeriğe Yönlendir

Xenon Far Icin Role Tetik Baglantisi

İbrahimcan Gökalp

Recommended Posts

İbrahimcan Gökalp

Cumleten selaminaleykum.

Gecen gunlerde araba almak icin niyet ettim ve rabbim ilk arabimizi almayi nasib etti. 97 hyundai accent ls aldik.

Aracima kucuk birseyler yapmak icin yurtdisindan 55w h4-2 xenon far aldim uzunlar halogen kisalar xenon. Direk h4 soketine taktim ancak calismadi xenonlar. Internetten arastirdim biraz role ile balastlari tetiklemem gerekiyormus. Benim xenonlardan hangi kablolari nereye ve nasil bir role takmam gerekiyor?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Yorum bağlantısı
İbrahimcan Gökalp

Çalışması gerekirdi.

Röle çalışması için gerekli değil

Malesef h4 ampulumu sokup direk soketlerini takiyorum xenonun h4 soketini calismiyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Çalışmaz.Şarj dinamosundan elektrik alması lazım.Diğer ampül tiplerinden farklı h4 bunu hatırlıyorum

Yorum bağlantısı
İbrahimcan Gökalp

Bozuk yada bişeyler yanlış. Bir oto elektrikçi baksın

Bozuk degil hocam akuden guc aldigimizda yaniyor. Sadece benim aracim negatif tetikliymis. Ustaninin reno flashi vardi onda pozitif(+) oldugu icin tetik aldi ve calisti.

Yorum bağlantısı
İbrahimcan Gökalp

Çalışmaz.Şarj dinamosundan elektrik alması lazım.Diğer ampül tiplerinden farklı h4 bunu hatırlıyorum

Daha detayli bilgiye sahipseniz paylasabilir misiniz. Yapabilecegimiz birseymi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Daha detayli bilgiye sahipseniz paylasabilir misiniz. Yapabilecegimiz birseymi.

3-4 yıl önce yapmıştım montajı.H7 h8 gibi ampüller direk elektrik alıyor.fakat h4 için ayrıyetten artı eksi kablolar çıkıyor.Şarj dinamosunun artısından elektrik almanız lazım.şasedende eksi.Linkin verdiğim video yardımcı olur size

Yorum bağlantısı
İbrahimcan Gökalp

3-4 yıl önce yapmıştım montajı.H7 h8 gibi ampüller direk elektrik alıyor.fakat h4 için ayrıyetten artı eksi kablolar çıkıyor.Şarj dinamosunun artısından elektrik almanız lazım.şasedende eksi.Linkin verdiğim video yardımcı olur size

Benim urunumde oyle bir role yok cikisda yok aku icin. Direk sokete bagliyorsunuz ama internetten boyle birsey buldum bumudur sorunu cozecek olan?

http://m.n11.com/xenon-far-rolesi-12-volt-h4-uzun-kisa-P122228354?cid=604001&gclid=CjwKEAjwiru9BRDwyKmR08L3iS0SJABN8T4v2ptsePtnMk9cslrjcfNxOg-LnreNCFawzRdN3CHvQRoCma7w_wcB&gclsrc=aw.ds

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Benim urunumde oyle bir role yok cikisda yok aku icin. Direk sokete bagliyorsunuz ama internetten boyle birsey buldum bumudur sorunu cozecek olan?

http://m.n11.com/xenon-far-rolesi-12-volt-h4-uzun-kisa-P122228354?cid=604001&gclid=CjwKEAjwiru9BRDwyKmR08L3iS0SJABN8T4v2ptsePtnMk9cslrjcfNxOg-LnreNCFawzRdN3CHvQRoCma7w_wcB&gclsrc=aw.ds

o zaman kutu içeriği eksik.evet röle bu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne alaka
Yorum bağlantısı
İbrahimcan Gökalp

Ne alaka

Mehmet abi konu hakkinda bilgin varsa yardimini alabilir miyim elimde kaldi urun :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aküden elektriği alır. Far anahtarından gelen hattan röleyi tetikler. Yakarsın.

İnternette sayısız şema bulabilirsin.

Yorum bağlantısı
İbrahimcan Gökalp
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...