İçeriğe Yönlendir

Yeni Oyuncağım İlk Göz Ağrım Serçedesss

Cem Dilmen

Recommended Posts

Cem Dilmen

maşallah çok güzel olmuş güle güle kullanının

Teşekkürler Barış Bey.

Bende naçizane aynaları beğenmediğimi söyleyebilirim. İç döşemeler kavuniçi gibi bir renkde olabilirdi. Sanayide döşemecilere kalın bir malzemeden bagaj havuzuda yaptırabilirsiniz. Kapılara takılan reflektörlü aparatlarıda bi düşünün. Ön çamurluklara mini sinyal lambalarıda koydursaydınız nasıl olurdu? Kapalı jant kapakları ve çift renk lastikler  aklımda yine kaldı. Motor kaputuna bence ses izolasyon malzemesi koyabilirsiniz. Güzel emek verilmiş, helal olsun.:)

Bagaj için kesilebilir universal havuzlar var ondan düşünmüştüm ama dediğiniz gibi ölçü alınarak daha düzgün bişey de yapılabilir. Mini sinyal, motor kaputu izolasyonu gerçekten olabilir. Fikirleriniz için çok teşekkürler Sevgin Bey. 

Çok güzel olmuş, elinize, kolunuza sağlık. Bende bu arabanın hastasıyım. Normalde bu 3 aracı severim;  Serçe, vosvos, taunus.. İlerde biraz temizinden bu araçlardan 1 ini bulursam, kafa dengi de bir kaportacı bulursam bende böyle güzel bir aracımın olmasını isterim. Ama parça sıkıntısı ve insanların dikkatsizliği bana engel oluyor. Garajı olan bir evde şart. Bu kadar bakım, modifiye yaptıktan sonra araç normal sokakta çok çizilir, bende üzülürüm.

Haklısınız Tayfur Bey. Bunu dışarı koymak mantıklı değil. Benim evde kapalı garaj var, Hastanenin otoparkında da sürekli güvenlik duruyor o yüzden iyi oluyor. Çarşıda park edip gidince, döndüğünüzde genellikle kaputun üstüne oturmuş fotoğraf çektiren birini buluyorsunuz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

çok güzel maşallah :nazar:  bende istiyorum böyle bir çalışma ama zaman ve bütçe kısıtlı

bu arada araca hidrolik direksiyon yapıldı mı?

Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Elinize sağlık çok güzel olmuş :nazar: Gerçekten nostalji arabalar hoşuma gidiyor. Karşı komşumda da var bir serçe, ailenin ikinci arabası olarak (sıfır aldığı connect var 2007 model) markete falan gidip gelirken kullanıyor. O da orijinal duruyor ancak çok ilgilenemediğinden  Memleketimdesiniz, izine geldiğimde görürüm belki  :)

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

güzelmiş güle güle kullanın kendi fikrimce tampon takarsanız daha tatlı durur özellikle arkaya  :yes:

Yorum bağlantısı

Emeğine zamanına cebine sağlık abi, benim tarzım olmasa da güzel olmuş, krom tamponlar olsa saha güzel olabilir. Ben de 124 cüyüm açıkçası, hayalim ileride bi tane alıp uğraşmak.

47c91ed7fb23e23a555edefb4a226e70.jpg

1a8c48b70cca33d8b1ef37abd2355e30.jpg

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

çok güzel maşallah :nazar:  bende istiyorum böyle bir çalışma ama zaman ve bütçe kısıtlı

bu arada araca hidrolik direksiyon yapıldı mı?

Yok henüz hidrolik direksiyon taktırmadım ama düşünmüyor değilim. Maliyet ya da takılan yer konusunda hiçbir araştırmam henüz yok. Sizin bilginiz varsa paylaşmanız sevindirir. 

Elinize sağlık çok güzel olmuş :nazar: Gerçekten nostalji arabalar hoşuma gidiyor. Karşı komşumda da var bir serçe, ailenin ikinci arabası olarak (sıfır aldığı connect var 2007 model) markete falan gidip gelirken kullanıyor. O da orijinal duruyor ancak çok ilgilenemediğinden  Memleketimdesiniz, izine geldiğimde görürüm belki  :)

Beklerim Ömer Bey. Şehrin göbeğindeki hastanedeyim. 

güzelmiş güle güle kullanın kendi fikrimce tampon takarsanız daha tatlı durur özellikle arkaya  :yes:

Teşekkürler Eray Bey. Mesajda dediğim gibi arka tampon iptali konusunda size katılıyorum, fazla boş görünüyor birşeyler yapmakta fayda var. 

Emeğine zamanına cebine sağlık abi, benim tarzım olmasa da güzel olmuş, krom tamponlar olsa saha güzel olabilir. Ben de 124 cüyüm açıkçası, hayalim ileride bi tane alıp uğraşmak.

Teşekkürler Ozan Kardeşim. Hakikaten güzel bir uğraş, iyi stres atılıyor ama öncesinde muhakkak bir ustayı kafalaman lazım yoksa sinir katsayın her saat artıyor. 

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Eline sağlık abi. :flowers:  Arka tampon acil gerekli bence. Kaputtaki şeritleri beğenmekle beğenmemek arasında kaldım kötü durmuyor ama çok yakışmışta diyemem . Ama duruşu olsun içi olsun çok hoşuma gitti kazasız belasız inşallah  :nazar:  :nazar:

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Elinize, kesenize bereket hocam.İç kısım benim hoşuma gitdi de  : :) dış kısım orjinaline sadık kalınarak toparlanaydı bence daha hoş olabilirdi sanki

Teşekkürler Hamza Bey. Biraz ateşimiz sönsün diye yaptım modifiye işini. 

Eline sağlık abi. :flowers:  Arka tampon acil gerekli bence. Kaputtaki şeritleri beğenmekle beğenmemek arasında kaldım kötü durmuyor ama çok yakışmışta diyemem . Ama duruşu olsun içi olsun çok hoşuma gitti kazasız belasız inşallah  :nazar:  :nazar:

Teşekkürler Yasincim. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Eline sağlık abi. Yazının başlarını okuduğumda orjinal bir araç toplandığını düşündüm. Bu bakış açısı ile fotoğrafları görünce beğenemedim bu halini faça kuş serileri gibi geldi nedense  :(

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Hocam emeğinize sağlık ama o teyp olmamış orjinal bulabilirseniz daha güzel olurdu.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Eline sağlık abi. Yazının başlarını okuduğumda orjinal bir araç toplandığını düşündüm. Bu bakış açısı ile fotoğrafları görünce beğenemedim bu halini faça kuş serileri gibi geldi nedense  :(

Valla Tahir'cim aynen dediğin gibi niyetle başladım işe. 32 AL 458 plakalı 124 ü bulup gucur gucur rengine kadar orjinal şekilde toplayıp binmekti amaç ama bu noktaya kadar geldik :) Ben de düşünüyorum nasıl geldik buraya diye ama :)

124'ü alaydı böyle yapardı herhalde.

Muhtemelen Abi

Hocam emeğinize sağlık ama o teyp olmamış orjinal bulabilirseniz daha güzel olurdu.

Teşekkürler Alper Bey. Haklısınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Ellerinize sağlık Cem. Gerçekten güzel bir uğraş. Hayal de sınır yok ama daha keskin değişiklikler bekliyorum senden [emoji6]

Yorum bağlantısı

çok güzel bi hikaye olmuş. özellikle rengini ve kaputu çok beğendim.

jant öncelikli olarak değişmeli bence. 

elinize sağlık. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar: muhteşem ötesi olmuş.. 1.5 ay... kaç kişi çalıştı üstünde? 10 15? süre de süper. kaputtaki çalışma nasıl? saç mı fiber mi?

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Ellerinize sağlık Cem. Gerçekten güzel bir uğraş. Hayal de sınır yok ama daha keskin değişiklikler bekliyorum senden [emoji6]

Mesela? :)

çok güzel bi hikaye olmuş. özellikle rengini ve kaputu çok beğendim.

jant öncelikli olarak değişmeli bence.

elinize sağlık.

Teşekkür ederim. Jant konusuna katılıyorum.

:nazar: muhteşem ötesi olmuş.. 1.5 ay... kaç kişi çalıştı üstünde? 10 15? süre de süper. kaputtaki çalışma nasıl? saç mı fiber mi?

Teşekkürler çağlar abi. Genellikle iki kişi çalıştık bazen üç. Araç yarım yapılı olarak alındı o yüzden bu sürede bitti. Kaput saç bu arada.
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Cem hocam elinize emeğinize sağlık nacizane direksiyon ve kapı aynalarını değiştirseniz yetecek gibi , iyi günlerde kullanın . [emoji106] :nazar:

https://goo.gl/images/rJejec

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Tokatta bi arkadaşım yapmıştı bu 124 ü..

264d28adcc91ef6723eec617cbde72bb.jpg

3fdf9ac7c9080b482f32a7fa514bb29c.jpg

Semih Bey bu aracı biliyorum. Satıyor olsaydı hiç düşünmez alırdım. Epey araştırdım bu tarz bişey var mı diye ama bulamadım. Arkadaşınızın arabası duruyor mu yada tekrar bu tarz bişey toplayabilir mi bana ?  :)

Cem hocam elinize emeğinize sağlık nacizane direksiyon ve kapı aynalarını değiştirseniz yetecek gibi , iyi günlerde kullanın . [emoji106] :nazar:

https://goo.gl/images/rJejec

Adnan Bey dediğiniz gibi direksiyon öncelikli benim için de... Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Cem Bey, Muharrem hocamın arabasını yani sizin arabayı hatırlar gibiyim. 1991'de liseden mezun olurken duruyordu sanki.... Kazasız belasız kullanın.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Cem Bey, Muharrem hocamın arabasını yani sizin arabayı hatırlar gibiyim. 1991'de liseden mezun olurken duruyordu sanki.... Kazasız belasız kullanın.

Aynen Cenk hocam duruyordu :) Ben üniversite 3 teydim sattığımızda 1994 yılında. 93 model SLX almıştık onun parasıyla. Halen diyor babam keşke satmasaydık dursaydı diye. Nasip valla ne diyeyim. 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bizim de 76 modeli vardı. İlk kullandığım araba odur. Çok kolaydı kullanımı. Ama herhalde hurda olmuştur bizimkisi...

Yorum bağlantısı
Semih Usluer
(düzenlendi)

Semih Bey bu aracı biliyorum. Satıyor olsaydı hiç düşünmez alırdım. Epey araştırdım bu tarz bişey var mı diye ama bulamadım. Arkadaşınızın arabası duruyor mu yada tekrar bu tarz bişey toplayabilir mi bana ? :)

Adnan Bey dediğiniz gibi direksiyon öncelikli benim için de... Teşekkürler...

Cem hocam 124 ü sattı sonra bunu yaptı

Bunuda sattı bi camaro vardı uğraştıkları sonucu bilmiyorum [emoji1]

Ama isterseniz bi sorarım size araba toplarlar mı diye?

tarihinde Semih Usluer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Cem hocam 124 ü sattı sonra bunu yaptı

Bunuda sattı bi camaro vardı uğraştıkları sonucu bilmiyorum [emoji1]

Ama isterseniz bi sorarım size araba toplarlar mı diye?

valla süper olur ya Semih Bey. Topladıkları 124 gayet güzel,, dediğim gibi biliyorum ben onu. Yada benim bunun içini falan biraz değiştebilir miyiz. Ortalama maliyet konusunda da bilgi verebilirlerse çok memnun olurum. Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Abi  egsozların olduğu kısma söle bişey yapsan nasıl olur. Paintle bu kadar oldu. Sanki egsozlar biraz daha içeri alınsa daha iyi olcak gibi.

o783po.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...