İçeriğe Yönlendir

Neptün Mavi Opel Astra J

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal
Bununla ilgili tamir videosu vardı. Az kullanılan benzin filtresinin çıkardığı sorun diye
Çok kullanılan da sorun [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
130 bin km deki arabanın filtresi bu halde ise, bizimki kimbilir ne halde. 1500 lira bosch marka yakıt pompası [emoji20] 

Lpg nin faydaları :)
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Lpg nin faydaları :)

No lpg no cray :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Darbaz yazdı:

No lpg no cray :D

You will always cry with gasoline ;)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Akbal

Bizim J kasada ortalama 60 bin km den itibaren başlayan yağ soğutucu arızası beni 98 binde buldu :) Termostat arızasıyla gittiğim yerden yağ soğutucunun sızıntılarının ilerlemesi sebebi ile termosttattan önce yağ soğutucuyu halledelim dedik. Termostatı aldık bekliyor henüz. Onda da sorun yaşama diye değiştirmedi usta.

Sipariş geçilen parça listesi. Bazı parçalar gereksiz görülse de değişse iyi olur bir daha uğraşmayalımdan ötürü değişecek (yan kapak sökülecek ön kapak contası varmış orada sorun olup olmadığına bakılacak, bu yüzden yeni triger kayışı aldım set almadım normalde değişeli 1.5 yıl oldu, kayış atabilir ihtimalinden ötürü onu da değişsek iyi olur dedik).

Neredeyse tüm parçalar oijinal GM, bazı parçaları GM bulamadık yağ soğutucu boru oringleri yan sanayi, triger kayışı Gates marka, ön krank keçesi Victor Reinz marka.

Solüsyonlar, silikon, antifriz vs derken 800 lira işçilik ile 3000 lirayı bulacak. İnşallah ağır bakım anlamında bir 5 sene daha kafamız rahat olur.

bakım.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kesene bereket, takas fiyatı ne oldu şimdi? 😃

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Selçuk Bakış yazdı:

Kesene bereket, takas fiyatı ne oldu şimdi? 😃

isi coook zor 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Alpay Sumer yazdı:

isi coook zor 😂

Olan şansı da gitti yani 😃

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Selçuk Bakış yazdı:

Olan şansı da gitti yani 😃

he yaa.. talihsiz usak 😂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kesene bereket, takas fiyatı ne oldu şimdi? [emoji2]

Arttı yahu mis gibi bambakımlı araba [emoji28]
isi coook zor [emoji23]
Sen kaybedersin [emoji8]
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Su deposunu neden yeniliyorsun?
Randıman alamayanlar çoğunlukta. Basıncı tutamamış. Birde bombe yapmış çatlak var. Kapaklı 200 liraya bulunca affetmedim. Herşey yenilenmiş oldu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Basınç tutması önemli. Soğutma sıvısı basınç altında ısı iletimi artıyor. Radyatöre daha fazla ısı taşıyor. Basınç kaçağı olursa çalışma sıcaklığı artar. Radyatöre yeterince ısı taşınmaz. 

Obd ile gözlem yaparım sürekli. Hava sıcaklığı 20 derece altı olan günlerde 99 derece sabit çalışır . Basınç kaçaği olduğu anda sıcaklık 108 derecelerde fırlıyor. Arabanın kapağını basınçlı iken açtığımda deneyimle şansım olmuştu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Geliyor iki gözümün çiçeği :) Bu arada kampanyalı denk gelince GM silecek süpürgesi aldım. O kadar para verilir mi demeyin. Orijinalini 3 seneden fazla kullanmıştım sonra Bosch RBW Silbak vs aldım memnun kalmadım sonra Valeo SWF aldım 2 senedir kullanıyorum onuda aşırı sevdim. Lastik seti almıştım onu taktım ilk yağmurda tekrar SWF leri taktım.

a53b1ac57b8fb53bfb0f7e4967602685.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İyi para yiyor araç Japon’a geçmenin vakti gelmedi mi [emoji4]
Iban atayım mı [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Usta ile evimizin arası bir sokak imiş. Bugün evdeyim ama hanım işte online eğitimim vs vardı sağolsun usta sabah almaya geldi. İşe başlanmış. Bu kadar detaylı olacağını tahmin etmemiştim. 2 gün sanayide kalacak. İnsan bir garip oluyor arabanın arkasından bakarken default_smile.png

b0fa2475e6bb0aa57259b2b0ea099829.jpg

66ed40b5b1f6498843b1ef95b007a458.jpg

77189c87abf4ef4d1a32757a8f6bbb77.jpg

• Beğen 5
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Keşke başında durum bol bol foto ve video çeksen 
Çocuk bakıyorum. Hanım nöbetçi. Çocuk bakmasam bile oruç ağız 2 gün basında durmazdım sanırım. Sabah verip akşam alacak olsam olurdu.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Usta maşallah valla uzun zaman sonra ilk defa böyle özenli bir usta gördüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Usta maşallah valla uzun zaman sonra ilk defa böyle özenli bir usta gördüm.
Usta yetkili servis danışmanı idi çok uzun süredir. Opel Giray yetkili servis kapandı bunlar kendilerine yer açtı. Sınıf arkadaşımın teyze oğlu. Şu an hayatımda 2 usta var birisi ne gerek var bu seni daha götürür o Ankara da. Diğeri de bu ustam garantici [emoji23] Triger atarsa karışmam dedi 1.5 yıllık trigerin sadece kayışını aldım bende. Bazı şeyler o kadar sökülmüşken bunlarda değişsin oldu bende tamam dedim. Bazı parçaları istişare ettik vur kır parçala sineğin yağını sık derken durum bu [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Usta yetkili servis danışmanı idi çok uzun süredir. Opel Giray yetkili servis kapandı bunlar kendilerine yer açtı. Sınıf arkadaşımın teyze oğlu. Şu an hayatımda 2 usta var birisi ne gerek var bu seni daha götürür o Ankara da. Diğeri de bu ustam garantici emoji23.png Triger atarsa karışmam dedi 1.5 yıllık trigerin sadece kayışını aldım bende. Bazı şeyler o kadar sökülmüşken bunlarda değişsin oldu bende tamam dedim. Bazı parçaları istişare ettik vur kır parçala sineğin yağını sık derken durum bu emoji16.png

Garanticilik her zaman iyidir abi tüh vah demekten iyidir ☺️☺️☺️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
durum nedir? 
Aksama çıkar demişlerdi bakalım. Ekstrem bir durum yok olmaz inşallah.
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:
Alpay Sumer yazdı:
durum nedir? 

Aksama çıkar demişlerdi bakalım. Ekstrem bir durum yok olmaz inşallah.

Saatleri kaca ayarlayalım 🙄

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...