İçeriğe Yönlendir

Neptün Mavi Opel Astra J

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal
Ali Darbaz yazdı:

Arabanın bütünlüğüü bozmak istemiyorum. Araba orjinal hali ile kalmalı. Doğru yakıt ölçümü içinde her seferinde yakıt full doldurulmalı. 

Bu iki kalmeden vazgecemem. Çalıştığım kurum yakıt bedelini ödediği için , bu konudada sıkıntı yok. 

Tamamen kendi temel iç güdümden dolayı tüketim kasıyorum :( 

Bende de tam tersi arabayi kurcalamaliyim, kendi kullanimima en uygun hale getirmeliyim, en keyif alacak hale sokmaliyim. Eski aracimi da cok kurcaladim, bunu da yine iyi kurcaladim hatta birsey daha bakiniyorum (Watts baglanti) torna isi vs var o is biraz gozumde buyuyor.

Tuketim konusunda daha once takildigim Vwturk forumunda bircok arkadasla yaris halinde idik kendimizle degilde baskalari ile yarismak daha eglenceli idi, hatta bu tuketimi sosyal platformda paylasinca herkes konuya mudahil oldu anilar canlandi falan :)

Demem o ki bir suru grafik deger carpan katsayi E=mc², a2+b2=c2 gibi hesaplara gerek yok. Benim hesabim carpe diem dir :) Bu tuketim degerimi de aslinda bu arabada ilk kez gordum. Daha once de demistim teori bilmek ayri pratikte karsilasilan ayridir diye. Teoriye girmeden pratige girdim olay bitti.

Ha bu arada yolda giderken sifirlamadim yol bilgisayarini, depoyu fulledim sifirladim ve yola ciktim :)

Arka koltukları sökmek, stepneyi dışarı çıkarmak, benzin deposu boş gezmek (en az -50 kg) vs. liste uzar gider.

Bijon kapaklarini sokmek, anten cubugunu sokmek (ruzgar direncini en aza indirgemek) kapilari sokup fiber yapmak, aku sigorta motor kutusu kapagini sokmek vs listenin sonu gelmez dedigin gibi :)
En etkili yöntemi yazmamışsınız, arabayı kullanmamak [emoji4]
O sayilmaz, o yol bilgisayarinda o deger gorulecek, ha arabayi sifirlayip kullanmadan bir yere gidip gelirsen ona yorum yapamam [emoji16]
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ben bi uzun yol kasayimda siz görün [emoji3][emoji3]
Sizin gibi gencleri pistlerde gormek isteriz biz [emoji16] Atmosferikle bu kadar oluyor [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Watts mı yok daha neler [emoji3] [emoji3] [emoji3] Yapma abi böyle şakalar.
Vallaha ciddi dusundum zaten muhtesem olan yol tutusa katkisi ne kadar olur meraklardayim acikcasi [emoji16]
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Vallaha ciddi dusundum zaten muhtesem olan yol tutusa katkisi ne kadar olur meraklardayim acikcasi emoji16.png

Abi çok iyi olur ekstra güven verir ama ne kadar orijinali gibi sağlıklı olur şüpheli

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Abi çok iyi olur ekstra güven verir ama ne kadar orijinali gibi sağlıklı olur şüpheli
Yapan var. Torna ile dis acma olayi sadece dusundurucu.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Vallaha ciddi dusundum zaten muhtesem olan yol tutusa katkisi ne kadar olur meraklardayim acikcasi emoji16.png

Ben Watts nedir anlamadım. :( bir şeyin markasımı . Elektrik tüketimini ima ettin :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben Watts nedir anlamadım. [emoji20] bir şeyin markasımı . Elektrik tüketimini ima ettin [emoji20]
Cruze da da olani var. Watts baglanti suspansiyon. Belli bir modelden sonra uretilmedi. 2012 den once Astra J de her donanimda vardi. Makyajdan sonra koymadilar.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Ben Watts nedir anlamadım. emoji20.png bir şeyin markasımı . Elektrik tüketimini ima ettin emoji20.png

Cruze da da olani var. Watts baglanti suspansiyon. Belli bir modelden sonra uretilmedi. 2012 den once Astra J de her donanimda vardi. Makyajdan sonra koymadilar.

Bende varmıdır acep. 

Yokmuş :( Bide sen bak . 

ACtC-3eUC2sc6GaZ6w9UUgL2jkHhTC6C0H_IrmQa

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ali Darbaz yazdı:

Bende varmıdır acep. 

Yokmuş :( Bide sen bak . 

ACtC-3eUC2sc6GaZ6w9UUgL2jkHhTC6C0H_IrmQa

Sende de yok bizde olmadığı gibi ☺️

Abi diş açma falan önemli değil hallolur. Sana bizim ürettiğimiz kaliteli çelikten lazım. Togg üreteceği tüm bağlantı ve süspansiyon sistemine ait çeliklerinin işlenmemiş halini biz üreteceğiz.

Önemli olan Watts bağlantısını düzgün kimin montaj yapacağı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende varmıdır acep. 

Yokmuş [emoji20] Bide sen bak . 

ACtC-3eUC2sc6GaZ6w9UUgL2jkHhTC6C0H_IrmQazM7JvUlrSlIsg8fCA8rNeIbpPPJCvp8XZ96rVdtvz0y1b61y2Z4uKBjp3ngg-RUNTjnembBXDyxJyfIXhU4MYJsHGXD30IjLUFzqY3Oz1S0rsze3wDOilg=w962-h625-no?authuser=0
Yok malesef ki.

Önemli olan Watts bağlantısını düzgün kimin montaj yapacağı.

Hakaret sayarim [emoji41]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Hakaret sayarim emoji41.png

Abi baktım da sanki üstten ayrı bir u profil gibi profil atılıp çapraz şekilde montaj yapılması gerekiyor gibi. Sanki bağlantı ekipmanında diş yok gibi. Bağlantı ekipmanın baş tarafları şişirilip delik delinmiş gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Abi baktım da sanki üstten ayrı bir u profil gibi profil atılıp çapraz şekilde montaj yapılması gerekiyor gibi. Sanki bağlantı ekipmanında diş yok gibi. Bağlantı ekipmanın baş tarafları şişirilip delik delinmiş gibi geldi bana.
Ayri U profil, lemforder baglanti burcu 2 adette baglanti kolu. Dusunduren nokta dingilin tekerden sonraki bolum çap gidiyor. Orasi nasil olacak. Orijinalde olanda nasil var.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:
Arif Aykın yazdı:

Ayri U profil, lemforder baglanti burcu 2 adette baglanti kolu. Dusunduren nokta dingilin tekerden sonraki bolum çap gidiyor. Orasi nasil olacak. Orijinalde olanda nasil var.

Abi ben orjinalinin fotoğraflarına baktım o yüzden dedim zaten sıkıntılı diye. Çünkü u profil düz gitmiyor gibi görüünüyor fotoğrafta sanki bükme işlemi yapılmış gibi.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Abi ben orjinalinin fotoğraflarına baktım o yüzden dedim zaten sıkıntılı diye. Çünkü u profil düz gitmiyor gibi görüünüyor fotoğrafta sanki bükme işlemi yapılmış gibi.
Parcalar orijinal cikma olacak orda problem yok. Problem kismi anlatacagim detayli.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Su iki sarı ikon icerisindeki sag ve sol dingil baglanti noktasi bizim arabalara nasil saglikli yapilir tek dusunsugum nokta orasi.0e45c1288197a57c7221ee1f0b754627.jpg

Dingil ve Watts baglanti sekli

6687cc5cbdd072821d1ae6751374b917.jpg

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Su iki sarı ikon icerisindeki sag ve sol dingil baglanti noktasi bizim arabalara nasil saglikli yapilir tek dusunsugum nokta orasi.0e45c1288197a57c7221ee1f0b754627.jpg

Dingil ve Watts baglanti sekli

6687cc5cbdd072821d1ae6751374b917.jpg

Yakından incelemek lazım abi vardır belki bağlantı yeri :( gerçeği sen bakmışsındır :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yakından incelemek lazım abi vardır belki bağlantı yeri [emoji20] gerçeği sen bakmışsındır [emoji4] 
Sari isaretli yerlerde delik yok gerisi hazir. O kisimlarda dingil / bu sekilde çap iniyor kolda bu sefer yamuk olacak orijinalde nasil ona bakmak lazim.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:
Arif Aykın yazdı:
Yakından incelemek lazım abi vardır belki bağlantı yeri emoji20.png gerçeği sen bakmışsındır emoji4.png 

Sari isaretli yerlerde delik yok gerisi hazir. O kisimlarda dingil / bu sekilde çap iniyor kolda bu sefer yamuk olacak orijinalde nasil ona bakmak lazim.

Orijinal bir arabayı İyice incelemek lazım

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Akbal

Hay bu ayagimin altindaki yumurtayi kirayim [emoji16]

Arabanin tum gozlerini doldurdum; bagaj bolmeleri, arka lpg tanki yanlari, ayak altlari. 4 yetiskin kisinin kg ortalamasi 95.

25132dd84d8f6a3b82bb09638ae7fce0.jpg

a79d713c866cc605e7857a9255625edc.jpg

d57b5f1ac2ac8ce5ae2db928b942b4b3.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...