İçeriğe Yönlendir

Tarihi Tutmayan Trafik Cezası

Nuri Güngör

Recommended Posts

Nuri Güngör

Bu ayın başında ankara ya gitmiştim.Bugün bir trafik cezası geldi.Ben ayın 5 inde gitmiştim ceza 6 sı tarihli ve manuel doldurma değil bilgisayar çıktısı.Cezayı yazan Ankara kavşak bölge ama ihlal Konya Ankara 100 km görünüyor ve bu bölge Konya sınırları içinde,Ankara Konya 100.km dese daha mantıklı ama o bölgede de genelde radar olduğu için dikkatli gittim ve radara girmedigime eminim hız 123 çünkü ben 110 ü hiç geçmedim o bölgede bir de itiraz kulu sulh ceza yazılmış ben buna Konya dan itiraz edemez miyim illa kulu ya gitmem mi gerekiyor

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu ayın başında ankara ya gitmiştim.Bugün bir trafik cezası geldi.Ben ayın 5 inde gitmiştim ceza 6 sı tarihli ve manuel doldurma değil bilgisayar çıktısı.Cezayı yazan Ankara kavşak bölge ama ihlal Konya Ankara 100 km görünüyor ve bu bölge Konya sınırları içinde,Ankara Konya 100.km dese daha mantıklı ama o bölgede de genelde radar olduğu için dikkatli gittim ve radara girmedigime eminim hız 123 çünkü ben 110 ü hiç geçmedim o bölgede bir de itiraz kulu sulh ceza yazılmış ben buna Konya dan itiraz edemez miyim illa kulu ya gitmem mi gerekiyor

İtiraz edebilirsiniz..Şöyle ki ; Siz Konya da bulunan trafik mahkemesine  (yada adı sulh ceza mahkemesi de olabilir) dilekçenizi verirsiniz onlar ilgili yere gönderirler. Biraz gecikmeli olur o kadar.. Ben Ankara da başka bir ilçe de olan cezama bu şekilde itirazda bulunmuştum.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Önce ödenmesi gerekiyor sonra itiraz etmeniz lazım diye biliyorum. Bu arada geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Saat ve bölge tutuyor ama tarih ve km tutmuyor giderken radari da görmedim ama o bölgede hep olduğu için dikkatli gittim teşekkür ederim

Yorum bağlantısı

Bir aracı sollarken falan olmuş olabilir mi? 

Kulu makas da sürekli bir radar arabası mevcut, ayrıca gezici de eklediler şimdi.. 

Geçmiş olsun, 

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

Bu trafik cezalarına itiraz edilip te haklı bulunan oldumu hiç merak ediyorum 2 sefer ankara trafik mahkemesine dilekçe verdim ertesi gün öglen mesaj geldi kabul edilmemiştir diye 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu trafik cezalarına itiraz edilip te haklı bulunan oldumu hiç merak ediyorum 2 sefer ankara trafik mahkemesine dilekçe verdim ertesi gün öglen mesaj geldi kabul edilmemiştir diye 

Ben 3 cezamı iptal ettirdim ..Birisi olumsuz sonuçlandı. Olumsuz olanı da jandarma yazmış o yüzden büyük ihtimalle olumsuz oldu..

Sanırım bu geç sonuçlanır ben cezayı ödeyeceğim değil mi

Cezayı ödemeden de yapabilirsiniz. Ancak indirim hakkınız kaybolur. Bunu göze alıyorsanız ödemeden itiraz edebilirsiniz. İlla ki önce öde sonra itirazını yap diye bir durum yok..

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Bir aracı sollarken falan olmuş olabilir mi?

Kulu makas da sürekli bir radar arabası mevcut, ayrıca gezici de eklediler şimdi..

Geçmiş olsun,

Teşekkür ederim o bölgede özellikle yavaş gittim bir de Konya Ankara 100.km yazmışlar burası Cihanbeyli kulu arasına denk geliyor bir de dediğim gibi tarih birgün sonrası
Yorum bağlantısı

büyük ihtimal gezici radar olabilir artık ankara içinde bile fazlasıyla dolaşmaya başladı çünkü

Yorum bağlantısı

büyük ihtimal gezici radar olabilir artık ankara içinde bile fazlasıyla dolaşmaya başladı çünkü

Nerelerde bu radarlar? Aksam, sabah zaten gezemez trafikten, bulvarlar haric pek gezemez gibiler.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

keçiören girişi fatih köprüsü üstünde bile gördüm lacivert sembol de.hemde 50-55 aralığında seyir halindeydi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Orduda 6 radar cezamın 5 ini iptal ettirdim. ... Sulh ceza hakimliğine gonderilmek üzere... Sulh ceza hakimliğine diye yazacaksınız dilekçeyi. Peki 6.sında orada olmadığınızı nasıl ispatlayacaksınız?

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Orduda 6 radar cezamın 5 ini iptal ettirdim. ... Sulh ceza hakimliğine gonderilmek üzere... Sulh ceza hakimliğine diye yazacaksınız dilekçeyi. Peki 6.sında orada olmadığınızı nasıl ispatlayacaksınız?

Onların ispat etmesi gerekmiyor mu 6 sında oradan gectigimi

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Sanırım onların ispat etmesi gerekiyor. Ben iptal ettirmiş olduğum radar cezasında Hız Sınırlarını Belirleyici Levhaların olmadığını beyan etmiştim. Emniyette ceza uygulanan tarihde bu levhaların olmadığını doğrulamıştı.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

O konuda benim net bilgim yok valla. Herşey olabilir.

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

Ben 3 cezamı iptal ettirdim ..Birisi olumsuz sonuçlandı. Olumsuz olanı da jandarma yazmış o yüzden büyük ihtimalle olumsuz oldu..

Cezayı ödemeden de yapabilirsiniz. Ancak indirim hakkınız kaybolur. Bunu göze alıyorsanız ödemeden itiraz edebilirsiniz. İlla ki önce öde sonra itirazını yap diye bir durum yok..

Nasıl bir savunma yaparak iptal ettirebiliyorsunuz merak ediyorum aklımda deli sorular  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  ben 2 dilekçemdede herşeyi yazdım yine kabul edilmedi  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Radar cezalarının çoğunlukla kaydı vardır. Siz itiraz ettiğinizde Hakim bunları ister karşı taraftan. Eğer video kaydı yada fotoğraf olarak bunu sunamazlarsa iptal olur ceza. Sizin orada bu kuralı ihlal ettiğinizi elbette onlar ispatla yükümlüdür..Ellerinde delil olmalı..

Mesela benim iptal edilmeyen bir cezamda karşı taraf fotoğraf çekemedik araç hareket halindeydi ve sürücü telefon görüşmesi yapıyordu diye ifade vermişler.. Ben bunun aksini söylesem de hakim bey onlara inanmayı uygun görmüş. Çünkü cezayı yazan 2 kişi de aynı şeyleri söylemişler. Ancak ben bahsi geçen güzergahta hiç bulunmamıştım. Ankara ya 40 km uzaklıkta bir ilçe ve aracım oraya kayıtlıydı. Cezayı jandarma trafik yazmış.. Daha sonra öğrendim ki ara sıra bu şekilde emniyet kemeri takmama , telefonla konuşma gibi cezalar düzenliyorlarmış.. Bilseler aracın satılmış olduğunu artık o ilçede olmadığını herhalde yapmazlardı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Guzergah bir gün öncede olsa tuttuğu için insan acaba mı diye düşünüyor ama yıllardır ankara ya gider gelirim o bölgede radar olduğunu bildiğim için hep dikkatli giderim gene de itiraz etmeyi düşünüyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...