İçeriğe Yönlendir

Mondeo Hararet Düşmesi

Uğur Kaya

Recommended Posts

Uğur Kaya

akşam eve gelirken hararet birden sıfıra indi bu arada fan yüksek derecede çalışıyordu

motor ışıgı yaktı stop edip gauge menüden baktığımda hararet 10 derecelerde gösteriyor fan sürekli çalışıyor du motor çalışır çalışmaz fan devreye giriyor

7 km bu şekil sürdük problemin kaynağı ne olabilir

tamircim evden 15 km bu şekilde gitsem sıkıntı olur mu 

bu arada en son lpg filitresi değişti bi terlere ellenmiş olabilir mi 

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

su var mı?

su var sıkıntı yok yalnız 1 hafta önce antifiriz koydurdum lpg bağlantısından su eksiltiyordu 

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

biraz önce tekrar çalıştırdım motor çalıştıktan hemen sonra fan yüksek devirle çalışmaya başlıyor

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

iyi haber değildir vakit geçirmeden gösterin

bu şekilde aracı servise kadar götürsek sıkıntı olur mu yoksa çekici mi çağırsak

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Termostat bozulmuş olabilir.Sıcaklık ölçümü doğru yapamıyor.O yüzden sürekli fan açıyor.Motor gereğinden fazla soğuk çalışır ve fazla yakar ancak aracın yürümesine etki etmez.

Tabi bu benim tahminim o yüzden siz yinede aracı direk tamircinize çektirme yolunu deneye bilir veya tamircinizi aracın başına getirip bir kontrol ettirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

Termostat bozulmuş olabilir.Sıcaklık ölçümü doğru yapamıyor.O yüzden sürekli fan açıyor.Motor gereğinden fazla soğuk çalışır ve fazla yakar ancak aracın yürümesine etki etmez.

Tabi bu benim tahminim o yüzden siz yinede aracı direk tamircinize çektirme yolunu deneye bilir veya tamircinizi aracın başına getirip bir kontrol ettirebilirsiniz.

müşürden olabileceğini söyledi usta şu an bakıyor

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

müşürden olabileceğini söyledi usta şu an bakıyor

Geçmiş olsun, bende o şekilde tahmin etmiştim.Allahtan önemli bişey değilmiş.

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

Geçmiş olsun, bende o şekilde tahmin etmiştim.Allahtan önemli bişey değilmiş.

sağolasın inşallah müşürdür birazdan alıp takacağız bakalım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

başınızı şişiriyorum ama üç  parçacı aradım ikiside bu araçlarda fan müşürü olmadığını söyledi 

biri motor ısı müşürü olabilir dedi diğer ikiside fan resistansı veya fan beyninde problem olabileceğinden bahsetti fan müşürü var mı yok mu arafta kaldık

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

başınızı şişiriyorum ama üç  parçacı aradım ikiside bu araçlarda fan müşürü olmadığını söyledi 

biri motor ısı müşürü olabilir dedi diğer ikiside fan resistansı veya fan beyninde problem olabileceğinden bahsetti fan müşürü var mı yok mu arafta kaldık

Çağlar abi ne diyorsun?

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

Çağlar abi ne diyorsun?

ısı sensörü diye bir parça aldık 60 tl usta değişti birazdan almaya gideceğim test edip bakacağız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

ısı sensörü diye bir parça aldık 60 tl usta değişti birazdan almaya gideceğim test edip bakacağız

inşallah çözülür
Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

inşallah çözülür

çözüldü mehmet hocam olay ısı semsörüymüş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

çözüldü mehmet hocam olay ısı semsörüymüş

Gözünüz aydın.

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Yücel Yücel
(düzenlendi)

Kimsenin yolu sanayiye düşmesin. 97 ghia ov. araç, benim gençlerde, Ankara içi turlarken, komple su boşaltmış,  4 ay evvel motoru yenileyen ustaya bıraktık, sekmanlara varmadan kurtarırsak iyi. Bu gün gittiğimde bir kısım parçaları yanımdayken geldi, göz ucuyla manifold contasının etiketine baktım, 468 lira, :shok: 

Başkada bir şey yazmıyorum, tek tesellimiz malımıza gelmesi, daha kötü şeylere maruz kalmadık. Buna şükür 🙏 

Sebep olarak, dikkatsizlik ve sert araba kullanmak diyorum, fan devreye girmemiş, müşür arıza yapmış, göstergeninde sadece hızına odaklanınca,sonuç maalesef bu. 🤷‍♂️

tarihinde Yücel Yücel tarafından düzenlendi
İlave cümle için.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...