İçeriğe Yönlendir

2011 Focus Gösterge Paneli Yanıp Sönen Işık Problemi.

Hasan Vedat Kulak

Recommended Posts

Hasan Vedat Kulak

Arkadaşlar aracı cuma günü aldım. Gösterge paneli hakkında bilgim yok. Resimde işaretlediğim kırmızı ışık akşamdan bu yana yanın sönüyor. acaba bu ışık ne anlama geliyor. Bilgisi olan arkadaşlar dan yardım.

o3aZzX.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Araç hareket halindeyken yanıp sönüyorsa immobilazer problemi vardır. Kapalı ilken yanıp sönmesi immobilazer in devrede olduğunu gösterir. 

Yorum bağlantısı
Hasan Vedat Kulak

Araç hareket halindeyken yanıp sönüyorsa immobilazer problemi vardır. Kapalı ilken yanıp sönmesi immobilazer in devrede olduğunu gösterir.

Tesekkurler. Arac kapali durumda yanip sonuyor. O zaman normal bir durum yani

Birde yolbilgisayar gosterge ekrani arac kapandiktan sonra bir kac dakika daha acik kaliyor . bu da normal mi

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Birde yolbilgisayar gosterge ekrani arac kapandiktan sonra bir kac dakika daha acik kaliyor . bu da normal mi

Evet normal bir durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Vedat Kulak

Evet normal bir durum.

Yanıtlar için teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Araç uykuya geçme süresi içinde açık kalır.  Ford da bu yaklaşık 45 dk si sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Vedat Kulak

7000 küsür km iyimiş

D6502 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:) Görsel netten alıntı. Km 80000 de

Araç uykuya geçme süresi içinde açık kalır.  Ford da bu yaklaşık 45 dk si sanırım

Uzun bir süre değilmi. özellikle geceleri dikkat çekiyor. bu süreyi kısaltma şansımız yokmu

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

:) Görsel netten alıntı. Km 80000 de

Uzun bir süre değilmi. özellikle geceleri dikkat çekiyor. bu süreyi kısaltma şansımız yokmu

Maalesef yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Araç uykuya geçme süresi içinde açık kalır. Ford da bu yaklaşık 45 dk si sanırım

Süre 10 dk.olması lazım Murat...
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Süre 10 dk.olması lazım Murat...

Benim focuslarda 45 dk da sönüyordu. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

O zaman bir zamanlayici mi var aceba? İlk aldığımda ben de neden stop edilince sonmedigini merak edip bir arkadaşıma sorduğumda 10-15 dk sonra söner demiş ve özellikle takip etmiş ve 10 dk sonra söndüğünü tespit etmiştim. ..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Samet Erozan

birşey sorucam beniim aracımdada ayni sıkıntı var arac calısmaz iken o ikaz isıgı yanıp sonuyor ama hareket halındede yanip sönüyor  nasil düzelticez bunu ?

evet yaklasık 45 dk 1saat sürüyor özellikle bekledım aracın basında :D

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

birşey sorucam beniim aracımdada ayni sıkıntı var arac calısmaz iken o ikaz isıgı yanıp sonuyor ama hareket halındede yanip sönüyor  nasil düzelticez bunu ?

cevap verecem, anahtarın pili zayıflıyor olabilir. Eğer anahtarsız çalıştırma varsa pilini değiştirmekte fayda var.

Peki "anahtar araç dışında" yazdı mı hiç o ekranda?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

evet yaklasık 45 dk 1saat sürüyor özellikle bekledım aracın basında :D

Mutlaka IDS E bağlatıp arıza tespiti yaptırın.  İmmobilazer hatası veriyor olabilir.  Ya da anahtar çipleri hata verdiriyor olabilir mutlaka baktırın. 

Yorum bağlantısı
Samet Erozan

cevap verecem, anahtarın pili zayıflıyor olabilir. Eğer anahtarsız çalıştırma varsa pilini değiştirmekte fayda var.

Peki "anahtar araç dışında" yazdı mı hiç o ekranda?

Yok Anahtar Dışında yazmadi . evet anahtarsiz calıstırma mevcut . peki bi pili servislermi degiştirebiliyor herangi biryerde degiştirebiliyormuyum?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yok Anahtar Dışında yazmadi . evet anahtarsiz calıstırma mevcut . peki bi pili servislermi degiştirebiliyor herangi biryerde degiştirebiliyormuyum?

İçindeki anahtarcığı çıkartıp ellerinizle ortadan ikiye ayırıyorsunuz çok basit. İçinden çıkan pilin aynısından alıp takın.

Yorum bağlantısı
Samet Erozan

İçindeki anahtarcığı çıkartıp ellerinizle ortadan ikiye ayırıyorsunuz çok basit. İçinden çıkan pilin aynısından alıp takın.

Ustadim ben yapamadim nasil yapicaz detayli anlatirmisin :)

GT-I9082 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ustadim ben yapamadim nasil yapicaz detayli anlatirmisin :)

Video çektim

Kapağı çok uzun süre açık bırakmayın ne olur ne olmaz...

Yorum bağlantısı
Samet Erozan

Allah razi olsun hallettim . gece gece ugrastirdim . Hakkini helal et tesekkr ederim :)

Video çektim

Kapağı çok uzun süre açık bırakmayın ne olur ne olmaz...

Ustadim hallettim Allah razi olsun gece gece senide ugrastirdim hakkini helal et tskkur ederim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...