İçeriğe Yönlendir

Araç Tavsiyesi

Yücel Gezgin

Recommended Posts

Yücel Gezgin

Arkadaşlar merhaba,0km bir araç almak istiyorum,2 aydır araştırıyorum çok da anlamam bu işlerden,sizlerin değerli görüşlerinizi almak isterim.

İlk arabam 1987 model ford taunus idi,taş gibiydi :) 0 km almıştım milliyet gazetesinden :tongue: 7 sene kullandım,sonra kuş serisine geçtim,şimdiki gibi çok alternatif yoktu o zamanlar.

Şimdi alternatif çok, ama ben anlamıyorum  :) En son arabamı 1998 yılında sattım,Kriz,ekonomik şartlar v.s battık çıktık derken,aradan 12 yıl geçti (Ancak toparladım kendimi) 2012 yılında 0 km wv polo aldım,confortlıne donanım 1.4 benzinli,bir çok arızadan dolayı 8000 km de sattım.

Evdekiler polo küçük geliyor diyede, başımın etini yiyiyorlardı zaten.Araç dış görünüş olarak çok janjanlıydı ama sadece görünüş idi.Çok başımı ağrıttı,2 yıl garantisi vardı abartmıyorum en az 13-14 kere servise girdi.İllallah dedirtti,hemen sattım. Akşam ilan verdim malum siteye, sabah satıldı.Tek iyi yönü buydu :tongue: (34 000 tl ye almıştım,34 500 e sattım)

Sonrasında bilmeden danışmadan,gittim 0 km 2014 model 1.33 benzinli auris aldım (yeni kasa,az yakar düşüncesiyle) polo ya göre daha büyüktü,ama araç çok hantaldı gitmiyordu adeta bassan bağırıyor ve çok yakıyordu.Buda araçtan soğumama neden oldu,satayım dedim 4 ayda sattım 7000 kmde değişen ,vuruk,boya ,çizik,yoktu.Bu şartlarda 4 ayda zor sattım,oda şehir dışına tokat ilimize gitti araç. (48000 tl ye aldım,44000 tlye sattım).

Gelelim asıl konuya :tongue:  şimdi ne alayım arkadaşlar. 65 000 maksimum bütçem var.Siz değerli arkadaşlarımın tavsiyesi çok önemli 2 aydır araştırıyorum,Teknik konulardan zaten anlamıyorum,sadece dış görünüşe bakıyorum,bir çok araç kasa değişikliği yapıyor,buda benim kafamı karıştırıyor.

Arkadaşlar senede 5-6 bin km yapıyorum,benzinli düşünüyorum,seneye emekli olacağım :biggrin: gezerim diye hayal kuruyorum,dizelde olabilir,ama otomatik olsun diyorum,Fiesta bagajı küçük olmasa hemen alırım.Ayrıca kasa değiştiricek diye duydum,ne kadar doğru?

Kasa değiştirecek araçlar,jetta,mazda,octavia,civic,megan,fiesta,corolla, makyaj da olabilir,Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar,biraz uzun oldu ama kusura bakmayın.Görüşmek üzere.Saygılar.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

1.2 TSI DSG Seat Leon alınabilir, şuan 62500 lira civarına bırakıyor bayiler siz hatta cam tavan bile ekletebilirsiniz opsiyon olarak o zaman 65.000 lira civarına gelir.

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Bu kadar kucuk sinif arac deneyiminden sonra siz sedan ya da c sinif hb arac bakacaksiniz o zaman. 65.000tl fena bir butce degil. Benzinli focus rahatlikla olur sanirim. Egea da dizelde iyi secenek ama anladigim kadari ile biraz şanssizsiniz. Yeni cikan arac yerine makyajlanmis araclarin ariza istatistigi daha dusuk olur. Hyundai I30 mesela uygun bir alternatif. Kianin da ceed'leri iyi secenekler.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

benzinli focus veya fluence olabilir ama fiyatlar uçmuş resmen fluence dizel 90 bin  :shok:

Yorum bağlantısı
Ali Gök

dizel egea alın keyfinize bakın. bagajı fazla gelir gaza basınca koltuğa yapıştırır sizi görüntüsü b sınıfı arabaların çoğundan daha güzel

1.6 dizel olanı size yakıt ve performans olarak mutlu edecektir fazlasıyla

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

1.2 TSI DSG Seat Leon alınabilir, şuan 62500 lira civarına bırakıyor bayiler siz hatta cam tavan bile ekletebilirsiniz opsiyon olarak o zaman 65.000 lira civarına gelir.

Doğuş bey seat a nedense ısınamadım,sanki biraz genç işi.ilgine teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

Bu kadar kucuk sinif arac deneyiminden sonra siz sedan ya da c sinif hb arac bakacaksiniz o zaman. 65.000tl fena bir butce degil. Benzinli focus rahatlikla olur sanirim. Egea da dizelde iyi secenek ama anladigim kadari ile biraz şanssizsiniz. Yeni cikan arac yerine makyajlanmis araclarin ariza istatistigi daha dusuk olur. Hyundai I30 mesela uygun bir alternatif. Kianin da ceed'leri iyi secenekler.

Saygilarimla.

Evren bey c sınıfı auris hb deneyimim oldu,ama motor küçük geldi :))Araç şans işi birazda,yeni çıkan araç alma taraftarı değilim zaten,aldım sonuç ortada :)kia,hyundai 2.eli nasıl?Auris gibi zayıfmı acaba? İlgine teşekkürler.

benzinli focus veya fluence olabilir ama fiyatlar uçmuş resmen fluence dizel 90 bin  :shok:

Davut bey aynen fiyatlar çok uçmuş,fluence de 90 binlik durmuyor,zaten o kadar bütcem de yok.İlginize teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

naçizane fikrim fluenceye de 90 bin verilmez:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Ne alırsanız alın Atmosferik motor almayın, hem yakar hem gitmez. Benim tavsiyem Led paketli Leon 1.2 Tsi olurdu.

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

Focus, leon veya golf

Evren bey leon ve golfe baktım,focusa bakmak kısmet olmadı,en kısa zamanda bakacağım umarım hoşuma gider.Balıkesire selamlar.

Jetta 1.2 TSI alırdım...

Volkan bey wv ye bulaşmak istemiyorum,kötü anılarım var:)Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Engin Akşen

illa 0 şart mı ? 2015 ekim ayında 60 bin tl ye 1500 km kazasız boyasız dizel makyajlı kasa focus aldık ve çok memnunuz.Şuan aynı araç 79 bin tl. arada uçuk rakamlar oynuyor.Şayet düşünürseniz malum sitede 65 bin liraya güzel bir focus alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

dizel egea alın keyfinize bakın. bagajı fazla gelir gaza basınca koltuğa yapıştırır sizi görüntüsü b sınıfı arabaların çoğundan daha güzel

1.6 dizel olanı size yakıt ve performans olarak mutlu edecektir fazlasıyla

Ali bey egeanın dışı benimde hoşuma gitti,dün akşam gördüm bir tane, park halindeydi inceledim biraz fena değil :)ama ön konsol hoşuma gitmedi,özellikle cd çalar bölümü şişirmişler sanki:) fiyatıda yüksekti sanki yada öyle kalmış aklımda.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

Ne alırsanız alın Atmosferik motor almayın, hem yakar hem gitmez. Benim tavsiyem Led paketli Leon 1.2 Tsi olurdu.

Hakan bey benim oğlum çok beğendi leonu ama ben biraz kötüledim,çok biliyormuş gibi :)İspanya malı v.s. bişeyler dedim ,şimdi r ye takmak istemiyorum :))Teşekkürler.

Focus Focus Focus..

Ufuk bey focus candır diyorsun:)en kısa zamanda bakacağım,ve burada paylaşacağım,çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Artık emekli oldunuz maaşınız azalacak :unsure2: Sıfır arabaya 3 yıl boyunca 3 bin tl vergi vereceksiniz (yıllık 1000 tl). Bunun yerine yüksek model lpg takılmış (ek masraf olmaması) veya düşük km'li bir dizel iyi olmaz mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

illa 0 şart mı ? 2015 ekim ayında 60 bin tl ye 1500 km kazasız boyasız dizel makyajlı kasa focus aldık ve çok memnunuz.Şuan aynı araç 79 bin tl. arada uçuk rakamlar oynuyor.Şayet düşünürseniz malum sitede 65 bin liraya güzel bir focus alabilirsiniz.

Engin kardeşim Allah kaza bela vermesin,güle güle kullan aslında çok mantıklı 2.el almak, ama ben anlamıyorum 2.elden, vuruk,değişen,vs.nasıl anlıyorlar gıpta ediyorum ve özeniyorum anlayanlara,ayrıca haberlerde seyrediyorum ne üç kağıtlar dönüyor,cesaret edemiyorum çevremdekilerde 2. el al diyorlar ama dedim ya cesaret edemiyorum.Gerçi bir komşum aldı geçenlerde,abi ekspertiz var dedi,onlar anlıyolar teste sokuyorlar dedi,ama kafam rahat olsun istiyorum.Eski kafa işte.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

Artık emekli oldunuz maaşınız azalacak :unsure2: Sıfır arabaya 3 yıl boyunca 3 bin tl vergi vereceksiniz (yıllık 1000 tl). Bunun yerine yüksek model lpg takılmış (ek masraf olmaması) veya düşük km'li bir dizel iyi olmaz mı ?

Aynen serdar bey, emekli olacağım seneye Allah nasip ederse,ama çalışmaya devam 13 yaşından beri esnaflık yapıyorum,babamın yanında başladım esnaflık hayatıma 35 yıldır devam ediyorum.Dizel aslında çok iyi olur,bu yaşa kadar dizel ve otomatik arabam olmadı,almışken dizel otomatik alayım diyorum,ama bütçem sınırlı lpg olayına gelirsek 1998 yılında kartal arabam galata köprüsünde yandı :( Canımı zor kurtardım,o gün bu gün lpg li araca binmiyorum,buna taksilerde dahil. :) Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

Engin kardeşim Allah kaza bela vermesin,güle güle kullan aslında çok mantıklı 2.el almak, ama ben anlamıyorum 2.elden, vuruk,değişen,vs.nasıl anlıyorlar gıpta ediyorum ve özeniyorum anlayanlara,ayrıca haberlerde seyrediyorum ne üç kağıtlar dönüyor,cesaret edemiyorum çevremdekilerde 2. el al diyorlar ama dedim ya cesaret edemiyorum.Gerçi bir komşum aldı geçenlerde,abi ekspertiz var dedi,onlar anlıyolar teste sokuyorlar dedi,ama kafam rahat olsun istiyorum.Eski kafa işte.Teşekkürler.

O paraya sizi güven bunalımına sokmayacak araçlar mutlaka bulunur. Kriterleriniz, ilk sahibinden, servis bakımlı ve max. 3 yaş olsun. 5664 ve expertizden de olumlu cevap alırsanız korkacak bir şey yok ki 0 km'de bile sorun çıkacaksa çıkar.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
(düzenlendi)

Mondeo düşündünüz mü hiç?

Belki küçük bir benzinli kadar yakabilir ama iyi kaçar. Hem de kocaman. Çok seversiniz eminim..

Tek eksiği vergisi yıllık 2100 lira

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-orjinal-46.000-km-plus2012-mondeo-2.0-tdci-dizel-otomatik-plus163-beygir-287111467/detay

tarihinde Emre Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Akşen

Abi allah kötü insanlara denk getirmesin yapacak olan 0 km araçta bile yapıyor... Forumda okumuştum 0 km araçta boya çıkmıştı.Bizimde pek fazla araçlardan anladığımız söylenemez ama expertiz e sokup anlayan bi kaç tanıdığa gösterip öyle almıştık.Ayrıca aracı bulursanız forumda paylaşarak buradan da görüş alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Dizel otomatik olacak ise, madem araçtan da çok anlamıyorum diyorsunuz, Hyundai veya Kia bayilerini dolaşıp expertizi yapılmış 2. el i30 veya ceed bakın. Sizi en az üzecek araçlar bunlar olur. 

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

O paraya sizi güven bunalımına sokmayacak araçlar mutlaka bulunur. Kriterleriniz, ilk sahibinden, servis bakımlı ve max. 3 yaş olsun. 5664 ve expertizden de olumlu cevap alırsanız korkacak bir şey yok ki 0 km'de bile sorun çıkacaksa çıkar.

Emrah hocam haklısınız,polo aracımda sorunlar bitmedi 0 km almıştım ,şans işi,kısmet işi,bu işler daha henüz ne alacağıma karar veremedim:) Bir karar versem 2. elede bakmak mantıklı ,Hocam balıkesir çok güzel bir ilimiz kayın pederimin yazlığına gitmiştim geçen sene (Burhaniye) çok beğendim,her yer zeytin ağacı sizlerin sayesinde aracımı alıp tekrar ziyaret edeceğim, size cennet balıkesirde mutlu,sağlıklı,bir yaşam dilerim.Teşekkürler.

Mondeo düşündünüz mü hiç?

Belki küçük bir benzinli kadar yakabilir ama iyi kaçar. Hem de kocaman. Çok seversiniz eminim..

Tek eksiği vergisi yıllık 2100 lira

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-orjinal-46.000-km-plus2012-mondeo-2.0-tdci-dizel-otomatik-plus163-beygir-287111467/detay

Emre kardeşim Mondeo hiç düşünmedim,daha doğrusu daha şu an gördüm ilk defa :)Böyle çok büyük araçları pek sevmiyorum,vergisi dezavantaj zaten. Mutlaka güzel bir araçtır.İlgine teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Bence de bezinli olacaksa atmosferik olmasın tsi motorlu araçlara yönelmeniz daha iyi olur ve bence benzinli olacaksa focus motoru hasebiyle ilk eleneceklerden, vag grubunun araçlarına yönelebilirsiniz rapid spaceback veya toledo güzel seçenekler olabilir manuel düşünürseniz octavia da güzel bir seçenek olacaktır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...